Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO eWBSS finále ovládl i díky dvěma downům Tyson, Ali na svoji trofej nedosáhl!

Mike Tyson slaví / zdroj foto: YoutubeMike Tyson slaví / zdroj foto: YoutubeLONDÝN – Nejmladší šampion těžké váhy historie, Mike Tyson, slaví „velkolepé“ vítězství v první sezoně virtuálního turnaje World Boxing Super Series (WBSS) „Heavyweight Legends“. Ve finálovém boji porazil neméně slavného Muhammada Aliho hladce 3-0 na body (3x 114-111).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Řekněme si to na rovinu: duely v Fight Night Champion málokdy končí na body. Pokud tedy nebyly simulovány. Ostatně i ve eWBSS tomu nebylo jinak. Až do finále se všechny souboje rozhodly před limitem, Tyson potřeboval na dva soupeře kol šest, Ali deset.

Jenže finále bylo jiné.

Mladší z dvojice se sice už v prvním kole ocitl na podlaze ringu a byl počítán, jenže tuto „vřelost“ svému rivalovi dokázal oplatit hned v následující tříminutovce.

Páté dějství přineslo další počítání „The Greatest“ a v této fázi hrálo vše pro Tysona. Rodák z Brooklynu dominoval a čekalo se, že i finále ukončí před limitem. Jenže z převahy, kterou potvrzovaly i ukazatele „výdrže“, třetí a případně rozhodující down vytěžit nedokázal.

Mike Tyson na podlaze / zdroj foto: YoutubeMike Tyson na podlaze / zdroj foto: Youtube

A byl to naopak Ali, který v závěrečných mistrovských kolech ukazoval větší šikovnost a schopnost bojovat z velké únavy. Ovšem nestačilo to.

Všichni tři bodoví rozhodčí se shodli spolu s komentátorem Teddym Atlasem na triumfu „The Baddest Man on the Planet“, který by zvítězil i bez započítaných knockdownů.

Bodový verdikt / zdroj foto: YoutubeBodový verdikt / zdroj foto: Youtube

Virtuální Ali Trophy tak nakonec „skutečný“ Ali pro sebe nezískal, promotéry to ale tentokrát příliš mrzet nemusí. Facebookový profil WBSS se během posledního týdne rozrostl o deset tisíc fanoušků, finále pak shlédlo přes 300 tisíc lidí, v závěrečných kolech atakovala živý stream hranici 10 tisíc diváků.

Asi těžko pro to překvapí, že WBSS připravilo už další turnaj. Hlasování na sociálních sítích vyhrála nad velterovou vahou ta střední, a tak od dnešního do nedělního dne mohou milovníci e-sportů sledovat turnaj legend této váhové divize. Opět od 20:00 hodin SELČ, první čtvrtfinále pak už dnes večer obstarají dle mnohých možná nejlepší střední váha všech dob Sugar Ray Robinson a Fernando Vargas.

Další dvojice pak jsou neméně zajímavé: Marvin Hagler – Kelly Pavlik, Sugar Ray Leonard – Ronald Wright a Carlos Monzon – Jake LaMotta, což znamená, že minimálně ve čtvrtfinále fanoušci uvidí naprosto nové příběhy a duely, jelikož tito soupeři se v reálném životě v ringu nikdy nepotkali.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze