Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Dubois si střihl řežbu s Larteyem. Joyce se bavil a mladého soka se nebojí

  • Napsal Antonín Vavrda

Dubois vs. Lartey / zdroj foto: Boxingscene.comLONDÝN – Britský boxer těžké váhy Daniel Dubois (11-0, 10 KO) pokračuje dál ve své skvělé jízdě profesionálním ringem, když v sobotní noci dokázal zdolat ghanského vyzývatele Richarda Larteye (14-2, 11 KO) ve čtyřech kolech.

Je mu stále teprve jednadvacet let. Na galavečeru ve Wembley Arena se boxovalo několik titulových bitev, v akci byli například i Jack Catterall či Archie Sharp. Hlavní duel ale obstaral právě Daniel „Dynamite“ Dubois, kterého se mu postavil Richard Lartey.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A mladá hvězdička promotéra Franka Warrena před zraky Joa Joyceho a jeho manažera Davida Hayeho věren své tradici předvedl opět hodně důrazný nástup, který ale africký bijec dokázal ustát.

Dubois byl důraznější po celé úvodní dějství, stejně jako v dalších dvou. Lartey ale ne, a ne padnout k zemi. A v polovině třetího se dokonce pustil s domácím favoritem do parádní přestřelky, která rozbouřila Wembley Arena.

„Byl to velmi zábavný zápas. V některých chvílích ho dokázal Lartey trošku zaskočit, ale o tom to je. Potřebuje získávat zkušenosti,“ pronesl pro BT Sport Joyce, který se skutečně většinu duelu náramně bavil. Minimálně dle reakcí a neustálého úsměvu na jeho tváři.

Dubois vs. Lartey / zdroj foto: Boxingscene.com

Dubois vs. Lartey / zdroj foto: Boxingscene.com

„Byl to boj s ohněm, a to mám prostě rád. Nechal jsem pracovat svoji mysl, snažil jsem se trefovat tak, jak jsem chtěl. A myslím, že jsem ho natrefoval správnými údery,“ přidal Dubois, který nakonec ve čtvrtém kole poslal Larteyho k zemi a byť ten se dokázal postavit zpět na nohy, ringový Robert Williams ho (nejspíše správně) odmával.

„Našel jsem ho úderem, kterým jsem ho najít chtěl. Chystal jsem se na něj vlastně celý večer, je pro mne poučení, že to trvalo tak dlouho. Ale je to velký, drsný a silný chlap,“ pokračoval v hodnocení nový držitel menšího pásu federace WBO.

Ten pochopitelně ale touží po větších metách. Například po pásu britského šampiona, o který by se měl utkat právě s Joycem. Ostatně stříbrný z Her 2016 z tohoto důvodu podepsal promotérskou smlouvu s Warrenem. Na druhou stranu už před víkendem pronesl, že se do tohoto souboje nežene, hlavně pro to, že má daleko více co ztratit, než soupeř. A také pro to, že oba by měli mířit za jinými metami.

Dubois vs. Lartey / zdroj foto: Boxingscene.com

Dubois vs. Lartey / zdroj foto: Boxingscene.com

„Možnost našeho zápasu tady je. Já budu boxovat 18. května, pak bych chtěl být v ringu opět v červenci. Budu mluvit s Frankem Warrenem o tom, co a jak dál. Uvidíme, jaké jsou naše další možnosti,“ řekl k tomuto tématu po sobotním duelu svého krajana Joyce, který touží ale také po Anthonym Joshuovi. Ten je jeho velký kamarád a také bývalý dlouholetý sparing-partner.

„Rozhodně Joyceho porazím. Pokud bude připravený, budu poslouchat lidi kolem sebe, pokud oni budou věřit, že ho mohu porazit, tak vím, že to zvládnu. Potřebuji další a další vítězství, abych se podobným zápasům přiblížil. A myslím, že už brzo budu v jednom ringu s těmi nejlepšími,“ kontroval Dubois.

VIDEO CELÉHO ZÁPASU DANIEL DUBOIS VS. RICHARD LARTEY

Dubois vs. Lartey / zdroj foto: Boxingscene.com

Dubois vs. Lartey / zdroj foto: Boxingscene.com

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze