Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Helenius: Tím, že mu odpustil down, pomohl sudí mně. Kownacki: Já se vrátím!

  • Napsal Antonín Vavrda

Helenius vs. Kownacki / zdroj foto: Boxingscene.comHelenius vs. Kownacki / zdroj foto: Boxingscene.comNEW YORK – Hodně zajímavý galavečer připravil fanouškům Premier Boxing Champions (PBC) pro sobotní noc do Barclays Center v New Yorku. Mimo jiné i díky překvapení v hlavním duelu.

Jako by to snad město, které nikdy nespí přitahovalo. Jako by přitahoval New York překvapení v těžké váze. Loni v červnu v legendární Madison Square Garden slavil senzační triumf Andy Ruiz Jr.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

O tomto březnovém víkendu jej napodobil Robert Helenius (30-3, 19 KO). Finský obr byl proti domácí hvězdičce Adamu Kownackimu (20-1, 15 KO) těžkým outsiderem. Vždyť v lednu oslavil už své 36. narozeniny, loni v červenci prohrál v osmém kole urputnou bitvu s Američanem Geraldem Washingtonem, který mezi elitu divize rozhodně nepatří.

To Kownacki byl před duelem v desítce světového ratingu a před Heleniem vystřelil Washingtona doslova z trenek za dvě kola.

„Ten zápas mi nesedl, udělal jsem hodně chyb, polevil jsem a byl potrestán. Na tento duel jsem ale měl životní kemp, životní přípravu,“ tvrdil před sobotou finský obr přezdívaný „Severská noční můra“. A svá slova potvrdil.

Na styl Kownackiho, který byl loni v srpnu účastníkem úderově nejakčnějšího duelu historie těžké váhy, se se svým týmem připravil skvěle. Ano, Američan s polskými kořeny byl aktivnější, nasypal do svého protivníka dvakrát více úderů, jenže marně. Pořád dokola si nabíhal na kontry rodáka ze Stockholmu, až se mu v úvodu čtvrtého kola nohy poprvé podlomily.

Jenže sudí David Fields nechal pokračovat v boji dál. „Dal mi výhodu, protože já věděl, že jsem ho zasáhl, že byl v problémech. Kdyby byl počítán, mohlo to klidně vypadat jinak, ale nebyl, já dostal šanci ho rychle trefit znovu. A využil ji,“ svěřil se po duelu vítěz. A měl pravdu. Chvíli po této situaci poslal Kownackiho už naprosto bez pochybností do počítání a poté zápas velkým tlakem ukončil.

„Je to tvrdý, hodně tvrdý chlap. Opravdu. Ale já byl skvěle připravený. Jeho úder? Jo, má ho tvrdý, ale já věděl, že jeho síla není v knockoutové ráně, ale v tom, že na své soupeře vyvíjí neustálý tlak, že je prostě přejede, utaví, v tom je skvělý,“ dodal spokojený Fin, který se rázem stal povinným vyzývatelem federace WBA.

Že si ale bude muset stoupnout do hodně dlouhé řady, není třeba pochybovat. Stejně jako o tom, že bude nyní v hledáčku další těžkých vah pod hlavičkou PBC. A Kownacki? „Dostal mě do potíží a pak to skvěle dokončil. Udělal to, co většinou dělám já. Ale to je box. A pád zažily i legendy, nic to nemění na tom, že chci být nejlepší. Mnoho skvělých bojovníků prohrálo a poté se vrátilo, na mých plánech se nic nemění,“ pronesl Polák přezdívaný „BabyFace“.

Kdo ví, zda nedojde na jeho odvetu s Charlesem Martinem, kterého zdolal předloni v tvrdém desetikolovém duelu v září a který se od té doby veze na vítězné vlně. A kdo ví, jestli třeba PBC nezkusí postavit Helenia proti Efe Ajagbovi (13-0, 11 KO), který si o pár desítek minut dříve poradil v devíti kolech s obrovitým Rumunem Razvanem Cojanem (17-7, 9 KO).

Šikovný Nigerijec vedený zkušeným Ronniem Shieldsem svého rivala doslova uštval. Cojanu nepředvedl špatný výkon, měl světlé momenty, „unesl nesmysl“, nakonec ale padl. Nejdříve byl počítán v kole osm, v tom následném už byl konec.

„Je to hodně zkušený bojovník, byla to skvělá škola. Ronnie mi po určité době poradil, abych útočil na tělo a fungovalo to. Zpomalil a postupně jsem získával navrch. Věděl jsem, že ho dříve nebo později pošlu k zemi,“ pronesl spokojeně stále teprve pětadvacetiletý Ajagba, který trefil 244 z 664 úderů. Cojanu se zastavil na číslech 83 z 405.

Předzápasy pak nabídly i dva souboje bývalých skvělých kubánských obrů. Frank Sanchez (15-0, 11 KO) si dotančil v deseti kolech (2x 100-90 a 98-92) pro skalp Američana Joeya Dawejka (20-8-4, 11 KO) a také pás Severoamerického šampiona WBC v těžké váze, jeho krajan a reprezentační kole Robert Alfonso (19-1-1, 9 KO) pak senzačně za 123 vteřin padl v duelu olympioniků z Pekingu 2008 s Portoričanem Carlosem Negronem (21-3, 17 KO).

„Byl jsem na něj výborně připravený, dominoval jsem,“ usmíval se po triumfu Sanchez. „Jo, byl. Na utíkání. Nechtěl bojovat, ale uznávám, zvolil taktiku, která fungovala. Bohužel pro mě, bohudík pro něj,“ kontroval Dawejko, který trefil jen 46 z 242 úderů. Jeho přemožitel našel cíl 116krát z 352 pokusů.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze