Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Jeden Fury je vyřešen, teď chci toho druhého, volá Povětkin po Tysonovi

  • Napsal Antonín Vavrda

Alex Povětkin vs. Hughie Fury / zdroj foto: Boxingscene.comAlex Povětkin vs. Hughie Fury / zdroj foto: Boxingscene.comLONDÝN – Rus Alexander Povětkin (35-2, 24 KO) stále ještě nepatří do starého želena. V sobotu v noci porazil po vyzrálém a precizním výkonu Brita Hughieho Furyho (23-3, 13 KO) přesvědčivě 3-0 na body (3x 117-111) a následně si řekl o dalšího soupeře, bratrance své poslední oběti, Tysona Furyho!

Sliboval knockoutovou výhru. Toužil ukázat, že dozrává, že je ve čtyřiadvaceti letech připraven na stále větší výzvy. Že umí boxovat také atraktivně pro diváky, nejen účelně pro výhry.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Nic z toho ale nakonec nenaplnil. Jen občas ukázal náznaky. A to bylo na ruského bohatýra málo. Ten přitom tři dny po zápase, tedy v úterý, oslavil 40. narozeniny.

Ve svém třetím duelu na britské půdě ale opět předvedl skvělý výkon. Pořád tam byla ta výbušnost a dynamika, kterou zlobil pět kol Anthonyho Joshuu, díky které knockoutoval Davida Price.

Několikrát dokázal otřást i mladíkem z klanu irských kočovníků. Ten sice minimálně jednou zavrávoral, na podlaze ringu se neoctil. V jedenáctém kole to vypadalo dokonce chvíli na zvrat, stejně jako v úvodu toho posledního, Povětkin se ale vzpamatoval a vítězství si sebrat nenechal.

Alex Povětkin vs. Hughie Fury / zdroj foto: Boxingscene.comAlex Povětkin vs. Hughie Fury / zdroj foto: Boxingscene.com

Alex Povětkin vs. Hughie Fury / zdroj foto: Boxingscene.comAlex Povětkin vs. Hughie Fury / zdroj foto: Boxingscene.com

U bodových zvítězil třikrát 117-111, Profiboxing.cz pak jeho triumf viděl v poměru 116-112. Britští a američtí experti poněkud překvapivě viděli duel remízově, 114-114. „Jsem zklamaný výsledkem, myslel jsem, že jsem udělal pro výhru dost. Nakonec ale on vyhrál, ne já,“ hlesl smutně poražený mladík, který prohrál i třetí velký zápas své dosavadní profesionální kariéry.

Naprosto zaslouženě i řečí čísel – Povětkin trefil 105 z 390 vyslaných úderů, z toho 93 „power punches“. Fury pak našel cíl 82krát z 296 pokusů, v kolonce „power punches“ mu svítí číslo 46 trefených zásahů (ze 148 vyslaných).

Alex Povětkin vs. Hughie Fury údery / zdroj foto: Boxingscene.comAlex Povětkin vs. Hughie Fury údery / zdroj foto: Boxingscene.com

Hughie Fury, Povětkin a Tyson Fury / zdroj foto: Boxingscene.comHughie Fury, Povětkin a Tyson Fury / zdroj foto: Boxingscene.com

„Byl to skvělý zápas, stál jsem proti opravdu nepříjemnému soupeři. Děkuji všem fanouškům v Rusku za podporu, jsme nejlepší,“ usmíval s pásem Mezinárodního šampiona WBA „Ruský Vítěz“. Následně na sociálních sítích skrze svého promotéra Andreje Rjabinského a společnou fotku s bratranci Fury přidal: „Chtěl bych bojovat s Tysonem Furym, který hodně mluvil a tvrdil, že s ním bojovat nechci. Chci, jsem připraven a tenhle zápas mne zajímá. Doufám, že se v příštím duelu potkáme.“

Dojde jeho tužba naplnění? Pokud si poradí za dva týdny Tyson Fury v Las Vegas s neporaženým Švédem Otto Wallinem, bude mít ještě pět měsíců do plánované odvety s Američanem Deontayem Wilderem, kterého ale ještě čeká jiný rematch, a to ten s Kubáncem Luisem Ortizem (původně k němu mělo dojít v září, poté v listopadu, nyní se termín hledá).

Každopádně promotér Furyho, Bob Arum na galavečeru v Londýně byl osobně...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ALEXANDER POVĚTKIN VS. HUGHIE FURY

Alex Povětkin vs. Hughie Fury / zdroj foto: Boxingscene.comAlex Povětkin vs. Hughie Fury / zdroj foto: Boxingscene.com

Alex Povětkin vs. Hughie Fury / zdroj foto: Boxingscene.comAlex Povětkin vs. Hughie Fury / zdroj foto: Boxingscene.com

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze