Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Boxeři v Triad Combat na MMA bijce nestačili. Pulev odmítl Mira přizabít

  • Napsal Antonín Vavrda

Pulev knockoutoval MiraPulev knockoutoval MiraV očekávané novince – alespoň co se týče velké, mezinárodní scény – porazili MMA zápasníci vedení Quintonem „Rampagem“ Jacksonem výběr boxerů s kapitánem Shannonem Briggsem v novém sportu Triad Combat 14-11 na body, když ovládli čtyři ze sedmi zápasů.

Dvouminutová kola, jejichž počet byl vždy lichý. Osmiuncové rukavice de facto na MMA. Dovolené údery z otočky, z výskoku, kladiva, přidržení si rukou soupeře v klinči a volnou paží možnost trefovat dál protivníka.

Toť ve zkratce pravidla „nového“ sportu Triad Combat v trojúhelníkovém ringu (rovnostranném) bez možnosti strhávat soupeře na zem či používat kopy.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Proti sobě boxerský a MMA tým. „Chceme srovnání těchto dvou sportů, hledáme cestu, jak to nejvíce zatraktivnit, jak pravidla co nejvíce vyrovnat, protože vždy bude jedna strana ve výhodě,“ vysvětlil koncept sportu, který ale v zámoří už nějakou dobu probíhá jen pod hlavičkou ne tak známé a velké organizace jako je Triller, promotér Ryan Kavanaugh.

Dlužno dodat, že více wrestlingu a věcí z klece do ringu přinesli paradoxně boxeři. Harry Gigliotti několikrát svým soupeřem mrsknul do provazů, jednou jej vyhodil i z ringu. Scott Sigmon pak předvedl ukázkový „eye poke“.

Bodovým odečtem byl ale ve svém zápase potrestán „jen“ Derek Campos, který poslal tvrďáka Briana Veru dvakrát do počítání, ve druhém případě ale zapomněl, že když má soupeře na zemi, už do něj dál tlouct nesmí.

Právě prohra Very a Michaela Sealse byly asi největšími překvapeními večera. Prvně jmenovaný ukázal proti Camposovi svoji obrovskou bojovnost, když dva tvrdé downy z úvodních dvou kol rozchodil, postupně získával navrch, jenže i přes několik možností mu tuto „laskavost“ oplatit, se mu to nakonec nepovedlo.

V případě Sealse, který tvrďáka Mika Perryho k zemi poslat dovedl, šlo spíše o překvapení v podobě bodování. Jejich duel byl vyrovnaný, lepším a přesnějším dojmem v trianglu působil Seals. Bodoví rozhodčí ale byli jiného názoru. Názoru, který dle výrazu v obličeji překvapil i samotného třicetiletého drsňáka z Altamonte Springs, který má na kontě i několik pouličních soubojů.

Přes počítání slavil také Alexander Flores. Muž, který se pohybuje na hranici elitní stovky BoxRec.com těžké váhy, ve druhém kole skončil po hezké kombinace Matta Mitrioneho na zadku a v provazech, zápas ale podobně jako třeba proti Luisi Ortizovi nezabalil, nenechal se ani vyšťavit klinči těžšího protivníka, a nakonec v sedmi kolech otočil duel ve svůj prospěch.

Hlavní tahák pak potvrdil, že špičkový boxer, byť už pomalu stárnoucí, by neměl mít s ještě starším ex-bijcem z klece v postoji problémy. Ať jsou pravidla jakákoliv. Pulev rozbil Franka Mira už během prvních dvou minut souboje, doslova ho uspal ve stoje, a přestože Dan Miragliotta dal ještě bývalému šampionovi UFC v těžké váze (zbytečnou) jednu šanci navíc se probudit, musel ho vteřinu před koncem prvního dějství odmávat.

A tím mu i zachránit zdraví, Mir byl totiž očividně mimo. A může být rád za to, že měl proti sobě velezkušeného Puleva, který ctí fair-play a nešel dalšími ataky po brutálním knockoutu. Ostatně přesvědčit se můžete ve videu níže.

„Rozhodně s klasickým boxem nekončím,“ usmíval se po duelu čtyřicetiletý Bulhar, který mezi profesionály prohrál jen s Ukrajincem Vladimirem Kličkem a Britem Anthonym Joshuou. „Byl jsem kontaktován Joem Joycem. Vše probereme a uvidíme, nechceme dělat někomu odrazový můstek, chceme svoji cestu k ještě jednomu duelu o titul mistra světa,“ přidal jeho manažer Ivajlov Gotzev.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze