Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Brutální! Dorticos sestřelil chráněnce Mayweathera, postup ve WBSS oplakal

  • Napsal Antonín Vavrda

Dorticos vs. Tabiti / zdroj foto: Boxingscene.comDorticos vs. Tabiti / zdroj foto: Boxingscene.comRIGA – Byl to nesmírně zajímavý souboj. A s ještě zajímavějším koncem. Kubánec Juniel Dorticos (24-1, 22 KO) v sobotní noční Rize dokázal v desátém knockoutovat do té doby neporaženého Američana Andrewa Tabitiho (17-1, 13 KO), stal se větovým šampionem federace IBF a také finalistou letošního ročníku World Boxing Super Series (WBSS), kde jej čeká Lotyš Mairis Briedis (26-1, 19 KO).

Loni v únoru byl smutný, zlomený, a hlavně poprvé v kariéře knockoutovaný. Drsný semifinálový střet WBSS na ruské půdě s domácí nadějí Muratem Gassijevem odnesl knockoutem ve dvanáctém kole, kdy proletěl skrze provazy.

VÍCE K WORLD BOXING SUPER SERIES:

Toužil po comebacku. Loni na podzim dostal druhou šanci vstoupit do boxerské Ligy mistrů. Coby nasazená dvojka nejprve v říjnu ve dvanácti kolech přeboxoval nepříjemného Poláka Mateusze Masternaka.

Po osmi měsících pak dostal v sobotu druhou semifinálovou šanci.

Proti devětadvacetiletému Američanovi ze stáje Mayweather Promotions, kterého osobně trénuje Floyd Mayeweather Sr., Andrewovi Tabitimu.

A ten v úvodních kolech ukazoval, že něco od slavného krajana odkoukal. Skvěle se pohyboval, pracoval v obraně, ovšem taktéž málo pracoval směrem vpřed. A hlavně, na rozdíl od neporažené legendy nebyl příliš přesný.

To Dorticos si šel neustále za sebou. Dravě, odhodlaně, jako lovec. Občas jednomu, či druhému ulétl tu méně, tu více úmyslný nepřesný úder, takže ringový Eddie Claudio si výdělek za tento souboj skutečně zasloužil, vše ale bylo ještě v rámci mezí.

Třiatřicetiletý Kubánec přezdívaný „KO Doctor“ byl po celý duel o dost aktivnější a také přesnější, postupně získával bodovou převahu, což ve druhém rohu správně vycítili. Tabiti alias „The Beast“ se rozhodl přece od devátého dějství jen pro větší aktivitu, ovšem díky tomu otevíral také defenzivu.

Dorticos vs. Tabiti / zdroj foto: Boxingscene.comDorticos vs. Tabiti / zdroj foto: Boxingscene.com

Dorticos vs. Tabiti / zdroj foto: Boxingscene.comDorticos vs. Tabiti / zdroj foto: Boxingscene.com

Dorticos vs. Tabiti / zdroj foto: Boxingscene.comDorticos vs. Tabiti / zdroj foto: Boxingscene.com

A to jej stálo zápas. V závěru desátého kola trefil Dorticos přesně jeho bradu a Američan zamířil spát směr podlaha ringu! Zatímco se ho jeho tým a lékaři snažili vrátit do reality (alespoň částečně), vypukly mezi šestnácti provazy nefalšované kubánské oslavy.

Dorticos poobjímal snad všechny lidi, kteří se v tu chvíli nacházeli poblíž, v jeho očích se leskly slzy. Jak slíbil, tak učinil. Došel si pro další knockout, podruhé v kariéře se stal světovým šampionem a hlavně, probil se do finále prestižního klání. „Říkal jsem vám, že budu ve finále s Mairisem,“ usmíval se poté na tiskové konferenci.

„Tabiti boxoval hodně takticky, ale nebyl schopen více přesnější zasahovat. Myslím, že Dorticos byl správně motivovaný a v desátém kole se za vše, co se předtím v ringu dělo, soupeři pomstil. Byl to skvělý a silný úder, nelze se divit, že Tabiti byl pro jistotu převezen do nemocnice,“ přidal se promotér galavečera Kalle Sauerland.

„Tohle je pro každého v Miami, který mi fandil. Jsem opravdu nesmírně šťastný. Děkuji Lotyšsku za přijetí, doufám, že jsem odvděčil skvělým knockoutem,“ pokračoval ve svém vyprávění Dorticos, který se po turnaji fotil s místními fanoušky. Ti ale budou ve finále držet palce jeho protivníkovi, navíc je dost dobře možné, že se zápas uskuteční opět v Rize.

„Nikdy jsem se nestaral, kde boxuji. Je mi to jedno. Knockoutovat můžu soupeře kdekoliv na světě,“ dodal nový šampion IBF.

VIDEO ZÁPASU JUNIEL DORTICOS VS. ANDREW TABITI

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze