Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Lomačenko opět kouzlil a uspal Crollu. Arum pro něj chce 'nepřítele' Garciu

Loma vs. Crolla / zdroj foto: Boxingscene.comLoma vs. Crolla / zdroj foto: Boxingscene.comLOS ANGELES – Ukrajinec Vasil Lomačenko (13-1, 10 KO) s přehledem uhájil pozici krále lehké váhy, když v noci na sobotu ve čtvrtém kole knockoutoval Brita Anthonyho Crollu (34-7-3, 13 KO). A zatímco svět opět přemýšlí nad tím, kdo je schopen „Hi-Tech“ zastavit, promotér Bob Arum už nastínil své další plány.

DALŠÍ NOVINKY K LOMAČENKOVI:

Před více než 10 tisíci diváky se jednatřicetiletý Ukrajinec radoval už na konci třetího kola. V ringu se objevili bodyguardi, kteří jej směřovali do jeho rohu, Crolla se zlobil. Jenže ringový Jack Reiss zápas ještě neukončil, jen dvaatřicetiletého Brita, který byl pod velkým tlakem, ale pořád při smyslech, chtěl počítat.

A to také udělal.

Následně vyhnal bodyguardy a nechal souboj pokračovat. Byť tedy okamžitě následovala přestávka a oba zamířili do svých rohů.

Loma vs. Crolla / zdroj foto: Boxingscene.comLoma vs. Crolla / zdroj foto: Boxingscene.com

Duel ale pokračoval už jen 58 vteřin. Lomačenko nasadil ještě vyšší rychlost než v předchozím dějství a krásným pravým hákem čistě na spánek poslal Crollu do říše snů. „Není lepší a zábavnější boxer,“ poklonil se Ukrajinci respektovaný analytik a trenér Teddy Atlas. „Je fantastický, neuvěřitelný. Nikdy jsem neviděl v těchto vahách podobného boxera. A to dělám v tomto sportu přes 50 let, je dechberoucí,“ přidal se Bob Arum, promotér večera.

Nebyli jediní, koho „Hi-Tech“ okouzlil. A teď není řeč jen o fanoušcích. „Moje pýcha dostala větší ránu než moje tělo, protože jsem chtěl předvést to nejlepší, jenže on je opravdu fenomenální. Věděl jsem, kde jsem byl, když mě trefil, ale prostě jsem nedokázal vstát, nešlo to. Zbavil mne smyslů,“ začal své hodnocení rychlé prohry Crolla.

„Je to velmi zvláštní. Pořád je tvrdý, silný. Bude pokračovat ve vládnutí, může si v tomto sportu dělat naprosto co chce. Můj tým vynaložil hodně úsilí, abychom na něj něco vymysleli, ale prostě neuvěřitelný. Nikdo mne nikdy takhle nepřejel. Je to těžké, opravdu těžké, ale je ještě lepší, než jsem si myslel. Jeho rovnováha, pohyb... a ty úhly, pod kterými vás trefuje? Je to bláznivé s ním stát v jednom ringu,“ přidal.

Jen tak, aby řeč nestála. Crolla za 598 sekund zápasu trefil 12 z 96 úderů. Jeho přemožitel 72 z 249, o přesnosti ale vypovídá především jeho statistika „power punches“ – 58 trefených úderů z 137.

„Moje rameno nebylo naposledy ještě stoprocentní, ale dneska jsem se cítil už skvěle. Mám výborného lékaře (Neal ElAttrache) a chci mu moc poděkovat za vše, co pro mě udělal,“ usmíval se po duelu vítěz se svými pásy federací WBA a WBO. „Fanoušci tady byli skvělí. Vždycky jsem chtěl zápas ve Staples Center. A splnilo to mé očekávání,“ přidal než se – celkem zbytečně – omlouval za svoji horší angličtinu.

Loma vs. Crolla / zdroj foto: Boxingscene.comLoma vs. Crolla / zdroj foto: Boxingscene.com

Následně se už začalo řešit, co bude s oběma dál.

Crolla prohlásil, že byť už přemýšlí nad koncem kariéry, takto odejít do důchodu nechce. A Lomačenko?

„Chci bojovat s Mikeym Garciou. Ale uvidíme, nevím, jak to bude. Každopádně zůstanu v lehké váze tak dlouho, jak jen to bude možné. A chci zde sjednotit všechny pásy,“ má jasno o své budoucnosti sám Ukrajinec.

„Udělám vše pro to, aby na ten zápas došlo. Vím, že nemáme dobré vztahy, ale pokusím se tento duelu zajistit. Všichni by jej chtěli vidět, nemá smysl se mu vyhýbat,“ přidal Arum, který dělal dlouhé roky Garciovi promotéra, než se rozešli ve zlém a do nedávna neporažený Američan odešel do Premier Boxing Champions.

Dalšími možnostmi jsou Arumovi chráněnci Richard Commey (28-2, 25 KO) a Teofimo Lopez (12-0, 10 KO). Ten má ale ještě čas.

Jak to nakonec dopadne?

VIDEO CELÉHO ZÁPASU VASIL LOMAČENKO VS. ANTHONY CROLLA

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze