Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Pomsta byla sladká. Murata rozbil Branta ve dvou kolech a překonal i Haglera

Murata slaví / zdroj foto: Fightnews.comMurata slaví / zdroj foto: Fightnews.comÓSAKA – V EDITION Arena v japonské Ósace dokázal Rjota Murata (15-2, 12 KO) pomstít svoji druhou profesionální porážku a Američana Roba Branta (25-2, 17 KO) knockoutoval expresně ve druhém kole. Opět se tak před ním rozjasnily velké zámořské vyhlídky, byť to s ohledem na rozložení sil ve střední váze nebude mít vůbec snadné.

„Bude chtít být aktivní od úvodního kola, určitě nebude chtít tolik vyčkávat jako v prvním souboji,“ pronesl v týdnu před duelem tehdy ještě šampion WBA ve střední váze Rob Brant.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Úvodní minuta mu sice zapravdu úplně nedala, ty další už ale ano. Zápas trval celkem 334 vteřin. Třiatřicetiletý Rjota Murata během nich stihl na o pět let mladšího rivala vyslat 211 úderů. 98 z nich našlo svůj cíl. 93 bylo vedeno coby „power punches“, hned 64 pak předvedl ve druhém kole, čímž se zapsal do historie střední váhy.

Pouze legendární ničitel Mike McCallum stihl za jedno kolo větší kadenci, když v pátém, rozhodujícím dějství souboje s Nickem Walkerem (rok 1991) trefil neskutečných 74 úderů. Mimochodem, za Muratou jsou všechny současné hvězdy této váhy, nebo i legendy v čele s Marvinem Haglerem (ten proti Johnu Mugabim stihl v roce 1986 trefil 56 „power punches“ v šestém, ovšem nikoliv rozhodujícím kole (tím bylo až jedenácté).

Japonský hrdina, kterého z pod ringu sledoval i Venezuelan dlouhodobě žijící v Tokiu Jorge Linares, jednoduše nedal v odvetě Brantovi, který ho v prvním duelu jasně přeboxoval, absolutně žádnou šanci. A hlavně, dokázal hodně rychle trefit svoji drtivou rovnou pravou.

Díky ní poslal soupeře poprvé v jeho profesionální kariéře na podlahu ringu. A poté už jej demoloval, dokud ringový Luis Pabon duel neukončil. Ten přitom nechával Brantovi hodně času se z problémů dostat, chvíli to vypadalo, že druhé dějství přežije, leč nakonec se tak nestalo.

Murata slaví / zdroj foto: Fightnews.comMurata slaví / zdroj foto: Fightnews.com

Murata slaví / zdroj foto: Fightnews.comMurata slaví / zdroj foto: Fightnews.com

Murata slaví / zdroj foto: Fightnews.comMurata slaví / zdroj foto: Fightnews.com

Američan tak dopadl podobně jako Kamerunec Hassan N'Dam N'Jikam, který v květnu 2017 zaskočil Muratu a dokázal jej porazit na 2-1 na body, aby následně v okamžité odvetě prohrál před limitem. V jeho případě v sedmém kole. Mimochodem, první střet těchto bijců tehdy rozhodoval taktéž Pabon.

„Byl jsem trochu překvapený začáteční aktivitou Branta, ale natolik mne to motivovalo, že jsem se vyburcoval také já. Jsem rád, že jsme si vyměnili několik tvrdých úderů, protože jsem poznal, že mu nechutnají moje zásahy na jeho spodky, což mu myslím sebralo něco z jeho bojového ducha,“ usmíval se Murata s pásem regulérního šampiona WBA ve střední váze, aby následně dodal, že je dost ponížení z první prohry a že se může opět ukázat mezi lidmi.

„Jsem hrdý, že jsem dokázal zúročit tři měsíce hodně tvrdého a intenzivního kempu,“ přidal před 6500 diváky muž, který na rozdíl od soupeře od prvního vzájemného střetu loni v říjnu na americké půdě neboxoval.

„Možná to byla moje chyba, že jsem na něj vletěl v úvodu zápasu až příliš aktivně a tvrdě. Měl jsem se spíše soustředit na obranu než s ním bojovat. Murata dobře využil svého bojového plánu, měl tvrdé a přesné údery,“ smutnil naopak stále teprve osmadvacetiletý bijec přezdívaný „Bravo“, který jistě dostane ještě šanci se dostat k velkým zápasům.

Murata slaví / zdroj foto: Fightnews.comMurata slaví / zdroj foto: Fightnews.com

Murata slaví / zdroj foto: Fightnews.comMurata slaví / zdroj foto: Fightnews.com

Murata slaví / zdroj foto: Fightnews.comMurata slaví / zdroj foto: Fightnews.com

A Murata? „Nemáme zatím na papíře vůbec nic. Ale on může chtít jakýkoliv zápas s top boxerem v této váze. Canelo Alvarez? Gennadij Golovkin? Uvidíme,“ řekl jeho manažere Aihiko Honda z Teiken Promotions. „Vypadal jako skutečný šampion. Rád bych ho viděl proti Canelovi, to byla opravdová show,“ přidal se promotér Bob Arum z Top Rank Boxing.

Zda se dočká, je ve hvězdách, oba zmínění bijci mají smlouvu s DAZN, stejně jako Demetrius Andrade (šampion WBO), či Daniel Jacobs. Jermall Charlo pak je spojen s konkurečním Premier Boxing Champions (PBC). Zůstává tak případně pouze Australan Jeff Horn, což ale není úplně vize top zápasu pro olympijského šampiona z Londýna 2012.

Otázkou je, zda na elitu skutečně má, o čemž především zámořští experti pochybují. Hlavně kvůli tomu, že se již dvakrát nechal zaskočit boxery, které měl porazit a které porazil až na opravný pokus. Na druhou stranu je také pravda, že Murata je velmi odolný a byť nemá typickou „tečku“, jeho údery jsou jako když se srazíte s náklaďákem, a především jeho zadní rovná je extrémně nepříjemná a může dostat do problémů kohokoliv ve střední váze.

Dostane šanci to dokázat?

VIDEO CELÉO ZÁPASU RJOTA MURATA VS. ROB BRANT II.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze