Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Ještě jeden vítězný večírek Angula? Šokoval Quillina a řekl si o velký duel

  • Napsal Antonín Vavrda

Angulo vs. Quillin / zdroj foto: Boxingscene.comBAKERSFIELD – Mexičan Alfredo Angulo (26-7, 21 KO) zaskočil v noci na neděli Američana Petera Quillina (34-2-1, 23 KO), když jej porazil v desetikolové řežbě super střední váhy těsně, leč zaslouženě 2-1 na body (97-93, 96-94 a 94-96).

Měl boxovat proti Calebu Truaxovi, se kterým se už utkal letos v dubnu, kvůli zranění po nezaviněné hlavičce byl ale jejich duel – eliminace IBF v super střední váze – anulován. Jenže necelý měsíc pře odvetou se Truax zranil.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Šanci dostal Angulo a poradil si s ní podobně, jako jeho krajan Andy Ruiz Jr. v červnu letošního roku. Quillin, bývalý šampion WBO ve střední váze a poslední to přemožitel Lukáše Konečného, byl po celý zápas úderově aktivnější, jenže jeho rival nebezpečnější.

„Jsem ale rád, že mne nezasáhl ani jednou opravdu čistě, sílu v úderu má, a mohlo by mne to hodně bolet,“ usmíval se po duelu sedmatřicetiletý bijec přezdívaný „Perro“, který je oblíben pro svůj agresivní styl a nebojácnost. „Jo, byl to myslím zábavný zápas pro fanoušky,“ pousmál se o rok mladší Quillin.

Byť kousal šokující a hořkou porážku, nehledal žádné výmluvy. „Musím se umět vyrovnat se vším, co mne v kariéře i životě potká. Boxoval jsem tak, jak jsem věděl nejlépe. Makal jsem, nechal jsem tam všechno, ale nestačilo to. Vím, že jsem neudělal vše, co po mne chtěl můj trenér, přesto jsem pochopitelně doufal, že vyhraji. Nestalo se ale,“ pokračoval sympaticky.

Aby následně i zavtipkoval. „Moje další kariéra? O peníze se nemusíme bát, vydělává i moje žena,“ rozesmál sebe i novináře. Poté už ale vážněji dodal: „Samozřejmě, že si budeme muset sednout s mým týmem a probrat všechny možnosti. S tímto jsme nepočítali.“

Angulo vs. Quillin / zdroj foto: Boxingscene.com

Angulo vs. Quillin / zdroj foto: Boxingscene.com

Pro Quillina jde sice teprve o druhou porážku kariéry, když tu první zapsal už za 85 sekund s Danielem Jacobsem. Jenže jako kdyby se na něm tento drtivý knockout podepsal více, než si sám připouští. Na další dva roky se odmlčel, comeback si připravil už v super střední divizi, od září roku 2017 pak stihl se sobotní noci pouhé čtyři duely. A Angulo s ním otřásl častěji a vícekrát, než se čekalo.

Právě důraz a tvrdost stály za jeho triumfem, byť trefil pouze 164 z 695 úderů, zatímco poražený 291 z 694 úderů!

„Dneska večer jsem se cítil opravdu skvěle. A vděčím za to mimo jiné i svému skvělému trenérovi Abelu Sanchezovi (absolvovali druhý společný zápas). Cítím se podobně už pár let, ale teprve dneska jsem to dokázal přetavit do zápasu. Ukázal jsem, že i když mne spousta lidí odepsalo, pořád v sobě mám vášeň pro boj. Doufám, že budu pokračovat, protože to dělám nejen pro sebe, ale i svoji rodinu a fanoušky,“ zářil nečekaný vítěz.

Ten věří, že by se mohl probít ještě jednou k titulové šanci, přestože do soboty vstupoval s bilancí 3 výhry a 5 porážek z posledních osmi zápasů. „Chvíli si dám pauzu a pak se uvidí, co mi můj šéf Al Haymon připraví a nachystá,“ dodal Angulo. Pokud se Haymonovi povede dotáhnout příchod krále super střední váhy Calluma Smitha, klidně může být právě Mexičan jeho první zkouškou v nové stáji...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ALFREDO ANGULO VS. PETER QUILLIN

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze