Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Braekhusová i Shieldsová slaví. Vzájemný střet? Norka chce spíše Cyborg

Shieldsová vs. Hermansová / zdroj foto: Boxingscene.comShieldsová vs. Hermansová / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Poslední galavečer televize HBO Boxing orámovaly v hlavním programu dvě z nejlepších boxerek současnosti. Američanka Claressa Shieldsová (8-0, 2 KO) i Norka Cecilia Braekhusová (35-0, 9 KO) s přehledem vyhrály. Jejich vzájemné bitvy se ale boxerský svět nejspíše nikdy nedočká.

Byly to jednoznačné záležitosti. Třiadvacetiletá Shieldsová přejela tvrdou, o pět let starší Belgičanku Femke Hermansovou (9-2) naprosto jednoznačně. Jen odolnost bojovnice, která se dvakrát utkala s naší Ester Konečnou (vždy po velké bitvě vyhrála), ji pomohly „přežít“ až do závěrečného gongu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Verdikt bodových? 3x 100-90! „Udělala jsem všechno pro to, abych ji poslala k zemi. Vím, že jsem jí svojí pravačkou ublížila, ale nedokázala jsem ji ukončit,“ pronesla mladá americká hvězda. A jako již tradičně si šampionka střední váhy federací WBC, WBA a IBF následně ohodnotila: „Dneska bych si dala B, pořád musím hodně pracovat. Se svým výkonem jsem ale spokojená.“

Podobně mohla mluvit i sedmatřicetiletá Braekhusová. Zkušenou Polku žijící v zámoří Alexandru Magdziakovou Lopesovou (18-5-3, 1 KO) zlomit během deseti kol souboje ve velterové váze nedokázala.

„Snažila jsem se o knockoutové vítězství, ale byla hodně tvrdá a odolná. Jsem přesvědčena, že jsem vyhrála každé kolo,“ usmívala se boxerka přezdívaná „První dáma“. Její slova body dokládají – dva rozhodčí viděli duel 100-90, poslední 99-91.

„Bylo mi ctí boxovat na posledním galavečeru HBO, navíc v hlavním zápase. Velice HBO děkuji za celou svoji kariéru. Byla to skvělá noc pro ženský box,“ přidala poté momentálně nejlepší boxerka napříč vahami.

Po jejím trůnu celkem pochopitelně baží i Shieldsová. Navíc obě dělí dvě váhy, což se nejeví jako nepřekonatelný rozdíl. Ale...

Shieldsová vs. Hermansová / zdroj foto: Boxingscene.comShieldsová vs. Hermansová / zdroj foto: Boxingscene.com

Shieldsová vs. Hermansová / zdroj foto: Boxingscene.comShieldsová vs. Hermansová / zdroj foto: Boxingscene.com

„Měli jsme hodně rozhovorů s Cecilií, jejím týmem i promotérem Tomem Löfflerem. A důsledně trvali na tom, že se nehne z velteru. Pokud chce Claressa ten zápas, musí do velteru, nestačí jen lehká střední. Dle nich by byl mezi oběma příliš velký rozdíl ve váze. A osobně nejsem přesvědčen o tom, že i tak na zápas došlo,“ prohlásil manažer skvělé Američanky a bývalý výkonný ředitel HBO Sports Mark Taffet.

„Uvidíme, co bude. Rádi bychom odložený duel s Christinou Hammerovou, pokud už bude zdravá. A pak se vrátíme k jednání. Claressa vytváří dějiny ženského boxu, je jeho hlavní postavou a může jí být hodně dlouho. Plně zároveň respektujeme rozhodnutí Cecilii, která je špičková boxerka zasluhující obdiv,“ přidal Taffet, který má nyní scénář pro bojovnici přezdívanou „T-Rex“ celkem jasně připravený:

1. Zápas s Hammerovou a zkompletování sbírky pásů čtyř nejprestižnějších federací ve střední váze.
2. Posun ještě o váhu níže do lehké střední a titulový souboj v ní.
3. A možná ještě jeden návrat k rozhovorům s Braekhusovou. „Řekl jsem Löfflerovi, že jsem byl u několika rozhovorů, kdy menší boxer zničil většího. Například de la Hoya vs. Manny Pacquiao,“ dodal Taffet.

Braekhusová vs. Lopesová / zdroj foto: Boxingscene.comBraekhusová vs. Lopesová / zdroj foto: Boxingscene.com

Braekhusová vs. Lopesová / zdroj foto: Boxingscene.comBraekhusová vs. Lopesová / zdroj foto: Boxingscene.com

Dlužno dodat, že tehdy byla situace naprosto rozdílná. Filipínská legenda byla na vzestupu, v nejlepších letech, naopak opěvovaný Mexičan na konci kariéry, navíc se potýkal s velkými osobními problémy.

Každopádně spojení obou dam zjevně ještě chvíli rezonovat světem boxu bude. Mimo jiné také proto, že Norka chce boxovat se současnou šampionkou pérové váhy (do 65,8 kg) v UFC, Brazilkou Cristiane „Cyborg“ Justino, kterou čeká 29. prosince prestižní brazilský střet s královnou bantamu Amandou Nunesovou.

A třiatřicetiletá Cyborg je velkou kamarádkou a hlavně sparingpartnerkou právě Shieldsové...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU CLARESSA SHIELDSOVÁ VS. FEMKE HERMANSOVÁ

(video dodáme, jakmile bude k dispozici. Pro přihlášené na dailymotions k dispozici ZDE!)

VIDEO CELÉHO ZÁPASU CECILIA BRAEKHUSOVÁ VS. ALEXANDRA MAGZIAKOVÁ LOPESOVÁ

(video dodáme, jakmile bude k dispozici. Pro přihlášené na dailymotions k dispozici ZDE!)

Shieldsová slaví / zdroj foto: Boxingscene.comShieldsová slaví / zdroj foto: Boxingscene.com

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze