Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Crawford zdolal Khana, ale… 'Zabalil to,' zuří vítěz. 'Močil jsem krev', tvrdí Brit

  • Napsal Antonín Vavrda

Khan po úderu pod pás od Crawforda / zdroj foto: Boxingscene.comNEW YORK – Zápas, o kterém se bude ještě dlouho mluvit. Takový nabídli fanouškům profesionálního boxu Terence Crawford (35-0, 26 KO) a Amir Khan (33-5, 20 KO). Američan, toho času šampion WBO ve velteré váze, sice slaví velký triumf před limitem, jenže k němu nedošel skrze drtivý knockout...

Byl to duel, na který se těšila celá boxerská scéna. Šance na velký comeback pro Khana, nebo na zatím nejcennější skalp pro Crawforda. Také šlo o start pro ESPN PPV od podepsání smlouvy s velkými hráči na boxerském trhu v čele s Top Rank Boxing a Bobem Arumem.

Jenže před více než 14 tisíci diváky ve slavné Madison Square Garden skončilo všechno fraškou.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jednatřicetiletý Američan přezdívaný „Lovec“ poslal o rok staršího Brita do počítání už v úvodním kole, kdy stejně jako v tom následném boxoval v klasickém gardu. Ten na pokyn svého trenéra ve třetím otočil.

A od čtvrtého a pátého začal jasně dominovat. V obou těchto tříminutovkách trefil skoro polovinu vyslaných úderů, celkem 53 ze 111. „Myslím, že mohu říct, že jsem ho rozbil. A že bych ho knockoutoval. Byla to otázka času...,“ řekl krátce po duelu vítěz.

Ten po 47 sekundách trefil soupeře do levým hákem do slabin. Tvrdým hákem.

Khan, který už předtím inkasoval několik tvrdých úderů na spodky, pár hraničních, a který si od třetího kola rozcvičoval a protahoval svoji pravačku, odskákal s bolestivou grimasou do svého rohu. Od ringového Davida Fieldse dostal pět minut na to, aby vše rozdýchal. V tu chvíli běžely na kostce nad ringem opakované záběry, při kterých to hledištěm zahučelo.

O pár vteřin později ale bylo na chvíli ticho a poté začalo bučení. Do ringu vstoupil lékař a ukázal Fieldsovi, že Brit nebude schopen pokračovat. Stalo se tak na popud jeho trenéra Virgila Huntera. „Byl jsem zklamaný, že boj tímto způsobem zastavili. Ale je Virgil je skvělým trenérem, sledoval svého bojovníka. Vím, že nechce takto končit zápasy,“ pokračoval ve svém povídání Crawford.

Ten se na tiskovce po duelu pustil do Khana, který seděl vedle něj. Chtěl z něj dostat, že ze zápasu utekl. Ten mu na jeho otázku, zda zápas zabalil, přímo neodpověděl. Čímž si vysloužil od rodáka z Omahy posměšky. Stejně jako od fanoušků celého světa a také svého ostrovní arci-rivala Kella Brooka, který oznámil, že střet s Khanem je nyní nemyslitelný.

„Ten úder byl nepříjemný, byl do slabin, ale nemyslím, z toho, co bylo vidět, že by mu zasáhl genitálie. Na druhou stranu byl to vždycky bojovník, podívejte se, proti komu v kariéře stál. Není správné mu nyní předhazovat, že je slaboch a posílat do důchodu,“ zastal se jako jeden z mála Khana skotský promotér a v minulosti špičkový boxer (mistr světa) Barry McGuigan.

„Jeho úder mne trefil mezi stehno a šourek, bylo to velmi bolestivé. Navíc se to svezlo po chrániči. Nechápal jsem, co se děje,“ začal svoji obhajobu pro ostrovní média rodák z Boltonu. „Virgil mne považuje za svého syna. Chránil mne. Nechtěl, abych otřesený poté utrpěl nějaké vážnějších zranění. Nejsem ale zbabělec. Že jsem utekl? Nesmysl, raději bych padl v boji než skončit takto, po zápase jsem 24 hodin močil krev,“ přidal.

Khan vs. Crawford / zdroj foto: Boxingscene.com

A vzápětí dodal zajímavou myšlenku: „Nebylo to poprvé, co mne takto trefil. Byla to jeho strategie? Jak může někdo získat výhru za to, že zastaví soupeře ilegálním úderem? Co se stalo s diskvalifikací, za co se vlastně tedy uděluje? Je to skvělý boxer, jeden ze dvou nejlepších na světě v tuto chvíli, správný šampion, ale vše měl na své straně.“

Co bude nyní s oběma rivaly?

Crawford mocně touží po střetu s dalším šampionem velteru Errolem Spencem Jr. (25-0, 21 KO), který ale bojuje pod konkurenční stájí Premier Boxing Champions mocného Ala Haymona. „Všichni ten zápas chtějí, oba bojovníci, fanoušci, jen Al nikoliv, protože nechce, aby Errol prohrál. Nevěří mu. Udělám maximum pro to, aby na něj došlo, ale bude to nesmírně těžké,“ pronesl na toto téma Arum.

Pro oba se nabízí střet s Brookem, byť ten nyní Khana vyloučil. A Crawford o něj nestojí. „Moje žena se o mne bojí, chtěla by, abych skončil. Ale já nic jiného neumím tak dobře jako box. A takhle odejít nemohu. Jsem jen o rok starší než Terence. Myslím, že mám před sebou stále alespoň dva velké zápasy. Proti komu? Myslím, že mohu boxovat s kterýmkoliv dalším šampionem velteru. A kdo ví, třeba dojde konečně i Pacquiaa,“ zaznělo od „Krále Khana“.

Jak vše nakonec dopadne?

VIDEO CELÉHO ZÁPASU TERENCE CRAWFORD VS. AMIR KHAN

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze