Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Crawford zdemoloval Brooka, ale… Arum: Už jsem na něm prodělal drahý barák

Crawford bije BrookaCrawford bije BrookaPRAHA – Američan Terence Crawford (37-0, 28 KO) má za sebou další parádní představení, když ve čtyřech kolech knockoutoval ex-mistra světa IBF ve velteru Kella Brooka (39-3, 27 KO). Budoucnost mistra světa WBO v této váze je ale přesto nejistá. Nebo ne?

Na první pohled vyrovnaná bitva. A i na druhý. Tři kola to byla taktická hra, přetahovaná, kdy šampion hledal cestičku na svého vyzývatele, se kterým o den dříve absolvoval tříminutový staredown.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

V úvodu čtvrtého dějství ale bylo vše vyřešeno, hotovo. Tvrdá pravačka z otočeného gardu sedla přesně na tvář Brooka, poslala jej přes půl ringu do provazů a po prvním počítání následně „Lovec“ z Omahy svoji práci dokončil.

„Nikdy v mé kariéře se mi něco podobného nestalo. V zápase ani sparingu,“ hlesl po prohře zklamaný čtyřiatřicetiletý „Special One“, který se poslední roky marně nahání s krajanem Amirem Khanem a který byl dva roky neporaženým mistrem světa IBF. Než přišel posun do váhy střední, prohra s Kazachem Gennadijem Golovkinem, zranění kůstek kolem oka a následná prohra i ve velteru, pro změnu s Errolem Spencem Jr...

Po třech zápasech v lehké střední váze se Brook pokusil o návrat o váhu níže. Ovšem neúspěšně. A nyní má další důvod o přemýšlení nad vlastní budoucností. Zůstat ve velteru, vrátit se do lehké střední, či snad střední váhy. Nebo skončit?

Terence Crawford slavíTerence Crawford slaví

A ač se to nezdá, existenční myšlenky čekají také Crawforda. Ano, neporaženou hvězdu, jednoho ze tří nejlepších boxerů velterové váhy. Důvod? „V posledních třech zápasech jsem utopil peníze, za které bych si postavil barák v Beverly Hills. Za to nikdo nestojí. Jsem obchodník a on se prostě neumí prodávat. Může být nejlepším boxerem na světě, ale já kvůli fakt nehodlám zbankrotovat,“ přiznal po duelu otevřeně promotér Bob Arum.

Ten má Crawforda pod smlouvou do října 2021. Pokud se nestane nic šokujícího, překvapivého, prodloužení se nejspíše konat nebude. „Terence je obchodník. Umí se sebou a svým odkazem pracovat. Uvidíme, co nás čeká. Až to bude aktuální, tak si sedneme a probereme vše uvnitř našeho týmu. Cesty máme,“ kontroval trenér Američana, Brian McIntyre.

„Hele, na každého je tlak. A dokončení zápasu není jen o jednom člověku. Potřebuješ na to dvě strany,“ přidal třiatřicetiletý Crawford, který si před (i po) duelu zahrát v zákulisí ping-pong a rozdával spokojeně úsměvy na všechny strany. Dokonce i na pokec s Brookem, se kterým rivalitu nechali v ringu, došlo.

Zdá se, že velterovou váhu čekají hodně zajímavé následující týdny. A měsíce. Už na začátku prosince uvidíme v akci Spenceho s Dannym Garciou, o slovo se hlásí Shawn Porter, Keith Thurman, Mikey Garcia, Jordenis Ugas a pochopitelně také Manny Pacquiao. Ten totiž nakonec bude mít nejspíše lednový termín volný, Conor McGregor je totiž blíže a blíže dohodě s Dustinem Poirierem...

 

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze