Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Loupež roku? Figueroa neunesl prohru s Fultonem v krásné a vyrovnané bitvě

  • Napsal Antonín Vavrda

Fulton vs. Figueroa / zdroj foto: Boxingscene.comFulton vs. Figueroa / zdroj foto: Boxingscene.comUVNITŘ VIDEO Souboj dle BoxRec.com dvou nejlepších boxerů super bantamové váhy přinesl parádní podívanou. Vyrovnanou podívanou. Ve které nakonec těsně 2-0 na body (2x 116-112) zvítězil Stephen Fulton (20-0, 8 KO), který tak ke svému pásu WBO přidal i titul WBC Brandona Figueroy (22-1-1, 17 KO). A ten první profesionální prohru kousal hodně těžko.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Byla to parádní noc v ringu. Bohužel, pro poražené byla nesmírně náročná. Takže své emoce jen těžko ovládali. Platilo to jak pro Téofima Lopéze (a jeho otce) v Madison Square Garden, tak i pro Brandona Figuerou v The Park Theater v Las Vegas.

„Opravdu si myslíš, že jsi ten zápas vyhrál?“ skončil čtyřiadvacetiletý talent do rozhovoru svého přemožitele se Showtime Boxing. „Bylo to hodně těsné. Ty jsi tlačil, já trefoval, je to o přesnosti, načasování,“ kontroval o čtyři roky starší vládce super bantamu s klidem sobě vlastním. Navrch i začal názorně ukazovat, co má na mysli.

Jenže Figueroa si stál na svém a slavný novinář Jim Gray nevěděl, kam dříve s mikrofonem. A tak trochu se možná i obával, aby si boxeři nestřihli další, už třinácté kolo. Nakonec zůstalo jen u slov. Naštěstí pro všechny, přestože poražený byl v těch svých hodně expresivní.

Mimo jiné soupeři připomněl, že s ním tak pětkrát, šestkrát během zápasu otřásl. Ten opakoval, že šlo o vyrovnaný, těsný souboj. Formulku, podobnou té, když fotbalista omlouvá filmování tím, že pronese „kontakt tam byl“.

Fulton ale měl pravdu. Od začátku do konce se oba přetahovali o každé kolo. Před těmi posledními to bylo naprosto vyrovnané, pokud by mistrovská získal pro sebe Figueroa, skončil by duel remízou. Jenže v očích bodových byl lepším Fulton, možná poněkud překvapivě, protože aktivnější byl skutečně bijec s mexickými kořeny, který celý duel vytvářel na svého rivala co největší možný tlak.

To je ale asi to jediné, co může rozhodčím vyčítat. Ti se totiž jinak vzácně ve svých verdiktech shodovali. Dvojice Tim Cheatham a Dave Moretti až do devátého kola bodovala naprosto stejně, deváté a desáté si otočili, takže nakonec došli tak jako tak ke shodě 116-112 pro vítěze. Remízový David Sutherland se s kolegy neshodl ve čtyřech, respektive pěti kolech. Takže žádný výrazný rozptyl.

Úderové statistikyÚderové statistiky

Bodování Fulton vs. FigueroaBodování Fulton vs. Figueroa

Navíc s ohledem na skutečnost, že Fulton sice natrefoval méně úderů – 269 ku 314, ovšem jeho úspěšnost zásahů byla 37,1 procenta, Figueroa se dostal na 29,6 procenta. Jinými slovy, paradoxně bijec z drsných ulic Philadelphie byl tím přesnějším, šikovnější, naopak „The Heartbreaker“ častěji odháněl od svého protivníka mouchy, než aby ho trefoval.

Ano, dokázal jím otřást, zda pětkrát, nebo šestkrát, je otázkou, při sledování duelu byl Fulton v určitých problémech jistě dvakrát. „Ano, byl aktivní, ale já ho kontroval v jeho dlouhých kombinacích,“ zopakoval později Fulton to, co viděli všichni u televizních obrazovek i v aréně. A co si jistě uvědomí také Figueroa.

A snad zmírní svá slova o tom, že „šlo o krádež roku“, protože ta byla hodně přehnaná. A neuctivá jak k rozhodčím, tak také k soupeři, který se k němu přitom i po duelu choval s úctou a respektem. To vše ještě před vyhlášením výsledků.

Kdo ví, možná u mladíka z Weslaka až moc zahrály role negativní emoce po první prohře od roku 2014 ještě z amatérského ringu. A kdo ví, jak by reagoval jeho protivník, který taktéž naposledy prohrál právě v tomto roce. Ale na rozdíl od Figueroy může dál hýčkat čistý profesionální rekord. Aktuálně už čítající 20 výher...

 

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze