Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Parker zničil Leapaie a říká: Whyte, Joshua a Ruiz Jr.! Hearn má ale jiné plány

  • Napsal Antonín Vavrda

Parker trefuje Leapaie / zdroj foto: Boxingscene.comParker trefuje Leapaie / zdroj foto: Boxingscene.comPROVIDENCE – Novozélanďan Joseph Parker (26-2, 20 KO) svůj první zápas na americké půdě, kde ale už několik let trénuje, zvládl, když zdolal Australana Alexe Leapaie (32-8-4, 26 KO), kterého ukončil v desátém kole. Co bude dál s ex-mistrem světa WBO v těžké váze?

Devětatřicetiletý Leapai vzal duel na poslední chvíli za zraněného Erika Molinu, a tak nemohlo dojít na férové poměření sil protinožců, o kterém se několikrát v minulosti spekulovalo.

VÍCE K JOSEPHU PARKEROVI:

Stále teprve sedmadvacetiletý Parker den po triumfu svého dvojnásobného přemožitele z amatérského ringu Juniora Fa neměl s bojovně naladěným veteránem příliš velké problémy. Duel kontroval a v desátém kole byl K.O.nec.

„Nebyl jsem v ringu půl roku a nakonec to bylo delší než jsem čekal,“ usmíval se vítěz, který měl soupeře načatého už ve druhém kole, ve kterém ale on sám také tvrdě inkasoval, ale ukončit ho nedokázal. „Mám sakra tvrdou hlavu chlap jeden. Trefoval jsem ho svými tvrdými údery a on pořád stál. Říkal jsem si, co se to sakra děje. Musel jsem se trochu zklidnit a být trpělivý. A jakmile jsem tak učinil, začal jsem ho trefovat čistěji a projevilo se to,“ přidal stručné hodnocení.

Poté už začal mluvit ještě v ringu o svých plánech pro budoucnost. A rozhodně nejsou skromné. Posuďte sami. „Chci pomstít své porážky, které jsem zaznamenal loni s Dillianem Whytem a Anthonym Joshuou. A pak chci znovu boxovat s Andym Ruizem Jr.,“ pronesl sebevědomě svěřenec Kevina Barryho.

Parker trefuje Leapaie / zdroj foto: Boxingscene.comParker trefuje Leapaie / zdroj foto: Boxingscene.com

Parker trefuje Leapaie / zdroj foto: Boxingscene.comParker trefuje Leapaie / zdroj foto: Boxingscene.com

Připomněl tak vedle svých dvou proher také velké vítězství, když v prosinci roku 2016 v tehdy duelu neporažených bijců zdolal těsně 2-0 na body současného krále těžké váhy (minimálně s ohledem na skutečnost, že drží pásy tří top federací ze čtyř) a stal se prvním novozélandským mistrem světa v těžké váze, když uzmul volný titul WBO.

Zda ale půjde vše tak, jak si přeje, je ve hvězdách. Jeho nový promotér Eddie Hearn totiž naznačil jiné možnosti. „Joe byl hodně dobrý, ostrý, byť dlouho neboxoval. Na druhou stranu po třech kolech pochopil, že nestojí proti nějakému ořezávátku, a dle toho se musel zachovat. Mne by se líbil na galavečeru Joshua vs. Ruiz v listopadu proti Derecku Chisorovi,“ naznačil mocný šéf Matchroom Boxing své vize.

Pochopitelně pokud „Del Boy“ zvládne červencový střet s polským rváčem Arturem Szpilkou. „Ale tam více možností, je hodně zápasů, co dává smysl. Máme Alexe Povětkina, Alexandra Usyka, Michaela Huntera, těžkou váhu chce okusit Murat Gassijev. Uvidíme, co bude. Ale nejvíce by se mi líbil Dereck Chisora,“ dodal Hearn.

Bude po jeho, nebo si Parker prosadí svou? Odpověď dostaneme nejdříve 20. července, kdy bude v akci jak Chisora, tak Whyte...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU JOSEPH PARKER VS. ALEX LEAPAI

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze