Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Sladká pomsta. Hvězdný Ramirez zbil svého přemožitele, slaví také Pedraza

  • Napsal Antonín Vavrda

Ramirez bije soupeře / zdroj foto: Boxingscene.comRamirez bije soupeře / zdroj foto: Boxingscene.comLAS VEGAS – Byl to tentokrát opravdu speciální večer. Akce Top Rank Boxing a ESPN v The Bubble ve slavné MGM Grand v Las Vegas nabídla tři zajímavé příběhy...

Jmenuje se Kingsley Ibeh (5-1, 4 KO), je mu šestadvacet let, pochází z Nigérie, ale dlouhodobě žije v americkém Phoenixu, dokonce už reprezentuje Spojené státy. Nejen v boxu, ale také v americkém fotbale, jde o defenzivního linemana kanadské fotbalové ligy.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

V posledních měsících ale je aktivnější především v boxerském ringu. Kde, kdo hřeší a řeší koronavirus, Ibeh stihl od loňského srpna všechny své duely, dokázal i „orámovat“ pandemii, když naposledy boxoval 21. února, aby se následně vrátil 25. června, kdy se pomstil za jedinou prohru Waldovi Cortesi Acostovi. A v noci na pátek si v šesti kolech poradil 2-0 na body s dosud neporaženým Patrickem Mailatou (4-0, 2 KO).

Jistě, z Ibeha nejspíše nikdy nebude hvězda světového formátu, díky svému původu a také kariéře v dalším z amerických sportů má „Black Lion“ o příběh postaráno.

 

 

Portoričan Jose Pedraza (27-3, 13 KO) si ten svůj zajistil výkony v ringu, jde o bývalého mistra světa v super pérové a lehké váze. S Mikkelem LesPierrem (22-2-1, 10 KO), rodákem z Trinidadu a Tobaga, se měl utkat už 18. června, pozitivní nález druhého jmenovaného na covid-19 plány zhatil.

Jen na dva týdny, tentokrát už bylo vše v pořádku. A Pedraza v ringu dominoval, přestože byl zápas přeplánován z lehké velterové do mezi váhy blíže k velteru (v librách ze 140 liber na 144). „Je mi to jedno, jsem v pořádku, chci větší zápasy, nemám s tímhle problém,“ komentoval jednatřicetiletý bijec změnu váhového limitu.

A v ringu svá slova potvrdil. O čtyři roky staršího protivníka poslal v pátém a desátém (posledním) kole do počítání, aby vyhrál snadno 3-0 na body (100-88 a 2x 99-89).

„Vše bylo na mé straně, v boxu nemůžete odpočívat, byl jsem připraven a ukázal jsem to. Nic mě nedokáže ohrozit, pandemie, či přesunutí zápasu, musíte být připraveni na všechno. Předvedl jsem svůj stoprocentní výkon, který jsem schopen kdykoliv zopakovat,“ usmíval se po triumfu Pedraza, který trefil soupeře 168 (z 406 pokusů), zatímco LesPierre našel cíl pouze 69krát (z 443 pokusů).

 

 

Svých slov by rád dostál na podzim v některém z titulových zápasů v lehké velterové váze, kde jsou dva multišampioni – Josh Taylor (16-0, 12 KO) držící pásy WBA a IBF – a Jose Carlos Ramirez (25-0, 17 KO), kterému říkají pane tituly federace WBC a WBO. Pokud by se mu to povedlo, stal by se již čtyřnásobným mistrem světa ve třetí váze.

Byť to nebyl hlavní duel večera, byl nejsledovanější. Kubánská hvězda amatérského ringu Robeisy Ramirez (4-1, 3 KO) vstoupila loni v srpnu do profesionálního ringu porážkou s Adanem Gonzalezem (5-3-2, 2 KO), který jej doslova šokoval už v prvním kole, kdy jej poslal do počítání.

Čtyřkolovou bitvu i kvůli downu už Ramirez otočil nedokázal. Následně se mu začal věnovat velezkušený kouč Ismael Salas a levoruký talent zaznamenal tři knockoutové výhry.

„Musel pochopit, že profesionální ring není o sbírání bodů, ale i o tvrdém úderu. Že to není jen tanec,“ naznačil muž, který spolupracuje s hvězdami první velikosti (Jorge Linares a Jordenis Ugas) a má obrovské zkušenosti s Kubánci, vedle Ugase stál v rohu Juriorkisi Gamboovi, Guillermu Rigondeauxovi či Erislandymu Larovi. „Byl jsem šťastný, když mi Robeisy zavolal,“ přiznal.

Proč? Baví ho měnit kubánské tanečníky v nebezpečné zbraně. „Víte, je to výzva. Ty děti (Kubánci) dostávají nalejvárnu o tom, jak je profesionální sport (box) špatný. A že jejich styl, bodnout a jít pryč je ten nejlepší a jediný správný. A pak vlezou do profi-ringu a jsou zaskočení, nechápou, že to nefunguje. Člověk jim musí vštípit úplně jiný přístup,“ svěřil se Salas ESPN.

U Ramireze se mu to dařilo, bylo potřeba ale dát jejich společné snaze razítko. Byla třeba odveta s Gonzalezem. „Dostal jsem ho jednou, vyškolím ho i podruhé. Jsem jeho Nemesis, uvidíte,“ znělo před duelem z úst třiadvacetiletého bojovníka, který má coby svobodný otec civilní zaměstnání, nemá sponzory a box bere jako šanci pomoct si při placení účtů.

 

 

Výplatu domů přinese pochopitelně i tentokrát, ovšem už bez vítězného puncu. V odvetě už se Ramirez zaskočit nedal. V šestikolovém souboji byl přesnější (62 úderů ze 192 proti 55 z 250 soupeře) a bodoví jeho výkon ocenili verdiktem 3x 60-54.

„Chtěl jsem ukázat, že náš první zápas je za mnou a předvedl jsem to. Nyní mě čeká další kapitola mojí kariéry. Myslím, že kdyby zápas pokračoval, vyhrál bych knockoutem, ale beru vítězství na body a jde se do tělocvičny pracovat na dalším zlepšení. Vím, že se mohu posouvat, mám vedle sebe toho nejlepšího kouče,“ vyzdvihl vítěz po duelu přínos Salase.

Čeho se od této dvojice dočkáme?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze