Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Noc zázraků. Kiko šokoval Kida, Harperovou uspala soupeřka ve stoje

  • Napsal Antonín Vavrda

Baumgardnerová vs. Harperová / zdroj foto: Matchroom BoxingBaumgardnerová vs. Harperová / zdroj foto: Matchroom Boxing
Pokud si někdo řekl, že tento galavečer bez větších hvězd britského boxu bude nuda, šeredně se spletl. Pozici favorita hlavních duelů totiž potvrdil pouze Chris Billam-Smith (14-1, 10 KO), který ve dvanácti kolech s přehledem obhájil pás mistra Evropy v křížové váze, když zdolal 3-0 na body (120-108 a 2x 119-109) Dylana Bregeona (11-2-1, 3 KO). Kid Galahad (28-2, 17 KO) i Terri Harperová (11-1-1, 6 KO) zažili drtivé knockouty...

„Jen dávám všem vědět, že jsem v pohodě, jen mám zlomené srdce. Největší gratulace patří mé soupeřce. Tohle je box, zrovna jsem asi přišla o práci, tak jdu zase prodávat čipy. (smích) Mám vás všechny ráda, děkuji za podporu a brzo se vám zase ohlásím,“ napsala krátce po sobotní půlnoci pětadvacetiletý Harperová na své sociální sítě.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Zhruba dvě hodiny před tím zažila nejtvrdší zkoušku své kariéry. O dva roky starší Američanka Alycia Baumgardnerová (11-1, 7 KO), ze které se rázem stala hvězda Twitteru, měla být pro domácí boxerku jen posledním krokem za sjednocujícím soubojem s Američankou Mikaelou Mayerovou, od minulého víkendu šampionkou federací WBO a IBF v super pérové váze.

Jenže to ještě měla Harperová v držení titul WBC v této váze. Nyní říká „Pane“, tedy pardon „Paní“ relativně neznámé rodačce z Bingham Farms. Ta už překvapivě opanovala první tři kola. A v úvodu čtvrtého svoji práci dokončila. Nádherně našla svojí pravačkou v crossu bradu soupeřky, kterou doslova uspala ve stoje.

Naštěstí pro Harperovou měl podobně rychlou reakci jako Američanka také hlavní rozhodčí Mark Lyson, který před otřesenou Britku skočil dříve, než dostala vítězka šanci svoji práci dokončit možným ničivým úderem. Ostatně se mu za to dostalo velké pochvaly na sociálních sítí i od televizních expertů. Naprosto zaslouženě, takto by měla práce rozhodčího vypadat.

„Uvědomujete si všichni, že jsme jeli na její půdu. Byly obrovskými outsidery. Skoro bez šance. A nakonec to skoro vypadá na snadnou práci,“ sypala ze sebe na Twitteru jeden status za druhým šťastná vítězka, která jen těžko vstřebávala pozitivní emoce. Samozřejmě vyzdvihla i soupeřku, rozhodně ji nehanila, naopak. A už se může pomaličku pouštět do komunikace s Top Rank Boxing a Mayerovou. Sjednocující souboj se blíží. Jen bude mít jiné obsazení, než se čekalo.

Ještě větší šok nejspíše zažil šampion IBF v pérové váze Kid Galahad. Španěl Kiko Martinez (43-10-2, 30 KO) už vládl super bantamové váze, zároveň ale zažil i několik drtivých porážek a naposledy letos v únoru poněkud překvapivě snadno podlehl ve Wembley Zelfu Barrettovi (26-1, 16 KO). Jenže podceňovat bijce přezdívaného „Senzace“, který zároveň patří mezi nejlepší španělské boxery všech dob?

Baumgardnerová vs. Harperová / zdroj foto: Matchroom BoxingBaumgardnerová vs. Harperová / zdroj foto: Matchroom Boxing

Velká chyba. Což ostatně poznal také Galahad. Téměř celých pět kol dominoval. Byl lepší, deptal svými údery Martineze. Ten marně hledal cestu proti svěřenci Dominika Ingleho, který zároveň i šikovně měnil gardy. Jenže překročení do toho otočeného se mu nakonec vymstilo. Martinez vlastně od začátku hledal cestu pro svůj přední hák, případně zadní cross ve chvíli, kdy Galahad boxoval jako levák.

A nakonec mu tohle hledání vyšlo. V posledních dvaceti vteřinách tímto úderem poslal Galahada poprvé na zem. Tři vteřiny do konce kola už pak Brit zvládl, čtyři sekundy následující ale nikoliv. „Jab, jab,“ zněly rady v jeho rohu v přestávce. Jenže domácí bijec, který se sice narodil v Kataru, ale v Sheffieldu našel druhý domov, neposlechl. Po gongu začal ustupovat, přilétla další zadní od Martineze a byl K.O.nec.

„Ano, v prvním kole mnou otřásl, ale naštěstí mám dostatek zkušeností, abych věděl, jak se z toho dostat. Od čtvrtého jsem cítil, že mohu vyhrát, že ho trefuje, že moje údery cítí. Viděl jsem, že je otřesený po tom downu, ale nechali ho pokračovat, takže jsem byl připraven to dokončit,“ zářil po duelu vítěz, který už byl jednou nohou v důchodu.

„Kdybych ztratil víru, radost z boxu, dalo by se o tom přemýšlet, ale teď? V žádném případě. Jen si chci odpočinout, nechci tělocvičnu měsíc vidět, budu trénovat, ale jen lehce, aerobně, žádný pytel, nebo sparingy. Celé ty roky jsou pro mě i rodinu velmi náročné, takže teď si potřebují tělo i mysl trochu odpočnout,“ dodal.

Nejspíše tu šanci dostane. Coby šampion si může vybírat z dalších možností, nejpravděpodobnější je remíza. Na tu ale potřebuje odpočinek také Galahad. „Nejprve chci pogratulovat Kidovi a jeho týmu k vítězství. Pak děkuji všem za podporu, což pro mě znamená opravdu hodně. Prohra mě mrzí, ale pořád jsem neztratil chuť dosáhnout úrovně a cílů, které jsem si v této bláznivé hře jménem box stanovil. Nekončím, znovu to rozjedeme,“ reagoval na Instagramu poražený.

Baumgardnerová vs. Harperová / zdroj foto: Matchroom BoxingBaumgardnerová vs. Harperová / zdroj foto: Matchroom Boxing

Baumgardnerová vs. Harperová / zdroj foto: Matchroom BoxingBaumgardnerová vs. Harperová / zdroj foto: Matchroom Boxing

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze