Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Joyce přejel i Takama a hledá AJ, Usyka či Chisoru. Warren: Je výjimečný

  • Napsal Antonín Vavrda

Joyce slavíJoyce slavíPRAHA – Britský obr Joe Joyce (13-0, 12 KO) má za sebou další povedené vystoupení. Respektive vítězné. V sobotu večer v šestém kole ukončil Kamerunce Carlose Takama (39-6-1, 28 KO), obhájil tři své pásy a jasně si řekl o světový titulový duel.

Jen federace WBA, jejíž žebříček ale vždy vzbuzoval pochybnost, respektive se více než kterýkoliv jiný řídí především peněženkou promotérů, nemá mezi svými patnácti vyvolenými za mistrem světa jméno Joa Joyceho.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

WBO ho eviduje na místě číslo 2, WBC coby pětku a IBF na desáté příčce. Jen Andy Ruiz Jr. a Luis Ortiz jsou na tom v součtu všech organizací lépe. Naprosto zaslouženě. Stříbrný z posledních olympijských her v Riu je s pouhými třinácti duely na kontě už v elitní desítce těžké váhy dle BoxRec.com.

Za svým pásem má skalp jednoho mistra světa (Bermane Stiverne), jednoho velkého talentu (Daniel Dubois) a tří neúspěšných světových vyzývatelů – Alexandra Ustinova, Bryanta Jenningse (jediný s ním odboxoval všech dvanáct kol) a Carlose Takama.

Ten Joycemu na první dobrou zatápěl, trefoval, jenže s britskou horou svalů nedokázal otřást. Naopak v úvodu šestého kola sám zatančil a po necelých padesáti vteřinách dějství byl konec, Steve Gray jej odmával. Na první pohled možná předčasně, na druhou stranu – Takama opakovaně vyzýval k tomu, aby boxoval, a ne se jen bránil, kvůli tomu, aby mu bylo rozumět si dokonce sundal roušku – leč marně.

Kamerunec s francouzským pasem žijící v Las Vegas, kterému na dálku fandil i kamarád a krajan Francis N'Gannou, nebyl schopen aktivně na tlak rivala reagovat. A na následné rozčilování se už bylo pozdě.

„Párkrát mě tvrdě zasáhl, ale já zjistil, jak na něj. Pořád je velmi nebezpečný, takže jsem musel využít šance, kterou jsem dostal,“ usmíval se po duelu Joyce se svými pásy přes ramena. „Věděl jsem, že bude útočit, jak bude útočit. Ale má dostatek zkušeností, technických dovedností, abych si s tím dokázal poradit. Sladké vědě boxu jsem se už trochu naučit dokázal,“ přidal skvěle naladěný bijec přezdívaný „Juggernaut“ (tahač, kamion).

„Nikdy jsem neviděl někoho, na koho by jeho přezdívka pasovala lépe než v jeho případě. To je totiž přesně to, co dělá, jde neustále vpřed, uštve vás. Jak svým tlakem, tak tím, že absorbuje vaše nejlepší rány a ani to jím neotřese. Spíše vypadá, jako po bodnutí komára než po úderu od stokilového chlapa. Já být třeba Joshuou, tak přemýšlím nad tím, jestli mám zbraně na to, abych ho porazil, abych na něj vyzrál,“ přidal jeho promotér Frank Warren.

„Protože pokud by si s nimi Joe poradí, pak musíte mít plán B. A aniž bych chtěl AJ nějak urazit, myslím si, že on takový není. A navíc si nemyslím, že snese tolik, co Joe, a ve chvíli, kdy je otřesen, tak ztrácí půdu pod nohami,“ pokračoval ve škádlení muže, který sebral Joycemu soupeře. I když tak trochu neplánovaně.

Joshua se měl původně utkat už nyní v létě s dalším Britem Tysonem Furym, jenže na jaře nezávislý soudce oznámil, že šampion WBC musí absolvovat třetí duel s Deontayem Wilderem. A tak rodák z Watfordu a držitel titulů WBA, IBF a WBO sáhl po vyzývateli posledně jmenované organizace – Alexandru Usykovi, se kterým se utká na konci září.

Dva týdny na to dojde na završení trilogie Fury – Wilder. A pak? „Tyson i AJ mají své smluvní závazky, které pokud oba splní, tak se utkají, v což věřím,“ prohlásil Warren k tomuto tématu, ke kterému má coby britský promotér „Gypsy Kinga“ také co říct.

„V té době ale bude Joe jedničkou WBO, takže by se mohl klidně stát dalším povinným vyzývatelem, takže buď by bojoval s vítězem, nebo o prozatímní či volný titul. Věřím, že ho uvidíme v ringu znovu v říjnu,“ naznačil možnosti s jedním z mnoha svých chráněnců těžké váhy.

A poté přidal i jméno, proti kterému by se mohl Joyce nejvíce toužící po vítězi bitvy Joshua – Usyk, postavit. „Derek Chisora? To by myslím bylo parádní. Ten chlap má rád rvačku, má vůli, tohle by bylo super, taky by mě zajímalo, jestli by dokázal Joem otřást,“ dodal Warren na adresu oblíbeného britského veterána, který naposledy potrápil jak Usyk, tak především Josepha Parkera.

Důležitým faktorem, díky kterému by tento ostrovní střet mohl nabrat reálné obrysy, nejsou jen rýpance bijce přezdívaného „War“ směrem k Joycemu, ale především ten, že na rozdíl od většiny dalších boxerů je volným hráčem, který není smluvně vázán se žádným promotérem. Ano, v poslední době boxuje nejčastěji na galavečerech Eddieho Hearna, do jeho stáje ale podobně jako například Dillian Whyte nepatří.

Mimochodem, i ten poslední dobou marně hledá adekvátního soupeře, námluvy s Andym Ruizem Jr. se zatím přes hecování skrze sociální sítě také nedostaly...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze