Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Dominantní Prograis i Donaire. Ten už se těší na finále WBSS proti Inouemu

  • Napsal Antonín Vavrda

Donaire vs. Young / zdroj foto: WBSSLAFAYETTE – První dva finalisty zná druhý ročník World Boxing Super Series (WBSS). V noci na neděli se jimi stali Američan REgis Prograis (24-0, 20 KO) a Filipínec Nonito Donaire (40-5, 26 KO), kteří shodně ukončili své duely v šestém kole. Prvně jmenovaný proti Bělorusovi Kirilu Relichovi (23-3, 19 KO), druhý proti Američanovi Stephonu Youngovi (18-2-3, 7 KO).

VÍCE K WORLD BOXING SUPER SERIES:

Byl to rychlý proces, který začal už v úvodním dějství. Třicetiletý Američan Regis Prograis trefil nádherně z kontru na žebra svého o rok mladšího rivala, následně ho poslal do počítání, a začal tak jeho pomalý konec.

Až moc bylo znát, jak těžko se z tohoto úderu Relich, který vstupoval do ringu coby světový šampion WBA v lehké velterové váze, vydýchává. A že mu to vlastně vůbec nejde. Další čtyři kola si s ním v otočeném gardu boxující rival tak trošku hrál.

Aby v šestém dějství zvýšil obrátky natolik, že v jeho polovině přilétl z Relichova rohu ručník. A zkušený Luis Pabon střet ukončil. „Konečně jsem mistrem světa, sním svůj vlastní sen,“ rozplýval se po triumfu třicetiletý talent.

Prograis vs. Relich / zdroj foto: WBSS

Prograis vs. Relich / zdroj foto: WBSS

Prograis vs. Relich / zdroj foto: WBSSPrograis vs. Relich / zdroj foto: WBSS

Prograis vs. Relich / zdroj foto: WBSSPrograis vs. Relich / zdroj foto: WBSS

Ten byl sice před duelem výše postaveným boxerem dle světového ratingu, do ringu ale vstupoval bez pásu. „Až budeme všichni jednou mrtví, já tady budu pořád. Mířím mezi velikány, mezi nesmrtelné. Studoval jsem legendy od časů Joa Ganse a chci být jako ony,“ pokračoval.

„Je to výjimečný zjev. Když začal u mne trénovat, byl jen hladovým zvířetem. Nyní je bojovníkem, technikem, má skvělé oči, obranu, má tvrdý úder,“ pochválil svého svěřence kouče Bobby Benton. „Mistrovský výkon, jeden z nejlepších, co jsem kdy v ringu viděl,“ přidal promotér Kalle Sauerland.

A soupeři se poklonil i poražený. „Nejsem šťastný, protože to dnes nebyl můj den. Nevím, co se stalo, ale nešlo to. Regisi děkuji za zápas, jsi skvělý boxer. A promiň, že tento duel skončil tak rychle,“ pronesl sportovně muž, který zapsal první porážku před limitem.

VIDEO CELÉHO ZÁPASU REGIS PROGRAIS VS. KIRIL RELICH

Ještě tvrdší zkušenost zažil třicetiletý Stephon Young, který ve druhém semifinále – v bantamové váze – nahradil zraněného Zolaniho Teteho z Jihoafrické republiky (na galavečer se ale připravoval, protože byl dopředu určeným případným náhradníkem). Přitom téměř plných šest kol dával o šest let staršímu a zkušenějšímu Donairemu zabrat svým otočeným gardem i pohybem.

Jenže stačila chvilka nepozornosti, „Filipínský Blesk“ vyslal v kontru svoji rychlou levačku, trefil přesně bradu a Young zamířil do říše snů, ze které se probouzel několik desítek vteřin.

„Je to opravdu nepříjemný svým stylem. Ale my měli vymyšlený dokonalý plán boje, měl jsem dobrou vzdálenost, načasování a věděl, že to jednou přijde,“ pronesl spokojený šampion WBA v bantamové váze, kterému stačilo na postup do finále WBSS deset odboxovaných kol.

Donaire vs. Young / zdroj foto: WBSSDonaire vs. Young / zdroj foto: WBSS

Donaire vs. Young / zdroj foto: WBSS

V něm narazí na lepšího z dvojice neporažených talentů – buď na Portoričana Emmanuela Rodrigueze (19-0, 12 KO), nebo Japonce Naoyu Inoueho (17-0, 15 KO). Ti si to rozdají 18. května ve skotském Glasgow.

„Vím, že jsou oba skvělí, ale je tu něco, co visí ve vzduchu. Miluji Japonsko, které velmi respektuji. Stejně jako Inoueho. Proto bych se právě s ním rád utkal ve finále. Vždy mne podporoval v mé cestě, a tak já nyní stojím za ním při té jeho tak, abychom se mohli potkat v boji o trofej,“ vyřkl své přání mistr světa čtyř vah.

Na stejném galavečeru se dozví jméno svého finálového soupeře také Prograis. Postaví se mu lepší z dvojice Ivan Barančik (19-0, 12 KO) – Josh Taylor (14-0, 12 KO). „Je mi jedno, kdo to bude. Ať vstoupím do ringu s kýmkoliv, bojuje se dle mých pravidel. Já jsem ten šéf,“ okomentoval vyhlídky této dvojice rodák z New Orleans.

VIDEO CELÉHO ZÁPASU NONITO DONAIRE VS. STEPHON YOUNG

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze