Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Když se nic nedaří… Briedis trefil loket, sudí neslyšel gong. A Glowacki padl

  • Napsal Antonín Vavrda

Briedis vs. Glowacki přetahované 2. kolo / zdroj foto: reproRIGA – Zápas o titul mistra světa WBO v křížové váze a postup do finále World Boxing Super Series (WBSS) mezi Mairisem Briedisem (26-1, 19 KO) a Krzysztofem Glowackim (31-2, 19 KO) se v lotyšské Rize absolutně vymknul kontrole.

Už během sobotního dne přišly ze zámoří zprávy, ve které prezident WBC Mauricio Sulejman ostře zkritizoval vedení WBSS (řídí ji známí bratři Sauerlandové) a oznámil, že o její Alexandrem Usykem uvolnění pás WBC se v tomto duelu boxovat nebude. A že se možná v rámci boxerské Ligy mistrů už o pásy této federace boxovat nebude nikdy.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jako kdyby tím předznamenal věci příští. A vlastně ukázal, že udělal správný krok.

Ve hře mezi lotyšskou národním hrdinou a polským ranařem byl jen pás federace WBO, jehož prozatímním šampionem byl právě Glowacki.

Od úvodního gongu bylo cítit v Riga Arena obrovské napětí, podobně jako předchozí semifinále mezi Junielem Dorticosem a Andrewem Tabitim (vyhrál KO v 10. kole prvně jmenovaný, více v pondělí) bylo plné nečistých úderů a faulů. Prostě a jednoduše bylo znát, že jde o hodně.

Klíčové události se ale odehrály v kole číslo dvě. Nejprve oběma důrazně domluvil ringový Robert Byrd. Následně si naběhl Glowacki na kontr Briedise a lehce zavrávoral, ale boxovalo se dál. Poté se ale oba dostali do klinče, Polák pod vlivem adrenalinu udeřil svého protivníka do zátylku, ten taktéž vyhecován oplácel. Jenže pozdě a extrémně neférově, když trefil „Glowku“ loktem do čelisti.

Ten sice ne hned, ale přesto padl k zemi (těžko říct, zda filmoval, jisté ale je, že loktem jej Briedis skutečně trefil a tvrdě). Ringový odešel faulujícímu domácímu bod a pokračovalo se. Jenže Glowacki zjevně v pohodě nebyl, po rychlé kombinaci šel znovu k zemi.

Sice se dostal zpět na nohy, jenže...

Opět se sešlo více okolností: Byrd počítal Glowackiho ve chvíli, kdy mu bylo signalizováno deset vteřin do konce kola, což nejspíše přeslechl. V aréně byl navíc obrovský randál, fanoušci čekali pokračování demolice od svého oblíbence.

Ta přišla, jenže trvala o dobrých patnáct vteřin déle, než měla. Byrd totiž absolutně nereagoval na zvonění konce kola. Dlužno dodat, že zde opět mohlo zahrát roli fakt, že v Rize neměli klasický gong, ale regulérní zvonek.

Na druhou stranu, Byrda „netrkl“ ani fakt, že mu do ringu vlezl trenér Briedise, kterého z něj vyhnal. Glowacki se tak ocitl znovu na podlaze ringu a bylo tak nějak jasné, že i když mu dohady pauzu prodloužily, z tohoto otřesu se jen těžko dostane.

A také ano, po necelé půl minutě kola číslo tři byl konec.

Briedis se stal novým mistrem světa federace WBO a všichni mají o čem mluvit. A bude zajímavé, jak se k celé situaci postaví WBSS a zmíněná federace. Zrušení výsledku by znamenalo opakování zápasu, což by protáhlo letošní ročník soutěže až do zimy, což si ale organizátoři nemohou dovolit. A navíc tu mají nažhaveného Dorticose...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze