Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Krásná bitva pro Taylora, slova uznání pro Prograise. A Skot chce Ramireze

  • Napsal Antonín Vavrda

Taylor vs. Prograis / zdroj foto: Boxingscene.comTaylor vs. Prograis / zdroj foto: Boxingscene.comLONDÝN – První finále World Boxing Super Series (WBSS) odbouchali v sobotu večer v britské metropoli Skot Josh Taylor (16-0, 12 KO) a Američan Regis Prograis (24-1, 20 KO), který opanoval prvně jmenovaný 2-0 na body (117-112, 115-113 a 114-114). Ten je tak nově šampionem WBA, IBF, WBC Diamond a The Ring Magazine v lehké velterové váze. A také dalším držitelem Ali Trophy, pochopitelně.

Byl to souboj jako řemen. Souboj opravdu dvou nejlepších bijců ve WBSS v této váze. A také dva ze tří nejlepších boxerů této váhy současnosti.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Levorucí střelci Taylor a Prograis se přetahovali o každý úder. O každé kolo. Ta úvodní vypadala spíše pro Američana, byť ne všechny. Byl přesnější, lépe zakončoval výměny, byl přesnější v obraně.

Jenže prostřední pasáž zase vyšla lépe skotskému válečníkovi, kterého hnal do každé tříminutovky jako skutečné „Statečné srdce“ trenér Shane McGuigan. A osmadvacetiletý talent ho poslouchal, makal, dřel. Poslední kolo sice prohrál, ale na celkový triumf to stačilo.

Zasloužený triumf, dlužno dodat. Taylor byl skutečně o něco lepší, dle autora těchto řádků zvítězil 116-112 na body.

A sportovně uznal prohru i Prograis. Pryč byla štiplavá předzápasová prohlášení. Tihle dva si dvanácti koly v ringu vybudovali vzájemný respekt. „Včera večer jsme se jeden druhého snažili dostat z ringu, ale teď už je po všem. Gratuluji Joshu Taylorovi. Jsi to pekelný bojovník. Nemohu se dočkat, až uvidím, co předvedeš příště. A kdo ví, třeba se ještě jednou v ringu potkáme. Proto miluji tento sport jménem box,“ napsal na Twitter v neděli večer Američan.

Krátce poté se na Twitteru jeho soupeře objevila společná fotka ze snídaně. „Dva skvělí šampioni a přátelé po velkém včerejším souboji. Jen nepoznávám toho týpka v brýlích. Přeji ti do budoucna jen to nejlepší, Regisi,“ přidal pod dva snímky. Na jednom se usmívají do fotoaparátu s monokly a modřinami kolem očí, na druhém mají obrovské tmavé sluneční brýle.

De facto jen veřejně pro fanoušky potvrdili už to, co bylo k vidění v ringu. Kdy se pochválili navzájem a kde Prograis uznal, že byl v této krásné bitvě o něco horším soupeřem. To vše v době, kdy se Taylor objímal se svými nejbližšími v čele s partnerkou, sestrou a maminkou.

„Nemám potřebu stát se celebritou, veřejnou osobou. Chci jen ukázat, že jsem nejlepším boxerem své váze. Takže, další na řadě bude Jose Ramirez (držitel pásu WBO a WBC). Klidně si pro něj dojedu k němu domů do Ameriky. Neuteče mi. Byť nejkrásnější by pro mne bylo, kdybychom se mohli utkat u mne v Edinburgu na fotbalovém stadionu Hibernian FC,“ pronesl muž, který si třemi zápasy ve WBSS vydělal 10 milionů dolarů.

Na doplňující dotaz, zda by nebyl problém boxovat v jeho rodném městě pod otevřeným nebem, v klidu odpověděl: „Nikdy nevíš, co se může stát. To je na tom krásné. Může to být nádherný skotský den a může to být také pořádně deštivé. Je mi to jedno. Jak jsem řekl, chci Ramireze. A kdekoliv.“

Mimochodem, Taylor je prvním skotským boxerem od roku 1971 (Ken Buchanan), který má v držení dva tituly mistra světa v jedné váze. Nedokázal to ani otec jeho trenéra, Barry McGuigan. „Už se nemohu dočkat, až mu své pásy ukážu. Nikdy by mne nenapadlo, že se mi to povede tak rychle. Vždyť jsem profíkem teprve čtyři roky,“ usmíval se šťastný šampion, který se se svým předchůdcem dobře zná.

A co udělá s tituly poté? Bude na nich spát, jíst, sledovat televizi. Opravdu. „Příští týden se stěhujeme se svojí rodinou do nového bytu, který ještě není vůbec zařízený, tohle bude první nábytek,“ pousmál se milovník motorek, který se chtěl stát závodníkem, ale rodiče si nemohli dovolit financovat jeho motokrosovou sezonu. A tak se dal na box.

Udělal dobře. Nyní je jediným Britem, který drží dva světové tituly a dle mnohých expertů je právě on momentálně nejlepším boxerem na ostrovech napříč vahami.

VIDEO CELÉHO ZÁPASU JOSH TAYLOR VS. REGIS PROGRAIS

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze