Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Ducár předvedl s Lofidim famózní bitvu, ale prohrál: Chce to více dělat!

  • Napsal Antonín Vavrda

Ducar vs. Lofidi / zdroj foto: MK Events BoxeDucar vs. Lofidi / zdroj foto: MK Events BoxeLEVALLOIS-PERRET – Český boxer křížové váhy Vasil Ducár (8-2-1, 7 KO) podruhé Francii šokovat nedokázal. V malebném Levallois-Perret prohrál po velké bitvě s místní hvězdou a držitelem pásu WBC Francophone Hervém Lofidim (13-3, 5 KO) těsně 0-3 na body (113-115, 112-116, 111-117). Profiboxing.cz nabodoval duel 114-114.

Další parádní výkon má za sebou česká jednička křížové váhy, která i přes slibně rozjetou boxerskou kariéru neustále kombinuje tento sport i s dalšími bojovými v čele s K-1 a MMA.

DALŠÍ NOVINKY Z DOMÁCÍ SCÉNY:

V hale pojmenované po slavném Marceli Cerdanovi trápil domácího Lofidiho celých dvanáct kol, v tom posledním ho doslova naháněl po ringu, na triumf a zisk dílčího pásu prestižní federace WBC to ale nakonec nestačilo.

Devětadvacetiletý bijec, který je civilním povoláním policista, se ale nevzdává. A jak prozrazuje v rozhovoru pro Profiboxing.cz, který vznikal během čekání na letadlo zpět do vlasti, možná jej fanoušci ještě do konce roku v ringu uvidí...

Jaké jsou tvoje pocity půl den po zápase?

Včera bylo zklamání velké, ale je to sport. A víš, jak to v boxu je, když si nevybíráš a jezdíš ven za kvalitními soupeři. Ač nejsem zvyklý prohrávat, nikdy nejsem stoprocentně spokojený, třikrát, čtyřikrát jsem ho tam měl zralého na počítání, nebo ukončení, tak to holt nevyšlo. Byť on mne nijak neohrozil, většinu trefoval do dvojáku, neublížil mi, zatímco já tam sem tam postál, abych ho mohl tvrdě trefit, ale nevyšlo to. On to holt nabodoval do té dvojky.

Možná i škoda těch úderů z jeho přední ruky, které jsi také nachytal a které jsou viditelné...

Málo natrefoval, já si myslím, že jsem trefoval mezi jeho ruce také. Jde o to, že jsem ho chtěl potom rozpohybovat, takže jsem hrál na nohou, dal ruce více dolů, ale do toho on trefoval, spíše mne ale škrtal, byly to lehké údery, nic vážného. Můj pocit je takový, že co jsem já z přední dal, tak jsem trefil. Těžko říct.

Každopádně jsem si už před koncem zápasu říkal: „Parádní duel, výkon, ale bohužel ne tak dominantní, aby ti to na půdě soupeře rozhodčí dali. Prostě vyrovnaný zápas, který se většinou v takovém případě přikloní na stranu domácího obhájce pásu.“ Tys o tomto ostatně před duelem také mluvil.

Asi máš pravdu. Já se pocitově cítím coby vítěz, že jsem toho natrefoval více. Ale i moji trenéři, kteří to sledovali na dálku, tak říkali, že mi nedají. Ještě jsem neviděl celý zápas, respektuji rozhodnutí bodových, soupeři patří gratulace, unesl toho opravdu hodně. Možná i z toho, co říkáš, jsem se až moc soustředil na to, že ho musím seknout, a chyběla mi ta potřebná mezihra, více té mravenčí práce. Byť to se soupeřem tolik neotřese. Ještě o něco více dělat.

Už jsi to zmínil, žes ho do problémů dostal, minimálně ve čtvrtém, pátém kole. Co chybělo k tomu, abys ho ukončil?

Fakt nevím, snesl ranec, myslím, že jsem natrefoval, cítil jsem tvrdé údery, on to dokázal svázat, dostat se z nejhoršího, a já nechtěl vypustit ze sebe všechno, přece jen, ten zápas byl na dvanáct kol. Vystřílíš se, nesundáš ho a doplatíš na to.

Není zároveň i trošku škoda, že jsi nezačal stupňovat tempo dříve? Protože závěrečná minimálně tři kola jsi byl lepší, vypadal jsi více kondičně v pohodě než soupeř.

Musíme na tom zapracovat. Mám to tak vždy, začnu to rozjíždět tempo později. Přitom jsme se o tom s týmem bavili, abych to začal rozbalovat dříve, třeba už od pátého, šestého kola. Možná zahrálo roli, že v tom čtvrtém, pátém byl v problémech, nevím. Musím holt začít dříve. Ale je to těžké, je to fakt dlouhé, třech 36 minut, musíš s tím umět pracovat. Pro mne to byl třetí delší duel v řadě, on má v tomto větší zkušenosti. Musím je prostě nasbírat a pomalu na tom pracovat.

Co teď? Budeš už do konce roku zápasově odpočívat?

To se nech překvapit. (usměje se) Já to měl v plánu, ale dneska jsem takový nějaký hladový, tak uvidíme. Dej mi týden a povíme si.

Na BoxRec.com se u tebe objevil francouzský manažer Tarika Saadiho, který stojí mimo jiné i za Ilungou Makabu. Sedí to?

Domlouval tento duel, takže teď máme nějakou spolupráci.

Ducar vs. Lofidi / zdroj foto: MK Events BoxeDucar vs. Lofidi / zdroj foto: MK Events Boxe

Takže jsi neboxoval proti soupeři z této země naposledy?

To nezávisí jen na něm. Jde o to, že právě dělá i Makabu, který je světovou trojkou, já byl už dvakrát na jeho kempu, Tarik se mne tam ptal, jestli mi případně může nabídnout nějaký zajímavý zápas, s čímž jsem souhlasil. Dobrých zápasů není nikdy dost, znáš mne.

A jaký je Makabu?

Po lidské stránce velký sympaťák, co se týče boxu. Jak to říct. Nechci říkat, že nemá úder, ale on jede jako stroj. Furt bouchá, furt údery, neustálý tlak, jede na kvantitu, než sílu, spíše tě zahltí údery. Minimálně ve sparingu.

Naučil ses od něj něco?

Asi hlavně toto, být větším tempařem, rozebrat postupně soupeře, nesledovat tolik jen čisté údery, ale neustále pracovat, natrefovat toho co nejvíce, být aktivnější. Není to jen o tom ničení soupeře.

Do konce roku si tedy volno možná nevezmeš, se snoubenkou jste každopádně v očekávání. Kdy máte termín?

Na konci ledna.

A jak se těšíš?

Těším, ale zároveň jsem nervózní, protože nevím, do čeho jdu. Je to, jako když jdeš skákat padákem, jsi plný očekávání, přemýšlíš, zda se ti otevře padák, co se bude dít, jaké to bude.

S tímto už zkušenost máš?

S něčím podobným. (úsměv)

A zda čekáte chlapce, či holčičku už víte?

Ano, ale necháme si to ještě zatím pro sebe.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze