Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Povedený debut v těžké váze. Usyk zničil Witherspoona a vyhlíží Wildera a spol.

  • Napsal Antonín Vavrda

Usyk vs. Witherspoon / zdroj foto: Boxingscene.comUsyk vs. Witherspoon / zdroj foto: Boxingscene.comCHICAGO – Ukrajinec Alexander Usyk (17-0, 13 KO) dle předpokladů zvládl premiéru v těžké váze, když v Chicagu zdolal v sedmi kolech Američana Chazze Witherspoona (38-4, 29 KO). Bývalému králi křížové váhy se teď otevírá řada možností...

Takhle se slaví narozeniny vlastního manažera. V sobotu měl Ukrajinec Egis Klimas pětapadesátiny. Jeden z jeho oblíbených klientů – Alexander Usyk – mu pak dal parádní dárek v podobě sedmikolového triumfu nad Chazzem Witherspoonem.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Bratranec slavného Tima Witherspoona zaskočil do duelu ve středu poté, co byl kvůli neúspěšným dopingovým testům stažen Surinamec Tyrone Spong.

„Čekal jsem na tuto chvíli. Nebylo vše ideální, na poslední chvíli jsme měnili soupeře, ale nedával jsem najevo jakoukoliv nespokojenost, nebo nejistotu. Chtěl jsem prostě poprosil Boha o pomoc,“ usmívala se po triumfu před 9073 diváky v krásné Wintrust Arena nová čtyřka světového ratingu BoxRec.com těžké váhy.

Až za Usyka se nyní propadl Brit Tyson Fury, přitom ten je dle slov Ukrajince tím nejtěžším možným soupeřem. „Chci bojovat s Deontayem Wilderem, jeho styl by mi seděl nejvíce, je nejlehčí ho porazit, navíc má titul. Fury je hodně nečitelný, nepředvídatelný, tak by to bylo hodně těžké. A hodně hezké,“ přiznal hvězdy Ukrajinec.

„Klidně s ním budu boxovat i tak, jak nabízel, že by měl jednu ruku svázanou za zády. Pokud je to jeho přání. Ale je třeba si uvědomit, že tak mluví chlap, který jeden den o sobě tvrdí, jak je dobrý, a druhý zase opak. Nikdy nevíte, co od něj čekat,“ přidal menší podpíchnutí po zápase, který jasně opanoval.

Witherspoona zasypal 139 přesnými údery z 347, hned 86 z nich pak patřilo do sekce „power punches“. Witherspoon našel cíl pouze v 21 případech z 208, byť je pravda, že několika kontry řádně otestoval bradu ukrajinského favorita. Ta ale s přehledem obstála. Ostatně jako vždy dosud.

„Jasně, je to jiné, i když jsem byl těžká váha už v amatérech. Ale myslím, že jsem se s tím popasoval dobře. Jen jsem se řídil tím, co mi říkali v rohu moji trenéři (stále chyběl minulý víkend napadený James Ali Bashir),“ zhodnotil přechod o váhu výše Usyk, který navážil v pátek 97,5 kilogramů. A který by rád napodobil svůj velký vzor, Američana Evandera Holyfielda.

Ten dosud jako jediný dokázal sjednotit jako křížovou, tak těžkou váhu.

Už brzo bude mít šanci Usyk legendárního „Warriora“ napodobit. V noci na neděli totiž potvrdil pozici povinného vyzývatele šampiona WBO. Tím je stále Američan Andy Ruiz Jr., kterého 7. prosince čeká dlouho očekávaná odveta s Britem Anthonym Joshuou...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ALEXANDER USYK VS. CHAZZ WITHERSPOON

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze