Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Fraška v Německu. Feigenbutze ochránil sudí od prohry rychlým ukončením

  • Napsal Antonín Vavrda

Zraněný LiebenbergZraněný LiebenbergLUDWIGSBURG – Další kontroverzi si na své konto připsala německá stáj s rakouskou licencí Sauerland Event. Hlavní duel večera v Ludwigsburgu mezi Vincentem Feigenbutzem (28-2, 25 KO) ukončil ringový v šestém kole pro tržné zranění na nosu Ryna Liebenberga (18-6, 12 KO). Jenže...

Měla to být pro stále teprve dvaadvacetiletého mladíka z Karlsruhe poslední zastávka za další šancí bojovat o titul mistra světa a stát se tak nejmladším držitelem světového pásu v profesionálním boxu z Německa.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jenže čtyřiatřicetiletý Jihoafričan Ryno Liebenberg ukázal, že ho není radno podceňovat. Šest kol domácímu talentu před zraky legend Svena Ottkeho i Henryho Maskeho zle zatápěl.

Pro zranění na kořeni nosu ale ringový v čase 2:57 šestého kola bez dalšího ošetření ukončil. „Byl to nešťastný konec, chtěl bych vidět odvetu, tohle byl skutečný test pro Vincenta,“ řekl pro Sport 1, který galavečer vysílal, další slavný Němec Luan Krasniqi.

„Už jsem viděl horší zranění než toto, boj se neměl zastavovat,“ přidal svůj pohled na věc expert Sport 1 Graciano Rocchigiani, jeden z nejlepších německých boxerů historie.

A to má celý příběh ukončení ještě jednu pointu, o které ani jeden nemluvil. Ke zranění Liebenberga došlo na hranici první a druhé minuty pátého kola. Jenže nikoliv po úderu Feigenbutze, ale po srážce hlavami. V inkriminovanou chvíli sice oba bojovníky zabírala kamera zezadu, všemu napovídají jak místo zranění, pohyby obou rivalů tak povel ringového „Hlavu nahoru!“ ve chvíli, kdy k tržné ráně došlo.

Ostatně také proto se trenéři hostujícího bijce pořádně po zápase rozčilovali. Jenže marně. Jako kdyby se vrátily „staré, dobré časy“, kdy se k našim západním sousedům na galavečery Sauerlandu Event jezdilo jen pro výdělky. Vítězit tam bylo totiž téměř nemožné.

Bude zajímavé sledovat, zda se Liebenberg a jeho tým pokusí odvolat a vymoct si odvetu, byť ty mu příliš nejdou. Jenže totéž platí také pro Feigenbutze.

Ten se celkem pochopitelně po vydřeném triumfu k inkriminovanému okamžiku vracet nechtěl: „Byla to válka, byl to velmi, velmi tvrdý boj. Má můj respekt za to, jak bojoval i poté, co se na jeho na jeho obličeji objevilo zranění.“

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze