Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Ducár předvedl drsnou a zábavnou řežbu. Na body ale s Jegorovem prohrál

  • Napsal Antonín Vavrda

Jegorov vs. Ducár vyhlášeníJegorov vs. Ducár vyhlášeníKAZAŇ – Český boxer křížové váhy Vasil Ducár (8-3-1, 7 KO) prohrál v ruské Kazani před zraky Roye Jonese Jr. s domácím favoritem Alexejem Jegorovem (11-0, 7 KO) po zajímavé bitvě 0-3 na body (92-92 a 2x 94-97). Nyní bude zajímavé sledovat jeho další kroky.

K Francouzi Tariku Saadimu se přidali v posledních týdnech Jan Koukal a Ladislav Kutil. Ty by se měli společně s finanční podporou Dušana Palcra starat o třicetiletého rodáka ze Znojma momentálně žijícího se snoubenkou Irenou v Praze.

VÍCE K VASILU DUCÁROVI:

Deset kol duelu se světovou devatenáctkou v hotelu Pyramide jim ukázal, že by to nemusela být špatná investice.

Ducár nezaboxoval špatně, v mnoha kolech svedl s o dva roky mladším rodákem z Obninsku vyrovnanou bitvu, leč na triumf to bylo málo. „Byl to dobrý a zábavný zápas. Moc úderů jsem neschytal, žádný čistý, nic se mnou neotřáslo,“ pronesl po duelu v nahrávce pro média Ducár, který přitom působil v posledních dvou kolech vždy chvíli lehce v problémech.

Do těch ale dostal po tvrdém úderu pod pás už v pátém dějství také Jegorova. Jako by se zdravě naštval. A také lehce uvolnil. Od této chvíle se snažil bavit fanoušky pod ringem různými blbinkami, které mu často vycházely.

Na druhou stranu, i jeho rozptylovaly od boxu a větší aktivity. Byť bylo vidět, že s podobnými plány do souboje šel. „Bavilo mě to, už se těším na video. Byl jsem míň aktivní, ale to byl plán. Čekal jsem na nějaký ten kontr, aby vyšel a vyhrál jsem před limitem. Bohužel to nevyšlo,“ přiznal i sám Ducár, který je policistou z povolání.

Dlužno objektivně přiznat, že Jegorovi nakonec vyšla sázka na poslední dvě kola, především deváté se mu hodně povedlo. Diváci ale po zápase ocenili oba protivníky, domácí bijec – povinný vyzývatel „Super“ šampiona WBA v křížové váze – se nechal strhnout od rivala i k pozápasovému tanečku, český bojovník si získal i komentátory přenosu, kteří ocenili jeho šikovnost a „vyčůranost“.

Každopádně to byla pro Ducára třetí prohra s favorizovaným domácím protivníkem. Nejprve jej zdolal loni v červnu Jihoafričan Kevin Lerena, v listopadu pak v krásném souboji Francouz Herve Lofidi. Také toto by se mělo změnit. Respektive musí, což ostatně připomněl i Saadi.

„Dobrý zápas a skvělá zkušenost pro Vasila. Může být šampionem, ale musíme mu vytvořit skutečné boxerské podmínky. Musí se každopádně více soustředit na samotný zápas, protože je to skutečný bavič, ale ztrácí tím trochu koncentraci v ringu. Ale nezapomeňme na to, že stál proti WBA Gold šampionovi a povinnému vyzývateli mistra světa,“ chválil svého chráněnce Francouz přímo z místa.

A ten, na kom to nyní bude záležet, tedy Láďa Kutil, přidal: „Můžeme být na Vasila hrdý, byl to od něj skvělý výkon. Myslím, že kdyby to bylo na domácí půdě, tak mohl i vyhrát. Rus byl aktivnější, Vasil přesnější.“

Promění se tato přání v realitu a uvidíme Ducára před domácími fanoušky proti kvalitnímu zahraničnímu soupeři? A pak třeba o český titul s kamarádem, ale také rivalem Vencou Pejsarem (14-9, 12 KO)?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze