Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Bullshit! Dříč Castano měl Charla na lopatě, tomu darovali remízu bodoví

  • Napsal Antonín Vavrda

Koláž k souboji Charlo vs. CastanoKoláž k souboji Charlo vs. CastanoPRAHA – Toužili se dostat do vybrané společnosti absolutních šampionů některé ze sedmnácti profesionálních vah. Dokonce by se zapsali jako první mistr světa WBC, WBA, IBF a WBO ve váze lehké střední. Jenže souboj Jermella Charla (34-1-1, 18 KO) a Briana Carlose Castana (17-0-2, 12 KO) skončil kontroverzní remízou.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Bullshit,“ okomentoval verdikt respektovaný novinář Dan Rafael. „Pořádná sračka,“ přidal se Caleb Truax, elitní super střední váha, bývalý mistr světa. Danny Garcia a Terence Crawford okamžitě naťukali do svých telefonů, že míří do této divize. Druhý jmenovaný o tom ostatně mluvil už před duelem, toužil po duelu s Charlem. Jenže, teď je ve vzduchu opakování sobotní show.

Viníkem je bodový Nelson Vasquez, který nabodoval duel 117-111 pro americkou hvězdu. Ano, všichni výše zmínění nechápali právě tento verdikt. Viděli jasně vyhrát Jihoameričana, který se mohl zapsat do historie. Žádný boxer z Latinské Ameriky ještě nikdy neměl v držení všechny čtyři pásy v jedné váze. Žádný. Castano byl blízko, podobně blízko, jako byl triumfu nad Kubáncem Erislandym Larou. Také tehdy duel skončil remízou.

„Vazquez dal Argentinci jediné z prvních šesti kol. To je na suspendaci a vrácení licence,“ zní sociálními sítěmi (Jim Erickson, šéf Texaské sportovní komise, která rozhodčí na tento duel jmenovala, pro ESPN krátce po galavečeru komentář odmítl).

Silná slova? Ne. Castano v první polovině duelu trefil 82 úderů, z toho 76 patří mezi tzv. „power punches“, Charlovy rukavice našly cíl 51krát (32 z nich bylo „power punches“). Mimochodem, ve druhé polovině Američan rivala úderově překonal, téměř polovinu úderů ale trefil v kolech číslo 10 a 12 (45 ze 100).

Ano, čísla mohou klamat, ale tentokrát mluví jasnou řečí. „Vyhrál jsem tento boj. Ano, bylo tam pár kol, ve kterých mě hodně tvrdě trefil, o tom žádná. Byl to ostatně parádní zápas. Ale vyhrál jsem ho, jasně jsem ho vyhrál,“ usmíval se Castano po duelu, svůj pás WBO přehozený před rameno.

Tituly organizací WBC, WBA a IBF zůstaly pro změnu Charlovi, ani on ale nebyl spokojený s verdiktem. „Chtěl jsem slyšet, že jsem vyhrál, protože by to bylo zasloužené, zranil jsem ho vícekrát než on mě. Je to tvrdý bojovník, bude v této váze dělat velké problémy hodně borcům, ale moje síla je někde jinde,“ zaznělo z úst sebevědomého domácího bijce.

A v podobném duchu pokračoval. „V každém duelu tlačil, snažil se ho přebít, věděl jsem, co mě čeká. Věděl jsem, že ho dokážu od sebe udržet a cítím, že jsem tento duel vyhrál, že si zasloužím jít domů jako nesporný, absolutní šampion. Jsem rád, že jsem takový zápas zažil,“ pokračoval v nesmyslném tónů. Kdo ví, jestli mu ještě nezvonilo v uších, jak jím protivník třeba ve čtvrtém dějství řádně otřásl, když si ho dle svých slov „držel od těla“.

Mimochodem, po tomto kole mu vlastní trenér Derrick James řekl: „Makej, dáváš mu kola zadarmo.“ Po desátém kole zkušený kouč přitlačil: „Jestli chceš vyhrát, musíš ho knockoutovat.“ Škoda, že stejného názoru nebyl i bodový Vazquez.

Charlo nakonec mohl celý duel zvrátit i bez knockoutu. Není to obvyklé, ale právě v onom desátém kole měl opravdu jasně navrch, Castano byl blízko počítání. Nedošlo na něj, přesto Steve Weisfeld dal kolo 10-8 Američanovi. Na rozdíl od výkonu Vazqueze toto rozhodnutí zpochybnit nelze. A kdyby ke stejnému kroku přistoupil i Tim Cheatham, který nabodoval remízu, argentinský sympaťák by prohrál.

V kontextu výsledku je ale štěstí, že k tomu nedošlo, pachuť z výsledku by byla ještě větší. Výraznější. A nevisela by ve vzduchu remíza, která krom jiného může potvrdit Charlova slova, že soupeře zranil více než tomu bylo naopak.

S ohledem na parádní podívanou a ohlasy na ni by se nezlobili ani fanoušci. A co sami bojovníci? „Stále mám své pásy, nyní se chci vrátit ke své rodině, trochu si odpočinout a zamířit zpět do tréninku, abych zapracoval na svých chybách. Chci být nesporným šampionem. To je můj cíl. Můj osud,“ naznačil Charlo. „Doufám, že odvetu dostanu. Je to skvělý bojovník, já také. Potřebuji ještě jeden zápas. Oba ho potřebujeme,“ reagoval Castano.

Co na to poví promotéři a také šéfové čtyř nejprestižnějších federací?

Charlo vs. CastanoCharlo vs. Castano

Charlo vs. CastanoCharlo vs. Castano

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze