Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Ani s kouzly smír nepřišel. Stevenson uchvátil, ponížený Gonzalez trpí dál

  • Napsal Antonín Vavrda

Stevenson bije Gonzaleze / zdroj foto: Top Rank BoxingStevenson bije Gonzaleze / zdroj foto: Top Rank BoxingRENO – Kalifornské Reno viděli v noci na neděli duel o titul mistra světa WBO v pérové váze. Ten naprosto jednoznačně ovládl teprve dvaadvacetiletý Američan Shakur Stevenson (13-0, 7 KO), který ve dvanácti kolech vybodoval o čtyři roky staršího krajana Joeta Gonzaleze (23-1, 14 KO) hladce 3-0 (3x 119-109).

Už dlouho nebyl titulový duel takto jednoznačný. Pouze v sedmém kole mohl Joet Gonzalez pomýšlet na nějaký úspěch poté, co si postěžoval trenérovi a otci Josemu, že nemá jak Stevensona dostihnout, utahat, zasáhnout.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Od osmé tříminutovky se vrátilo vše do „starých kolejí“ a do té neporažený bijec vlastně pauzu, co pauzu slyšel: „Musíš ho knockoutovat.“

Nepovedlo se. Gonzalez trefil mizerných 53 úderů ze 494, jen 4 z přední ruky. Naopak Stevenson zasáhl 121 z 510 úderů, 33 z nich bylo z přední ruky, 88 pak tzv. „power punches“. Mimochodem o polovinu více než nastřádal soupeř celkově.

„Skvělý výkon. Pro mne to bylo také deja vu, protože jsme viděli v ringu levorukého Floyda Mayweathera,“ rozplýval se nad výkonem svého chráněnce promotér Bob Arum, který stál i za většinou kariéry legendárného Američana, který mimochodem navštívil Stevenson na Hrách v Riu 2016, kde vybojoval stříbro.

Pod ochranná křídla si ho ale nakonec nevzal muž, který stojí například v MMA za „naším“ Machem Muradovem, ale dvojice André Ward – Terence Crawford. „Gonzalez absolutně neměl nárok. Od druhého kola bylo poznat, že pocítil jinou ligu na straně protivníka,“ přidal Arum, který mimochodem vidí ve dvaadvacetiletém talentu, druhém nejmladším šampionovi (po Davinu Haneym) napříč vahami obrovský potenciál.

Dle něj totiž dříve nebo později může pokračovat vahami z pérové až do velterové. Tak jako zmíněný Mayweather. A kdo ví, třeba na této cestě potkat jistého Ukrajince Vasila Lomačenka, ze kterého je Arum taktéž u vytržení. A kterého taktéž zastupuje.

Momentálně je ale reálnější jiný střet – s neporaženým Britem Joshem Warringtonem (30-0, 7 KO), který svůj titul federace IBF obhájil dva týdny zpět. „Říkal, že se utkáme, až budu mistrem světa. Jsem mistrem světa, takže jdeme na to. Jsem připraven. Oba jsme šampioni, oba máme po zápase, další není naplánován. Pojďme na to,“ vzkázal před oceán Stevenson.

S ohledem na skutečnost, že jeho promotér a Frank Warren, zastupující „The Leeds Warriora“, dokáží nalézt společnou řeč a že se Arumovi výlety na britské ostrovy zalíbily, je tento duel více než reálný. Pro šampiona WBO by mohlo jít o „příjemný výlet“. Rozhodně příjemnější než do Rena.

Mezi ním a Gonzalezem je totiž vykopaná válečná sekera. Stevenson chodí se sestrou svého sobotního rivala, který to těžce kouše. Mimo jiné i proto, že mladíka z Newarku neuznává za jeho výstřední chování, zatímco Jajaira, sama vynikající boxerka, jej miluje a tvrdí, že v soukromí není takový, jak to může vypadat navenek.

„Joet je pekelný bojovník, má můj respekt. Nechci s ním vést spor. Pokud chce, můžeme to vše nechat za sebou. Pro mne to byl, je a bude byznys. Pro něj osobní. Přitom oni chtěli bojovat se mnou, ne já s nimi. Prosím, vykašlete se na to, promluvte si konečně se svojí sestrou, dcerou,“ nechal se Stevenson slyšet přímo v ringu a připomněl, že Joet i José s Jajairou tři roky nekomunikují.

„To oni odvrhli mne a hází to na Shakura, který vždy stál za mnou. Možná by se měli přestat schovávat a lhát médiím,“ vzkázala Jajaira ještě před duelem, na kterém pochopitelně osobně – minimálně na viditelných místech – nebyla.

Stevenson, který vydělal 350 tisíc dolarů, ostatně po vyhlášení zašel do rohu soupeře, který na něm chyběl. Nabídl mu smír. Gonzalez (200 tisíc dolarů) ale odmítl.

„Jsem zdrcený, tohle byla moje první titulová šance. A prohrál jsem. Je jasné, že to bylo osobní. Řekl hodně špatného, ale to v pořádku. Celý život se učíme. Nevím, jak může říct, že neexistuje neúcta, spor, když celou dobu byl vůči naší rodině neuctivý. Tím, že je po zápase, to jen tak nezmizí. Pouze čas ukáže. Musí nám ukázat respekt,“ řekl poražený.

Dočká se? Protože minimálně před novináři a na televizních obrazovkách se mu ho od prvního mistra světa z řad mužských olympijských šampionů z Ria dostává...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU SHAKUR STEVENSON VS. JOET GONZALEZ

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze