Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Hrgovič i Hunter 'vystřelili soupeře z bot'. Oba touží po větší, světové kvalitě

  • Napsal Antonín Vavrda

Hrgovič vs. Corbin / zdroj foto: Boxingscene.comOXON HILL – Byť chyběl Ukrajinec Alexander Usyk, užili si fanoušci boxu na galavečeru v Oxon Hill v Marylandu dvou elitních těžkých vah. Obě, Chorvat Filip Hrgovič (8-0, 6 KO) i Američan Michael Hunter (17-1, 12 KO), zapsaly snadné triumfy.

Je třeba hned na úvod poznamenat – ani Američan Gregory Corbin (15-2, 9 KO), ani Brazilec Fabio Maldonado (26-3, 25 KO) nebyli pro vítěze těžkou překážkou.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Už od prvního gongu duelu Hrgovič – Corbin bylo jasné, co nastane. Zvláště, když druhému jmenovanému od začátku procházel přes „chytře“ svěšenou přední ruku zadní cross favorita z Chorvatska. Byla jen otázka času, kdy Hrgovič pošle čistým úderem protivníka na podlahu ringu.

Stalo se tak na konci první minuty zápasy, v čase 1:00 minuty pak byl konec, ringový Brent Bovell duel nenechal správně pokračovat, byť se Corbin vrátil zpět na nohy.

„Neměli jste dost času viděl to nejlepší z Filipa Hrgoviče. Ale těším se na velké zápasy, silné protivníky. A na to, aby fanoušci v Americe dostali skvělé zápasy,“ řekl po svém expresním americkém debutu šestadvacetiletý bronzový olympionik z Ria 2016.

Není na místě pochybovat o tom, že tyto velké duely dostane. Zvláště, když nenápadně poskakuje v ratingu federace WBC, které vládne Američan Deontay Wilder. Kdo ví, třeba to bude nakonec právě Hrgovič, kdo se mu z evropských rivalů postaví. Z rivalů, které má pod křídly Matchroom Boxing (v tomto případě společně se Sauerland Event).

Velké plány má také třicetiletý Hunter, který pokračuje ve spanilé jízdě těžkou vahou, kam se přesunul po porážce od tehdejšího krále křížové divize, Ukrajince Alexandra Usyka.

Dlužno dodat, že devětatřicetiletý Brazilec pro něj byl daleko snadnějším soustem než Ustinov či Bakole Ilunga.

Maldonado, který kombinuje boxerskou kariéru s tou v MMA (bojoval dokonce i v UFC, celkově má bilanci 25-13) se pod náporem nepříjemného bijce přezdívaného „Bounty“, který v amatérském ringu například zdolal Andyho Ruize, poroučel definitivně na podlahu ringu za polovinou druhého dějství.

„Je mi jedno, zda půjde o povinnou, či náhodnou šanci. Přijmu cokoliv. Anthony Joshuu, jsem tu pro tebe. Jsi pro mne finanční jistota. A nyní, s DAZN a Matchroom Boxing v zádech je dohoda snadná,“ burácel do mikrofonu Sky Sports krátce po zápase.

Kdo ví, něco podobného si jistě myslel také Dillian Whyte, který ale čeká na odvetu s aktuálním králem těžké váhy už od prosince roku 2015. Je možné, že se v jednom ringu potká právě s Hunterem. „Whyte? Klidně. Pokud půjde o povinnou pozici WBC či WBO, nemám s tím problém,“ přidal se Američan na seznam zájemců o střet s bijcem, který si to 20. července rozdá s Kolumbijcem Oscarem Rivasem.

Nedávno si totiž Whyte vyměnil několik pozdravů s krajanem Tysonem Furym.

Jak to nakonec dopadne? To si budeme muset ještě chvíli přece jen počkat, Joshua boxuje tuto sobotu s Ruizem, Furyho prověří 15. června Němec Tom Schwarz.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze