Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Box v Mexiku: Navarrete předvedl dominantní výkon, bude derby s Vargasem?

  • Napsal Antonín Vavrda

Navarette trefuje Lopeze / zdroj foto: Zanfer PromotionsNavarette trefuje Lopeze / zdroj foto: Zanfer PromotionsMEXICO CITY – Po Spojených státech zavítal galavečer Top Rank Boxing a ESPN také do největší středoamerické země, Mexika. V hlavním zápase akce porazil v šesti kolech šampion WBO v super bantamové váze Emanuel Navarrete (32-1, 28 KO) svého krajana Uriela Lopeze (13-14-1, 6 KO).

Byl to zápas na rozehřátí se po pauze a přesně to splnil. A přesně tak se i Navarrete, objev přelomu let 2018 a 2019, v ringu prezentoval.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Pomalý rozjezd vygradoval ve dva knockdowny soupeře po úderech na spodky, aby následně v televizních ateliérech TV Aztéca v Mexico City duel ukončil roh outsidera. Nelze se divit, Lopez byl totiž postupně bitý jako žito, favorit natrefoval 190 z 571 úderů, zatímco poražený jen 49 z 252.

Přesto se stále teprve pětadvacetiletý talent nad protivníka nepovyšoval. „Mám k němu velký respekt. Udělal vše, aby mě porazil, ale já si šel pro knockout. Chci sjednotit tituly, pokud to nepůjde, jsem připraven jít do pérové váhy,“ pronesl vítěz po duelu.

Právě budoucnost mladíka přezdívaného „Vaquero“ je nyní nejzajímavější. V super bantamové váze je pro něj nejlákavější derby s Reyem Vargasem (34-0, 22 KO), toho času šampionem WBC. Jenže do tohoto střetu se ani jeden příliš neženou, navíc Vargas boxoval naposledy loni v červenci. Vedle Vargase je zde už ale vlastně jen Brandon Figueroa (20-0-1, 15 KO) – mistr světa WBA – ostatní držité pásů pro Navarreteho moc smysl nedávají.

Tedy pokud by se snad nerozhodl fenomenální Japonec Naoya Inoue (19-0, 16 KO) ještě o patro výše. Ale už i bantam se pro „Monstrum“ jeví jako dost velká výzva.

Totéž ale platí pro mladého Mexičana v případě posunu do váhy pérové. Josh Warrington, Kid Galahad, Shakur Stevenson, Jessie Magdaleno, Michael Conlan, toť jména ze špičky této váhy, kteří mají stejné promotérské zastoupení jako on sám (nebo „spojenců“). A to už není vůbec špatný výběr.

 

 

„Ten kluk je skvělý. Není tak technický, ale to nahrazuje smrští úderů, které navíc umí parádně variovat. Prostě, pokaždé, když s ním vlezete do ringu, tak víte, že to bude těžký večer, během kterého schytáte spoustu ran,“ okomentoval hvězdičku stáje Top Rank Boxing expert ESPN Steve Kim.

Mimochodem, jak ten čas letí: psal se prosinec 2018, kdy měl být Navarrete de facto potravou pro nového oblíbence Boba Aruma – ghanského ranaře žijícího střídavě v Londýně a Tampě Isaaca Dogboa (20-2, 14 KO). Jenže neznámý Mexičan svého favorizovaného vrstevníka přeboxoval, napodruhé už ukončil před limitem a od té chvíle zapsal dalších pět výher. Všechny knockoutem.

Dočká se na podzim velkého střetu, který by si rozhodně zasloužil?

V dalších duelech akce porazil překvapivě Edwin Palomares (13-3-1, 4 KO) v pěti kolech Carlose Ornelase (25-3, 14 KO), Sergio Sanchez (15-1, 9 KO) parádním knockoutem ve třetím kole ukončil Gustava Pina (8-3, 5 KO) a Ivan Garcia (6-0, 3 KO) si v šesti kolech poradil s Robertem Palomaresem (5-5-1, 1 KO), když verdikt bodových byl: 2x 59-55 a 59-56, vše pro vítěze.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze