Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Dubois má britský titul. 'Pořád se učím,' tvrdí skromně učen Lewise a Bruna

Dubois vs. Gorman / zdroj foto: Boxingscene.comDubois vs. Gorman / zdroj foto: Boxingscene.comLONDÝN – Novým britským šampionem těžké váhy je po víkendu stále teprve jednadvacetiletý mladík Daniel Dubois (12-0, 11 KO). Ten si v sobotu večer poradil v londýnské O2 Arena s krajanem Nathanem Gormanem (16-1, 11 KO) a může směle vyhlížet další plány.

„Skvělý start kariéry a zisk pro teprve dvanáctý zápas,“ pochválil svého chráněnce promotér Frank Warren na Instagramu pod fotkou Duboise s nejstarším pásem v Evropě. A také jasně tím nejrespektovanějším. Hodně králů britských ostrovů dříve, nebo později dostalo šanci bojovat o pásy světové.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A Dubois je pro mnohé už velmi blízko. Ovšem také hodně daleko. „Pořád se musím hodně učit. Tato noc mi ukázala, že mám silný úder, zase mne o něco posunula, ale musím na sobě neustále pracovat,“ pousmál se téměř dvoumetrový a 110kilový mladík, který se boxu věnuje teprve pár let.

Server Boxingnews24.com přišel s rychlou analýzou Duboisova výkonu:

Pozitiva – 1. Skvělá pravačka. 2. Stále mu jednadvacet let. Je až děsivé, čeho ten kluk může případně dosáhnout. 3. Skvělá přední ruka.

Negativa – Je pomalý, ztuhlý, statický. Současní šampioni by s ním neměli větší problémy.

Dubois vs. Gorman / zdroj foto: Boxingscene.comDubois vs. Gorman / zdroj foto: Boxingscene.com

Tak nějak není ani moc co dodávat. Všechno sedí do puntíku. Dlužno také dodat, že ač o tom o dva roky starší Gorman před ani po zápase nemluvil, vstupoval do ringu nejspíše ne s úplně čistou hlavou. Důvod? Jeho druhorozená dcerka přišla na svět dříve, než se očekávalo. A prvorozený syn strávil poslední dny v nemocnici.

„Má můj respekt, dneska v noci mne porazil lepší boxer. Potkal jsem někoho, kdo má opravdu tvrdý úder. Ale vrátím se zpět do tělocvičny a brzo zase budu stoupat vzhůru, celou kariéru mám před sebou,“ zaznělo z úst svěřence Rickyho Hattona sympaticky.

Pravdou je, že skutečně byl v zápase tím, kdo tahal za kratší konec, a že ani zdaleka nenabídl vše ze svých dovedností, kterými oplývá.

Ale zpět k Duboisovi, kterému se dostalo pochvaly od britských legend Lennoxe Lewise a Franka Bruna, se kterými si zatrénoval a kteří mu jsou jistými mentory. Ostatně druhý jmenovaný jej doprovodil v sobotu také do ringu.

Dubois vs. Gorman / zdroj foto: Boxingscene.comDubois vs. Gorman / zdroj foto: Boxingscene.com

„Byli to dva nejmladší boxeři, kteří si to kdy rozdali o britský titul. Nathan je nesmírně šikovný, Daniel ale ukázal svůj skvělý a drtivý úder. Je to budoucnost boxu a těžké váhy,“ pochválil vítěze Frank Warren, který si jej systematicky piplá.

Jaké s ním má další plány. Dle všeho nedojde na jeho střet s Joem Joycem, o kterém před víkendem mluvil. Rád by ale britského šampiona viděl proti Josephu Parkerovi, který ale spolupracuje s konkurenčním Matchroom Boxing. To ale až nejdříve v příštím roce.

Ostrovní těžká váha je tak trochu rozebraná, na tak trochu „volné noze“ pak jsou ze zajímavých jmen vlastně jen bratranci Furyové – Tyson, a především pak Hughie. Dillian Whyte sice boxuje na galavečerech Matchroom Boxing, do této stáje ale oficiálně nepatří. Pro něj by byl zápas s Duboisem krokem vzad. Možností pak ještě může případně být Dereck Chisora. Dočkáme se do konce roku zajímavého ostrovního derby?

VIDEO CELÉHO ZÁPASU DANIEL DUBOIS VS. NATHAN GORMAN

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze