Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Podceňovaní leváci ničili sny. Padl syn legendy Morrisona, remizoval Hunter

  • Napsal Antonín Vavrda

Lippe jde k zemi / zdroj foto: Triller Fight ClubLippe jde k zemi / zdroj foto: Triller Fight ClubTriller Fight Club měl v posledních měsících více problémů než kvalitní akce. V noci na pátek v newyorském Hammerstein Ballroom ale na chvíli tato organizace ukázala, že umí dát dohromady kvalitní a zajímavou akci. Zvláště, když je pod ní podepsán coby promotér místní legenda Lou DiBella a matchmakerem je jeho pravá ruka Eric Bottjer.

Trey Lippe Morrison (18-1, 17 KO) – syn bývalého mistra světa těžké váhy a muže s možná nejlepším levým hákem v historii divize Tommyho Morrisona – se rozhodl v době covidové odejít z Wildcard Boxing Freddyho Roache. Výsledek?

V dubnu si poradil s veteránem Jasonem Bergmanem svým obvyklým stylem – tedy K.O.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

V srpnu ale na galavečeru Joshua Franco – Andrew Moloney III., kde mezi profesionály debutoval Nico Ali Walsh – „jen“ na body přetlačil dalšího veterána Dona Hayneswortha.

A sestupná křivka jeho výsledků pokračovala i nyní. Už v úvodu zápasu jím v otočeném gardu boxující bývalý linebacker, který coby nedraftovaný hráč strávil tři sezony ve slavné NFL (a odehrál jeden zápas), viditelně otřásl. Na začátku poslední minuty prvního kola jej pak čistou zadní mezi ruce poslal drtivě k zemi. O pár vteřin později osmatřicetiletý Mike Balogun svoji práci v provazech dokončil.

Dvaatřicetiletý Lippe proti ukončení od Eddieho Claudia protestoval, u toho mu ale nohy tancovaly jako při ranním návratu z nočního tahu místními bary.

Šok zažili ale i další neporažení chasníci. Francouz Frederic Julan (12-1, 10 KO) po téměř dvouleté pauze prohrál v polotěžké váze s neznámým místním bijcem Khainellem Wheelerem (6-1, 5 KO).

A téměř dvoumetrový bývalý vysokoškolský basketbalista Cassius Chaney (21-0, 14 KO) překvapivě – alespoň dle bookmakerů – nestačil na o hlavu menšího Georgeho Ariase (17-0, 7 KO), který jej přetlačil 2-1 na body (99-91, 97-93 a 94-96). Respektive jasně porazil, ovšem John Basile asi koukal na jiný duel.

„David porazil Goliáše. George je malá, ale velmi zkušená těžká váha. Před zápasem jsem Kathy Duvaové a Jolene Mizzoneové (šéfka a matchmakerka Main Events, které se stará o Chaneyho) říkal, že oni mají po fyzické stránce ideální těžkou váhu, ale já mám lepšího bojovníka. A George to v ringu dokázal,“ usmíval se po tomto duelu DiBella.

Úsměv mu ale vydržel zhruba hodinu. Opakovaně podceňovaný Jerry Forrest (26-4-2, 20 KO), který se ještě předloni živil jako řidič kamionu a do toho na vedlejšák boxoval s elitními těžkými vahami, znovu ukázal, že v něm prostě něco je.

Michael „Bounty“ Hunter (20-1-2, 14 KO) drží pozici číslo 2 ve federaci WBA, sedmičkou je pak u WBC a WBO. De facto se už viděl v eliminačním souboji o titul mistra světa. Od přechodu do těžké váhy ještě neprohrál, před dvěma lety pak měl na lopatě Alexandra Povětkina. Jenže teď padla kosa na kámen.

Hunter a Forrest po vyhlášeníHunter a Forrest po vyhlášení

Bijec přezdívaný „Slugger“ jej opravdu opakovaně tvrdě zasáhl ze své zadní – levačky. Několikrát dostal Huntera do úzkých. Ostatně, za celý zápas na něj vypálil takto 90krát, zatímco favorit jen 84krát. Nakonec ale ani jeden na podlahu ringu nešel. A to rozhodlo.

Jeden bodový viděl v poměru 96-94 vyhrát Huntera. Jeden ve stejném poměru nabodoval duel pro Forresta. A třetí přidal remízu 95-95. DiBella zastupující třiatřicetiletého outsidera zuřil, viděl jej vyhrát, stejně jako možná i většina přítomných.

Forrest tak už přes dva roky čeká na triumf, ale... Ještě před výhrou nad Martezem Williamsonem potrápil v deseti kolech stále neporaženého Američana Jermaineho Franklina. Loni v červenci pak bojoval zajímavý duel s Carlosem Takamem, který jej taktéž zdolal na body. Letos v únoru pak měl porazit čínského obra Zhilei Zhanga, rozhodčí se ale shodli na remíze. Totéž platilo i pro poslední jeho duel.

Mimochodem, bude zajímavé, kam se oba vydají dále. Hunter jistě z ratingů top federací nezmizí, jeho pozice se ale pořádně zatřásla, respektive by mu tento (ne)výkon mohl pomoct v tom ohledu, že se jej některá z výše postavených hvězd přestane obávat a kývne na vzájemný duel. A Forrest je číslem 16 v ratingu WBC v nové váze bridgerweight, takže blízko tomu, aby mohl bojovat o pás, který momentálně drží Oscar Rivas...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze