Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Velter má svého nového krále. Spence i díky počítání vybodoval dravého Portera

  • Napsal Antonín Vavrda

Spence vs. Porter / zdroj foto: Boxingscene.comSpence vs. Porter / zdroj foto: Boxingscene.comLOS ANGELES – Američan Errol Spence Jr. (26-0, 21 KO) je novým šampionem WBC a IBF ve velterové váze, když ve dvanácti kolech porazil 3-0 na body (2x 116-111 a 112-115) krajana Shawna Portera (30-3-1, 17 KO).

V hledišti Leo Santa Cruz, „důchodce“ Adrien Broner, nebo Deontay Wilder, který pár hodin před tímto galavečerem absolvoval svoji tiskovku k odvetě s Luisem Ortizem. Ta se uskuteční v Las Vegas snad již definitivně 23. listopadu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A všichni i s dalšími sledovali hodně zajímavou bitvu, ve které první tři kola držel Spence svého rivala na distanc na svých dlouhých a silných direktech.

Jenže Porter si postupem času dokázal najít cestu na tělo protivníka, ve čtvrtém kole jej dostat do menších problémů – stejně jako v sedmé tříminutovce – a fanoušci byli svědky nefalšované bitvy. „Dostaneme tam, kde nikdy v kariéře nebyl. Uvidíme, zda obstojí,“ tvrdil před duelem Ken Porter, otec a trenér šampiona WBC v jedné osobě.

Jeho jednatřicetiletý svěřenec se o to skutečně pokusil. Dal mu nejtěžší zkoušku dosavadní profesionální kariéry. Osmadvacetiletý Spence přezdívaný „The Truth“ ale obstál.

Mimo jiné i díky dvěma aspektům:

1. Knockdownu, do kterého dostal Portera v 11. kole a po kterém jeho otec jasně ukazoval: „Buď pozorný, buď pozorný, sleduj svého protivníka.“

2. Skvělému Jacku Reissemu. Zápasy Portera se často zvrhnou v melu, jeho styl není úplně nejčistější, na tom, že se soupeři dostane do hlavy, má často založenou i svoji taktiku. Proti Spencemu to sice byla bitva plná přetahovaných, objímání, ale bez výraznějších faulů a nečistot. Právě díky Reissovi, který působil v ringu jako klidná síla.

Duel tak mohl dospět až do svého bodového vyvrcholení. Rey Danseco a Steve Weisfeld viděli jednu z nejlepších bitev letošního roku 116-111 pro Spenceho. Larry Hazzard Jr. ji nabodoval 115-112 pro Portera. Autor těchto řádků měl duel taktéž 115-112 pro poraženého.

Bodovat tento duel ale bylo nesmírně těžké a oba předvedli opravdu parádní výkony.

Bude zajímavé, co bude následovat. Pro poraženého se nabízejí odvety s Jorgenisem Ugasem či Dannym Garciou, pro oba pak například jistý Filipínec Manny Pacquiao, toho času šampion WBA ve velterové váze.

Anebo uvidíme oba ještě jednou v odvetě?

V dalších titulových bitvách slavili tak trochu dle očekávání David Benavidez (22-0, 19 KO) a Mario Barrios (25-0, 17 KO). Prvně jmenovaný si vzal od Anthonyho Dirrella (33-2-1, 24 KO) zpět pás šampiona WBC v super střední váze v devíti kolech, druhý pak vybojoval pás WBA v lehké velterové váze bodovou výhrou 3-0 (116-111, 115-111, 114-112) nad Batyrem Achmedovem (7-1, 6 KO).

Předzápasy pak nabídly několik zajímavých knockoutů, jeden zapsal také Josesito Lopez (37-8, 20 KO), který ukončil v osmém kole Johna Molinu Jr. (30-9, 24 KO).

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze