Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Fraška?! Holyfield expresně padl, Belfort chce za 30 milionů Paula i Canela

  • Napsal Antonín Vavrda

Holyfield a spol.Holyfield a spol.PRAHA – Další de facto exhibiční galavečer Triller Fight Club měl podobné vyznění, jako ta předchozí. Nebo možná ještě bizarnější a divočejší. V hlavním duelu večera porazil už v závěru prvního kola čtyřiačtyřicetiletý Vítor Belfort o čtrnáct let staršího „náhradníka“ Evandera Holyfielda, který zaskočil za Oscara de la Hoyu, který minulý týden skončil s covidem-19 v nemocnici.

Přesně 190 vteřin trvaly dva souboje stárnoucích legend na galavečeru, který se měl původně uskutečnit v Los Angeles v obřím Staples Center a který měl nabídnout šest profesionálních duelů. Jenže kvůli onemocnění De la Hoyi se musel přesunout na Floridu, protože v Kalifornii by Holyfield nezískal licenci, následně všechny nejočekávanější souboje zmizely z BoxRec.com.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Nejspíše i proto, že všechny byly vypsány na osm dvouminutových kol. A také jako kdyby Floridská sportovní komise tušila, co se bude dít.

Souboj Davida Hayeho s Joem Fournierem vypadal spíše jako sparing dvou kamarádů, kteří na sociálních sítích sehráli jen hezké divadlo pro publikum. Prvně jmenovaný, bývalý šampion křížové i těžké váhy vyhrál hladce 3-0 na body (80-71 a 2x 79-72) de facto v suchém triku.

Následně se ale nechal při rozhovoru slyšet, že by se rád vrátil zpět do jednání s Tysonem Furym, se kterým se měl před lety utkat, ale nakonec ze souboje sešlo a Haye poprvé ukončil kariéru. Zda to myslel vážně, nebo jako vtip, těžko říct, pravdou je, že 50 Cent a komentátor večera se v průběhu souboje stihli posilnit kvalitním šampaňským.

Poté proběhla eliminace WBA v super pérové váze, kterou lehce překvapivě vyhrál 2-0 na body (2x 97-93 a 95-95) Jono Carroll (20-2-1, 5 KO), který si poradil s domácím Andym Vencesem (23-3-1, 12 KO), aby se fanoušci vrátili zpět do „exhibičního“ módu.

A rozjetý Anderson Silva (2-1, 1 KO), který v červnu zapsal nečekané, ale zasloužené vítězství na Juliem Cesarem Chavezem Jr., pokračoval v nastaveném módu, když už po zhruba minutě a půl prvního kola dokázal krásným kontrem otřást s Titem Ortizem, aby jej dalšími údery poslal na chvíli do říše snů.

„Tvrdě jsem trénoval, abych ukázal svůj respekt tomuto sportu, boxu. Pokračuji v každodenním tréninku, abych ukázal svoji úctu Jung-čchun (bojové umění) a Bruce Leemu. Velmistr Bruce Lee kdysi řekl – Buď vodou, příteli. A to teď dělám,“ usmíval se šestačtyřicetiletý bijec přezdívaný „Spider“, který zjevně nemá boxu dost.

Podobně se na další kariéru naladil i o jeho o dva roky mladší krajan a bývalý rival z UFC Vítor Belfort. Ten už v polovině první dvouminutovky otřásl úderem na spodek Evanderem Holyfieldem, poté jej krásným zvedákem poslal k zemi, aby následně díky tlaku a desítce úderů bez odezvy donutil ringového souboj odmávat.

Boxerská legenda se mohla následně rozčilovat sebevíc, už jí to nebylo nic platné.

„Hej Jaku Paulem, přestaň už přede mnou utíkat. Můžeš být mým synem, podívej se tady na moji rodinu. Rád tě přijmu mezi ní. Pošlu tě do říše snů mé dítě,“ rozjel se po duelu bijec přezdívaný „The Phenom“, který má na kontě nejvíce knockoutových ukončení v historii UFC.

Garde mu při výzvě dělal i promotér Trilleru Ryan Kavanaugh, který nejdříve se svým parťákem nabídl za tento duel 25 milionů dolarů, poté třicet milionů dolarů s tím, že vítěz bere vše. Reakce zatím nepřišla, ale určitě se jí dočkáme, problémem ale je, že známý Youtuber má aktuálně podepsaný kontrakt se Showtime Boxing.

Jen, tak pro zajímavost – Ortiz zažil poslední knockoutovou prohru po úderu před patnácti lety, Holyfielda ukončili před limitem pouze James Toney a Riddick Bowe a naopak Silva naposledy vyhrál na (T)KO po úderu před deseti lety...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze