Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Šok na závěr trilogie: Alvarado musel zabalit duel s Riosem už po 3. kole!

  • Napsal Antonín Vavrda

Brandon Rios slaví vítězství nad Mikem AlvarademBROOMFIELD – Tak tohle se nečekalo. Brandon „Bam Bam" Rios (33-1-2) doslova zbil ve třech kolech svého velkého rivala Mika Alvarada (34-4) a stanovil jejich účet na nejspíše konečných 2-1 na zápasy! Navrch se stal Mezinárodním šampionem WBO ve velterové váze.

Pamatujete? V březnu roku 2013 vletěl Robert Stieglitz na Arthura Abrahama a ve třech kolech ho rozbil tak, že ten musel společně s lékařem a svým rohem duel zabalit. Ve 1stBank Center jako kdyby se boxerská historie opakovala.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Alvarado vstoupil do třetího souboje úchvatné trilogie s Riosem hrozivě. Od začátku nebyl schopen trefovat svého rivala, který navíc výrazně zlepšil pohyb na nohou a tak čtyřiatřicetiletému „domácímu" bijce žijícímu necelých 30 kilometrů od konání zápasu nebyla nic platná jeho vítězná taktika ze druhého měření sil.

Tentokrát totiž nebyl schopen Riosovi utíkat, nepomohl ani pokus o boxování v obráceném gardu. Jestliže první dějství bylo jednoznačné pro osmadvacetiletého rváče přezdívaného „Bam Bam", druhé a třetí se proměnilo v postupnou demolici Alvarada, který několikrát zatančil na nohou a ve třetí tříminutovce se nechal i počítat.

Statistiky zápasu Rios vs. Alvarado

V závěru tohoto dějství se přesto zdálo, že se chytil tvrdou a vyrovnanou výměnou v závěru, od boxera přezdívaného „Mile High" to ale byl jen labutí píseň. Už když dosedal na židli ve svém rohu naznačil, že není všechno v pořádku, následná kontrola lékaře to potvrdila.

„Kolik vidíš prstů?" zeptal se Alvarada doktor. „Čtyři" zněla odpověď, přestože muž v obleku držel vztyčené pouze dva prsty. Bylo rozhodnuto! Konec! Zatímco Rios začal bláznit před téměř vyprodanou arénou, kterou zaplnilo 5988 fanoušků (plná kapacita pro tento večer byla určena na 6 tisíc míst), Alvarado zůstal smutně sedět na své židličce.

„Nevyšla mi příprava, od té se všechno odvíjelo. Nebylo to ono. Trefil mě přímo do oka a já najednou zjistil, že vůbec nic nevidím," hlesl po zápase poražený, který padl potřetí za sebou. Přesto na konec kariéry nemyslí. „Musím zase pořádně trénovat a já se vrátím, věřte mi," dodal bijec, který ale nejdříve bude muset vysvětlovat u soudu prošlé registračky na svém voze a držení nelegální zbraně, kterou v jeho autě při této příležitosti policie našla.

„Byl to můj nejlepší zápas kariéry," rozplýval se naopak Rios, který se po prohře s Alvaradem a Pacquiaem vrátil na vítěznou vlnu. Loni zdolal díky kontroverzní diskvalifikaci Diega Gabriela Chavese, nyní si jednoznačně poradil s Alvaradem. Další na řadě by mohl další rváč s „plechovkou" místo hlavy – Rus Ruslan Provodnikov. A ve hře by mohl být uvolněný titul WBO v lehké velteru.

„Tohle mohl být konec mojí kariéry, ale já se nechtěl loučit, když se cítím tak skvěle. Mám v sobě ještě spoustu energie. Jsem bojovník. Jsem válečník, budu bojovat s kýmkoliv a kdekoliv," dodal svěřenec Roberta Garcíi, který se momentálně cítí stejně dobře ve velteru i právě v lehkém velteru. Komu se postaví nyní?

V dalších šesti duelech galavečera viděli fanoušci po třech knockoutech a třech výsledcích na body. Před limitem zvítězili v úvodu programu Ukrajinec Alexander Hvozdik (5-0), Američan Jeremy Ramos (7-1) a Maďar Zsolt Daranyi Jr. (3-0).

Prvně jmenovaný knockoutoval ve druhém kole zápasu polotěžké váhy zkušeného Američana Coryho Cummingse (13-1-8), druhý si poradil s krajanem Reném Marquezem (4-2) ve třetím kole duelu v lehké střední váze, a vytáhlý maďarský mladík pak ve stejné divizi zbil ve 41 sekundách debutujícího Američana Luise Marqueze (0-1).

Televizní program pak otevřel souboj velterové váhy mezi Rusem Konstantinem Ponomarevem (27-0) a Kanaďanem Stevem Claggettem (20-1-3). Vyrovnanou bitvu nakonec opanoval 3-0 na body (2x 77-75 a 78-74), který se tak stal nakonec jediným bijcem z bývalého sovětského bloku, který se v této části večera mohl radovat.

V následujícím – taktéž osmikolovém souboji velterové váhy – totiž zaskočil Mexičan Abner Lopez (22-5) do té doby neporaženého Rusa Aika Šachnazarjana (15-1). Ten sice opanoval první dvě kola, jenže od třetího zvýšil Lopez obrátky, začal se na techničtějšího protivníka lepit jako zlatokopka na milionáře, a ten postupně uvadal. Poté, co byl v šestém kole dvakrát na podlaze ringu, bylo jasné, kdo se stane vítězem. Poměrem 3-0 (2x 78-73 a 76-74) jím byl vyhlášený Lopez.

Předposlední souboj obstarali dva vysocí bijci super střední váhy, kteří se ale pro tento duel domluvili na limitu 171 liber (77,6 kg), Mexičan Gilberto Ramirez Sanchez (31-0) a Rus Maxim Vlasov (30-2). Také tento mexicko-ruský zápas nakonec ovládl v deseti kolech prvně jmenovaný, o verdiktu bodových 3-0 (2x 97-93 a 96-94) si lze myslet mnohé, dobré ale moc nikoliv.

Ramirez byl sice tvrdší, ostřejší, ovšem daleko přesnějším a šikovnějším boxerem v ringu byl Vlasov, který vyhrál minimálně šest z deseti kol. Bohužel pro něj se v tomto případě jasně ukázalo, jak je důležitý býti domácím bojovníkem pořádající stáje, navíc brán za velký mexický talent.

„Byl to tvrdý boj. Rozhodly moje údery na tělo. Užil jsem si to, jsem rád, že jsem vyhrál," pronesl nakonec spokojený třiadvacetiletý Ramirez, který si ale před vyhlášením výsledků triumfem rozhodně jist nebyl.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze