Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Dubois má britský titul. 'Pořád se učím,' tvrdí skromně učen Lewise a Bruna

  • Napsal Antonín Vavrda

Dubois vs. Gorman / zdroj foto: Boxingscene.comDubois vs. Gorman / zdroj foto: Boxingscene.comLONDÝN – Novým britským šampionem těžké váhy je po víkendu stále teprve jednadvacetiletý mladík Daniel Dubois (12-0, 11 KO). Ten si v sobotu večer poradil v londýnské O2 Arena s krajanem Nathanem Gormanem (16-1, 11 KO) a může směle vyhlížet další plány.

„Skvělý start kariéry a zisk pro teprve dvanáctý zápas,“ pochválil svého chráněnce promotér Frank Warren na Instagramu pod fotkou Duboise s nejstarším pásem v Evropě. A také jasně tím nejrespektovanějším. Hodně králů britských ostrovů dříve, nebo později dostalo šanci bojovat o pásy světové.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A Dubois je pro mnohé už velmi blízko. Ovšem také hodně daleko. „Pořád se musím hodně učit. Tato noc mi ukázala, že mám silný úder, zase mne o něco posunula, ale musím na sobě neustále pracovat,“ pousmál se téměř dvoumetrový a 110kilový mladík, který se boxu věnuje teprve pár let.

Server Boxingnews24.com přišel s rychlou analýzou Duboisova výkonu:

Pozitiva – 1. Skvělá pravačka. 2. Stále mu jednadvacet let. Je až děsivé, čeho ten kluk může případně dosáhnout. 3. Skvělá přední ruka.

Negativa – Je pomalý, ztuhlý, statický. Současní šampioni by s ním neměli větší problémy.

Dubois vs. Gorman / zdroj foto: Boxingscene.comDubois vs. Gorman / zdroj foto: Boxingscene.com

Tak nějak není ani moc co dodávat. Všechno sedí do puntíku. Dlužno také dodat, že ač o tom o dva roky starší Gorman před ani po zápase nemluvil, vstupoval do ringu nejspíše ne s úplně čistou hlavou. Důvod? Jeho druhorozená dcerka přišla na svět dříve, než se očekávalo. A prvorozený syn strávil poslední dny v nemocnici.

„Má můj respekt, dneska v noci mne porazil lepší boxer. Potkal jsem někoho, kdo má opravdu tvrdý úder. Ale vrátím se zpět do tělocvičny a brzo zase budu stoupat vzhůru, celou kariéru mám před sebou,“ zaznělo z úst svěřence Rickyho Hattona sympaticky.

Pravdou je, že skutečně byl v zápase tím, kdo tahal za kratší konec, a že ani zdaleka nenabídl vše ze svých dovedností, kterými oplývá.

Ale zpět k Duboisovi, kterému se dostalo pochvaly od britských legend Lennoxe Lewise a Franka Bruna, se kterými si zatrénoval a kteří mu jsou jistými mentory. Ostatně druhý jmenovaný jej doprovodil v sobotu také do ringu.

Dubois vs. Gorman / zdroj foto: Boxingscene.comDubois vs. Gorman / zdroj foto: Boxingscene.com

„Byli to dva nejmladší boxeři, kteří si to kdy rozdali o britský titul. Nathan je nesmírně šikovný, Daniel ale ukázal svůj skvělý a drtivý úder. Je to budoucnost boxu a těžké váhy,“ pochválil vítěze Frank Warren, který si jej systematicky piplá.

Jaké s ním má další plány. Dle všeho nedojde na jeho střet s Joem Joycem, o kterém před víkendem mluvil. Rád by ale britského šampiona viděl proti Josephu Parkerovi, který ale spolupracuje s konkurenčním Matchroom Boxing. To ale až nejdříve v příštím roce.

Ostrovní těžká váha je tak trochu rozebraná, na tak trochu „volné noze“ pak jsou ze zajímavých jmen vlastně jen bratranci Furyové – Tyson, a především pak Hughie. Dillian Whyte sice boxuje na galavečerech Matchroom Boxing, do této stáje ale oficiálně nepatří. Pro něj by byl zápas s Duboisem krokem vzad. Možností pak ještě může případně být Dereck Chisora. Dočkáme se do konce roku zajímavého ostrovního derby?

VIDEO CELÉHO ZÁPASU DANIEL DUBOIS VS. NATHAN GORMAN

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze