Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Golovkin zničil Rollse a chce Canela. 'On je tvůj boss,' posmívá se GGG de la Hoya

  • Napsal Antonín Vavrda

Golovkin vs. Rolls / zdroj foto: Boxingscene.comGolovkin vs. Rolls / zdroj foto: Boxingscene.comNEW YORK – Před více než 12 tisíci fanoušky v Madison Square Garden zapsal Kazach Gennadij Golovkin (39-1-1, 35 KO) v noci na neděli důležité vítězství, když ve čtyřech kolech zničil Kanaďana Steva Rollse (19-1, 10 KO). A že touží po završení trilogie s Mexičanem Canelem Alvarezem (52-1-2, 35 KO) není třeba dodávat.

Chtěl zaskočit svět jako o týden dříve na stejném místě Andy Ruiz Jr. Jenže pětatřicetiletý Rolls jeho jedinečný příběh ze zápasu s Anthonym Joshuou neopakoval.

Ano, ve druhém a třetím kole se mu povedly některé zajímavé a přesné údery, leč s kazašskou mlátičkou otřást nedokázal. Spíše jako by ji nastartoval. Od startu čtvrtého dějství zvýšil Golovkin tempo a ve chvíli, kdy cítil, že Rolls pod jeho tlakem slábne, předvedl svůj oblíbený úder – hák z levé ruky zeshora nad spánek soupeře.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Mexičana Marka Antonia Rubia tímto úderem knockoutoval, kanadského rivala „pouze“ roztančil, aby jej poté ukončil krásným hákem přesně na bradu skrze rozhozenou obranu protivníka. Rolls se pokusil ještě vstát, dostal se ale pouze na kolena. Na více už jeho tělo nemělo síly.

„Cítím se skvěle. Jako nové dítě. Teď se cítím úplně jinak, protože jsem opět předvedl knockoutové vítězství. Miluji knockouty, miluji New York. Tohle byla skvělá noc,“ usmíval se po duelu v ringu už sedmatřicetiletý veterán, který měl po svém boku poprvé nového kouče, Američana Johnathona Bankse.

„Každý ví, co by mělo následovat. Fanoušci to vědí, fanoušci to chtějí, já to chci. Jsem připravený na září, jsem připravený na Canela Alvareze. Prostě ho přiveďte a zeptejte se ho, zda on je připravený na mě. Pokud chcete pořádnou show, tak mu to prosím řekněte. Já jsem připravený,“ pokračoval Golovkin, který zároveň dodal, že věří v to, že se skutečně 14. září završí velká trilogie současného boxu.

„Cítím se nyní jako šampion lidu. Nezáleží na tom, jak to dopadne, i když věřím, že ho porazím. Ale cítím se skvěle. A pokud budou chtít také lidé kolem něj a on, tak ten zápas bude,“ přidal skvěle naladěný ex-šampion WBA, WBC a IBF ve střední váze, který v září 2017 s Alvarezem kontroverzně remizoval a o rok později neméně kontroverzně prohrál.

Golovkinem zmíněná druhá strana na sebe nenechala s prohlášením dlouho čekat. „Byl to pěkný comeback. Ale teď bojuj se skutečným soupeřem, vyhraj pás a poté budu já zvažovat třetí duel,“ napsal na sociální sítě promotér mexické hvězdy Oscar de la Hoya. Navrch přidal hastag „Canelo je tvůj boss“, aby dal jasně najevo, kdo bude při jednáních v důležitější pozici.

Tomu tak ale bylo i v předešlých dvou případech, přestože do obou zápasů vstupoval coby šampion Golovkin, pro kterého šlo proti Rollsovi o první netitulovou bitvu jedné z top čtyř organizací od roku 2010. Zajímavostí budiž, že s požadavkem na titul i v případě Golovkina pro třetí bitvu přišel na jaře jako první Alvarez, zatímco de la Hoya tuto podmínku nepovažoval za důležitou.

Postupem času ale změnil názor. A titulový potenciál by tu i byl, šampionem WBO je Američan Demetrius Andrade (27-0, 17 KO), který bude svůj pás hájit na konci června proti Polákovi Macieji Suleckimu (28-1, 11 KO). Také od patří pod hlavičku streamingového giganta DAZN.

Obecně se ale očekává, že s ohledem na obří smlouvy Alvareze (šest duelů na 350 milionů dolarů) i Golovkina (100 milionů za šest zápasů), bude DAZN obě strany tlačit ke konfrontaci už pro jejich příští duel, tedy zmíněný termín 14. září, kdy už bylo nahlášeno, že se Mexičan vrátí mezi šestnáct provazů.

VIDEO CELÉHO ZÁPASU GENNADIJ GOLOVKIN VS. STEVE ROLLS

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze