Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Od nudy k zápasu. Dcera Konečného zvládla debut a… Derniéra? To těžko, říká

Jarka Konečná v akci / zdroj foto: www.petr-bilek.czJarka Konečná v akci / zdroj foto: www.petr-bilek.czÚSTÍ NAD LABEM – Potřetí po koronavirové krizi uspořádal na zahradě své hospůdky Eden boxerské odpoledne promotér a trenér Lukáš Konečný. A byť už toho zažil více než dost, tentokrát absolvoval premiéru. V ringu koučoval svoji čtrnáctiletou dceru Jarku, která absolvovala svůj první boxerský zápas. Byť „jen“ exhibiční.

Psal se duben roku 2012, kdy Konečný v Brně vybojoval vytoužený titul mistra světa, když v sedmi kolech zdemoloval Francouze Salima Larbiho. Po duelu držel v náručí všechny své tři dcerky.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

O podobný kousek se pokusil také předloni v prosinci, kdy se po více než čtyřech letech vrátil do ringu, aby v pražské O2 Arena v osmi kolech jasně přeboxoval Slováka Matúše Babiaka. „Už to nešlo, za chvíli budou nosit ony mne,“ usmíval se a opět se mu leskly oči, stejně jako před lety v Brně.

Co ještě zaznělo v Ústí:

Lukáš Konečný: „Šlo o můj nápad, ona souhlasila. Ono je jedno, jestli boxuje na velké, nebo malé akci. I tak věděla o tlaku kvůli příjmení Konečná, měla ho i z toho, že přišla její kámoška nebo její bývalý trenér badmintonu Vojta Hájek. Já sám z toho byl vyjukaný... Hlavní je, aby byla spokojená ona. Já jsem. Neudělala ostudu, bojovala, líbilo se mi to. Předvedla relativně klidný výkon.“

Jaromíra Konečná mladší: „Zápas byl docela nakládačka, překvapení, na to jsem nebyla zvyklá. Ale bylo to lepší, než jsem čekala... Fabča (Bytyqi, která byla taktéž v jejím rohu) je velký vzor, bez ní by to dopadlo jinak. Pomohla mi strašně moc, jsem jí vděčná!... Zápasy táty si pamatuji, ale více jsem to moc nevnímala, byla jsem ještě maličká. Táta je moje velká inspirace. Největší! Dřív jsem si pouštěla jeho zápasy, teď už moc ne. Ale mohla bych zase začít a něco okoukat.“

V mezidobí několikrát opakoval, že ženy trénovat nebude. „Dcery a box? Nechci,“ vyprávěl při americkém výletu do Washingtonu před duelem s Peterem Quillinem.

První předsevzetí vzalo za své ve chvíli, kdy ukončil kariéru, rozhlížel po uplatnění, rozhodl se dát na cestu trenéra a manažera, aby si pod svá křídla stáhl Fabianu Bytyqi a Lucii Sedláčkovou. Prvně jmenovanou dotáhl k titulu mistryně světa WBC.

A možná ji tak trochu může „děkovat“ za to, že padla i další meta. „Když teď Jarka školu, tak se nudila a začala chodit na boxerské tréninky. A asi se shlédla ve Fabče, no a když ji to vydrželo, odjela s námi i na soustředění, tak jsem jí nabídl zápas. Původně to mělo být v Letním kině, ale když tato akce nakonec kvůli vládním omezením nebude, tak jsme to urychlili a udělali hned,“ opět mu rozehraje na rtech úsměv.

Tentokrát pyšného tatínka. „Své postoje většinou neměním, takže nejsem úplně rád, že dělá box, ale na druhou stranu jsem rád, že dělá něco, co ji baví, takže zakazovat jí to také nemůžu. S premiérou jsem spokojený, je vidět, že má vůli, trénuje chvilku, ale bojovala,“ přidává na adresu své čtrnáctileté dcerky, stále ještě základní školou povinné.

Stejně jako dvojče Barču, kterou ale podobně jako nejstarší sestru Annu boxerský ring netáhne. „Ty stoprocentně boxovat nebudou, jedna je umělkyně, druhá zpěvačka. Tím nechci říct, že Jarča není holka. Je. Ale také je trošku tvrdší, umíněnější, tvrdohlavá. V tomhle směru více vydrží,“ vysvětlil Konečný, a tak trochu jako by mluvil o sobě.

Pro důkaz svých slov přidává další historku. Nová ústecká boxerka sice tříkolový duel s chlumeckou Nikolou Herzinovou oplakala mamince Jarce na rameni, ale... „Když ji žena říkala, že doufá, že to bylo první a také poslední zápas, tak ji suše odpověděla: 'To těžko!',“ rozesměje se bijec ošlehaný přes 300 zápasů mezi amatéry a 56 v profesionálním ringu.

Že má morální vlastnosti po otci poté dokázala ještě jednou. To, když hodnotila svůj výkon a premiéru v boxerském ringu. „Hodně ran bolelo, cinkalo to! Ale o to více měl člověk chuť soupeřce jednu vrazit,“ poznamenala možná trochu nečekané pokračovatelka slavného boxerského jména.

Půjde Jaromíra Konečná mladší ve stopách svého otce a dědečka, který na její první boxerské kroky už bohužel dohlíží v nebi.

Jarka Konečná v akci / zdroj foto: www.petr-bilek.czJarka Konečná v akci / zdroj foto: www.petr-bilek.cz

Jarka Konečná v akci / zdroj foto: www.petr-bilek.czJarka Konečná v akci / zdroj foto: www.petr-bilek.cz

Jarka Konečná v akci / zdroj foto: www.petr-bilek.czJarka Konečná v akci / zdroj foto: www.petr-bilek.cz

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze