Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Správný čas na kralování? Thurman zdolal Garciu a je novým vládcem velterové váhy

  • Napsal Antonín Vavrda

Thurman vs. Garcia / zdroj foto: ShowtimeThurman vs. Garcia / zdroj foto: Showtime
NEW YORK – Nástupcem legendárního Američana Floyda Mayweathera na trůnu velterové váhy se stal jeho krajan Keith Thurman (28-0, 22 KO), který dokázal porazit 2-1 na body (116-112, 115-113 a 113-115) dalšího zámořského bijce Dannyho Garciu (33-1, 19 KO). Profiboxing.cz nabodoval duel 115-113 pro vítěze.

Favoritem bookmakerů byl před duelem dvou osmadvacetiletých neporažených vrstevníků Thurman, u fanoušků a sázkařů naopak vládl jeho protivník. Pro jednou mohli po zápase slavit prvně jmenovaní.

Do souboje totiž daleko lépe vstoupil šampiona WBA přezdívaný „One Time“. A v závěru úvodního dějství si dokázal počkat na levý hák svého rivala a málem jej poslat do prvního počítání jeho profesionální kariéry.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Vím, co dělá, když se na něj chystá, stáhne bradu, zpevní se na nohou,“ naznačoval Thurman už před zápasem, že má právě tento elitní úder Garcii (možná vůbec nejlepší napříč současným boxem) načtený a je na něj připravený.

A jako by svými prohlášeními i úvodním kolem v tomto utvrdil také rodáka z Philadelphie. Ten se k totiž ke své oblíbené činnost vlastně v dalším průběhu téměř nedostal. Zatímco jeho hlavní zbraň – levý hák – nefungovala, na druhé straně tomu bylo jinak.

Thurman se skvěle pohyboval a když bylo třeba, dokázal šampiona WBC trefovat ze svého zadního crossu. Ale hlavně: za všech okolností se snažil Garciovi oplatit jakýkoliv jeho atak minimálně stejnou porcí přesných zásahů.

Možná právě zrovna tato taktika mu nakonec pomohla k celkovému triumfu.

Z úvodních devíti kol byl totiž Garcia viditelně lepší pouze ve čtvrtém a šestém. A tak mu k triumfu nakonec nestačil ani fakt, že Thurman v posledních třech dějstvích ještě zrychlil pohyb, ubral na úderech a bodově tak tato kola přenechal svému soupeři.

Na těsné bodové vítězství to stačilo. „Nechápu, že to jeden z rozhodčích dal dva jedna. Bylo to snadné a pohodové vítězství,“ pronesl přímo v ringu nový vládce našlapané velterové divize. Měřeno očima taktické připravenosti s ním nelze nesouhlasit, na druhou stranu, od šampiona a krále by fanoušek i expert čekal více, než si poklidně naboduje vedení a poslední tři „mistrovská“ kola odskáče bez jakékoliv snahy dát fanouškům show a třeba se pokusit menšího soka knockoutovat.

Podobného vládce už box měl více než jednu dekádu a většinu posledních let svého kralování strávil taktéž ve velteru. Ano, řeč je o Floydu Mayweatherovi.

„Předně bych chtěl poděkovat svému otci Angelovi a týmu. Nějak nechápu verdikt bodových, cítím se coby vítěz,“ hlesl do mikrofonu stanice Showtime poražený, který trefil více tvrdých úderů a kterému možná zmátl i spíkr Jim Lennon Jr. Ten totiž po oznámení rozhodnutí bodových začal svoji větu „nový šampion WBA a šampion WBC...“, což si i sám bijec přezdívaný „Swift“ přeložil tak, že vyhrál on. Do ringu totiž vstupoval s mistrovským pásem federace WBC...

V desátém sjednocujícím souboji této váhy (dosud posledním byl Mayweather vs. Pacquiao, předtím například Leonard vs. Hearn či de la Hoya vs. Trinidad) mohl slavit před více než 16 tisíci fanoušky, kteří většinou přáli Garciovi, jeho konkurent.

Útěcha v podobě stejné zápasové výplaty v hodnotě 2 miliony dolarů pro oba budiž pro boxera s kořeny v Portoriku slabou náplastí na první porážku profesionální kariéry.

Fanoušci se bavili také v předzápasech. Erickson Lubin (18-0, 13 KO) knockoutoval ve čtvrtém kole Jorgeho Cotu (25-2, 22 KO), knockout v posledním desátém dějství pak slavit Polák Andrzej Fonfara (29-4, 17 KO). Bijec přezdívaný „Polský princ“ tak nejspíše definitivně ukončil velkou kariéru bývalého krále polotěžké divize – Američana Chada Dawsona (34-5, 19 KO).

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze