Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Haney zničil Abdulajeva a vykřikuje: Lomačenko je No-mačenko, bojí se mě!

  • Napsal Antonín Vavrda

Haney vs. Abdullajev / zdroj foto: Matchroom BoxingHaney vs. Abdullajev / zdroj foto: Matchroom BoxingNEW YORK – Dvacetiletý mladík Devin Haney (23-0, 15 KO) naprosto s přehledem zvládl páteční duel v Divadle Madison Square Garden, když Rusa Zaura Abdullajeva (11-1, 7 KO) doslova zdemoloval ve čtyřech kolech. Do toho pátého nepustili bijce z Východu lékaři a trenér.

Chtěl si říct o zápas s Vasylem Lomačenkem (14-1, 10 KO), králem lehké váhy, kterému říkají pane pásy federací WBC, WBA a WBO. A udělal to hodně důrazně.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Pětadvacetiletý Zaur Abdullajev rozhodně není boxerem na dělání si rekordu. Zkušený bijec z amatérského ringu, který v tom profesionálním dokázal – byť vždy na domácí půdě – porazit Roberta Gonzaleze, Deinera Berria či Henryho Lundyho.

Na Haneyho, o pět let mladšího dravce ze San Franciska, ale na půdě Divadelního sálu Madison Square Garden nestačil. A to tak, že absolutně.

Bijec přezdívaný „Dream“ se sice rozjížděl lehce pomaleji, od druhého kola ale demoloval svého protivníka rychlými kombinacemi, stejně jako jednotlivými údery, perfektní obranou a pohybem na nohou. A když už se pokusil Abdullajev něco vymyslet, chytil tvrdý kontr a bylo vše při starém.

Haney vs. Abdullajev / zdroj foto: Matchroom BoxingHaney vs. Abdullajev / zdroj foto: Matchroom Boxing

Haney vs. Abdullajev / zdroj foto: Matchroom BoxingHaney vs. Abdullajev / zdroj foto: Matchroom Boxing

Po čtvrtém dějství si nejdříve s ruským bijcem promluvil jeho trenér, poté také s lékařem, který ale posvětil rozhodnutí rohu – tedy zápas raději ukončit a neriskovat dál Abdullajevovo zdraví.

Haney v tu chvíli mohl začít slavit:

Pás prozatímního šampiona WBC v lehké váze a tím i pozici vyzývatele Lomačenka.

A posun na šesté místo světové žebříčku BoxRec.com v lehké váze.

Cíl, který má před sebou deklaroval následně velmi sebevědomě. „Je to No-mačenko, protože se mnou nechce boxovat. Lomačenko, pojď, jdeme na to. Abdullajev byl číslo dvě a já ho zničil. Pokud jsem tak snadnou překážkou pro něj, jak tvrdí, tak ať to ukáže. No-mačenko by se mnou měl bojovat,“ zaznělo z úst talentovaného mladíka.

Haney vs. Abdullajev / zdroj foto: Matchroom BoxingHaney vs. Abdullajev / zdroj foto: Matchroom Boxing

Haney vs. Abdullajev / zdroj foto: Matchroom BoxingHaney vs. Abdullajev / zdroj foto: Matchroom Boxing

Toho dle všeho čeká příští zápas tak jako tak už 9. listopadu na galavečeru KSI vs. Paul II. v Los Angeles. „Mluvil sem s Eddiem Hearnem a bude to nejspíše toto datum. Myslím, že je to dobře pro boxerský sport, přivádí nám to nové a nové fanoušky, mne to zároveň vrátí zpět do ringu,“ pokračoval Haney, který si na jméno soupeře bude muset ale ještě počkat.

Poté ještě přidal sebevědomě směrem k právě skončenému duelu: „A cítil jsem se dobře. Nebyl jsem ještě na svém nejlepším levelu, teprve jsem se zahříval, ale jsem spokojený. Je to cenné vítězství.“

Dočká se po tomto výkonu a slovech vytouženého duelu s ukrajinským fenoménem, nebo si bude muset ještě nějaký ten pátek počkat?

VIDEO CELÉHO ZÁPASU DEVIN HANEY VS. ZAUR ABDULLAJEV

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze