Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Fantastický Inoue si došel pro Donaireho. A Taylor už vyhlíží Prograise

  • Napsal Antonín Vavrda

Inoue vs. Rodriguez / zdroj foto: Boxingscene.comGLASGOW – Dva parádní semifinálové souboje pod hlavičkou World Boxing Super Series (WBSS) viděli fanoušci ve skotském Glasgow. Nejdříve ve dvou kolech zničil Japonec Naoya Inoue (18-0, 16 KO) do té doby taktéž neporaženého Portoričana Emmanuela Rodrigueze (19-1, 12 KO), poté si domácí miláček Josh Taylor (15-0, 12 KO) poradil ve dvou kolech s Bělorusem Ivanem Barančikem (19-1, 12 KO).

Japonský zázrak září dál. Jeden z nejlepších boxerů napříč vahami, kterého ale dosud znali především milovníci tohoto boxu – a nyní ho díky WBSS mohou poznávat i fanoušci celého světa, opět ukázal, proč je odborníky hodnocen tak vysoko.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Rodriguez vstupoval do vzájemného souboje neporažen. Coby světový šampion, coby přemožitel kvalitní dvojice Jason Moloney – Paul Butler.

Jenže šestadvacetiletý Inoue je prostě jiný level. Nejprve poslal ve druhém kole portorického vrstevníka do počítání tvrdým úderem na hlavu. Hned po prvním downu šel Rodriguez k zemi podruhé, tentokrát pro bleskurychlé kombinaci na spodek.

A následně všechny úspěšné údery Inoue spojil. Už ale po prvním počítání naznačoval Rodriguez do svého rohu, že bude konec, že se z tohoto nedostane. „A to jsem moc nevěděl, co s ním. Protože první kolo bylo od něj skvělé, byl hodně agresivní, tlačil,“ poznamenal vítěz po duelu.

Následně se už s pásem IBF (jeho titul WBA ve hře nebyl) mohl postavit čelem ke svému finálovému soupeři v boji o Ali Trophy – o deset let staršímu Filipínci Nonitu Donairem. „Je neskutečný. Přišel jsem a udělal přesně to, co měl udělat,“ poklonil se svému budoucímu protivníkovi zkušený krajan hvězdného Mannyho Pacquiaa.

„To je to, nač jsme čekali. Vždy jsme si říkali, že se můžeme utkat. Je to osud. Nejlepší boxují společně. Je to monstrum a já musím vymyslet cestu, jak tohle monstrum zkrotit. Ale zvládnu to, cítím se na 21,“ dodal s úsměvem.

Inoue pak začal své povídání směrem k finále podobně, jako mluvil o Rodriguezovi po prvním kole: „Nevím, jak s ním budu bojovat. Ale nyní pojedu domů, začnu trénovat a společně s týmem se pokusíme vymyslet taktiku na finále.“

Pokud se k tomuto postaví podobně jako k Rodriguezovi v přestávce mezi prvním a druhým kolem, má se Donaire nač těšit.

Inoue vs. Rodriguez / zdroj foto: Boxingscene.com

Už nějaký ten pátek patřil mezi tři nejlepší boxery lehké velterové (super lehké váhy), přesto stále marně čekal na titul mistra světa. Po sobotě je stále neporažen, světovou dvojkou a má i pás šampiona. Navíc ve finále WBSS bude moct přidat druhý a posunout na pozici číslo jedna, pokud porazí právě lídra této váhy dle BoxRec.com Regise Prograise (24-0, 20 KO).

Kdo? Osmadvacetiletý Skot Josh Taylor. Muž, pro kterého se toto semifinále boxerské „Ligy mistrů“ stavělo. A rodák z Edinburgu v Glasgow nezklamal.

S Barančikem to byla zajímavá a pohledná bitva. Bitva, ve které šestadvacetiletý Bělorus ukázal, že nemá přezdívku „Bestie“ jen tak pro nic za nic. Byl nebezpečný, byl agresivní, ukázal srdce.

V šestém kole se ocitl po tvrdém pravém háku na podlaze ringu. Taylor do něj dal rotaci těla, Barančik si pro něj navíc přišel, protože šlo o vstřícný úder, jenže on ten svůj minul. Síly obou se v tu chvíli spojily. Okamžiky, které většinou končí zápasy.

Barančik se ale zvedl téměř okamžitě. A byť se v závěru kola ocitl znovu na podlaze ringu, minuta přestávky ho dokázala znovu nakopnout. Ostatně bodový verdikt budiž důkazem – 2x 115-111 a 117-109, přičemž dvojice bodových, která se shodla, byla skutečnosti blíže. Barančik totiž až do downů nebyl horší ani v nakonec rozhodujícím šestém dějství.

„Konečně jsem si splnil sen. Cítil jsem se docela dobře, ale několikrát jsem trošku ztratit koncentranci a málem na to doplatil, mohl to být pro mě pohodlnější zápas. Škoda, že jsem neměl v šestém kole více času, ukončil bych ho před limitem,“ pronesl vítěz, který si po duelu užíval ovací „svých“ fanoušků.

U ringu byl pochopitelně také jeho budoucí soupeř. Také zde došlo na setkání tváří v tvář. „Byl to sakra tvrdý boj. Ale já jsem stejně tak nějak cítil, že budu bojovat s Taylorem. A teď už se nemohu dočkat, až se to stane,“ usmíval se šikovný Američan.

Taylor vs. Barančik / zdroj foto: Boxingscene.com

„Regis je nejlepším boxerem turnaje v naší váze. Je to skvělý bojovník, bude to hodně o taktice a technice, ale už se těším, až se s ním utkám a až ho porazím,“ kontroval jeho finálový soupeř a svěřenec progresivního a mladého kouče Shana McGuigana.

„Pokud bychom spolu bojovali za dva, tři roky, byl by to zápas pro placené televize. Ale jsme tu teď a tady, protože tento turnaj je o setkáních těch nejlepších z nejlepších. Sjednotím naši divizi. Tohle bude duel dvou nejlepších bojovníků naší váhy, bude to jako superfight,“ dodal nakonec za oba třicetiletý zámořský bijec.

Zda tomu tak bude, to poznáme nejspíše v některém z letních, nebo časných podzimních termínů.

VIDEO CELÉHO TURNAJE WORLD BOXING SUPER SERIES

VIDEO CELÉHO ZÁPASU NAOYA INOUE VS. EMMANUEL RODRIGUEZ

VIDEO CELÉHO ZÁPASU JOSH TAYLOR VS. IVAN BARANČIK

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze