Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Slib nesplnil, knockout se konal až ve 2. kole. Fury se s Schwarzem moc nemazlil

  • Napsal Antonín Vavrda

Fury vs. Schwarz / zdroj foto: Top Rank BoxingFury vs. Schwarz / zdroj foto: Top Rank BoxingLAS VEGAS – Brit Tyson Fury (28-0-1, 20 KO) s přehledem zvládl svoji premiéru pod ESPN a Top Rank Boxing, když ve dvou kolech zničil do té doby neporaženého Němce Toma Schwarze (24-1, 16 KO). Co bude dál s ostrovním čahounem, se teprve uvidí...

Přesně 9012 diváků si našlo cestu na duel těžké váhy mezi Tysonem Furym a Tomem Schwarzem, který byl pro prvně jmenovaného premiérou pod hlavičkou Top Rank Boxing a ESPN, pro druhého zámořským debutem.

VÍCE K TYSONU FURYMU:

V hledišti nechyběly celebrity v čele s basketbalovou legendou Shaqem O'Nealem, či neméně slavným kuchařem Gordonem Ramseym, duel si nenechali ujít ani Evander Holyfield, nebo Terence Crawford se svým kamarádem Jamelem Herringem.

A podobně jako v minulosti například u Mika Tysona, také tentokrát bylo čekání na hlavní hřeb večera delší než ten samotný.

ESPN od posledního předzápasu program nesmírně natahovala, skoro to až vypadalo, že se oběma těžkým vahám do ringu nechce. Fury si po příjezdu na halu na chvíli zdřímnul, Schwarz byl obklopený svými nejbližšími včetně snoubenky Tesse, jejíž jméno měl namalované na rukavicích.

Ani její podpora mu ale nebyla nic platná.

Britský obr, který přišel do ringu ve stylu Apolla Creeda ze slavného filmu Rocky, od úvodního gongu dominoval svým pohybem a rychlou, dlouhou přední rukou, přes kterou se Schwarz nebyl schopen dostat.

Ano, v závěru úvodního dějství se dokázal trefit, to ale bylo vše. Duel zlomila polovina druhého dějství, když nejprve Fury svému soupeři rozbil nos. Ten poté zaútočil v delší kombinaci, když byl neporažený bývalý světový šampion zády k provazům, jenže...

Všechny čtyři údery dokázal vykrýt pouze pohybem svého těla. Na rozloučenou trefil přesný spodek Schwarze, aby mu ukázal, jak se trefuje soupeř, který je v provazech. Po rychlé kombinaci z háku a dvou direktů z obou rukou šel pětadvacetiletý Němec na koleno.

Sice se dokázal postavit, Kennymu Baylessemu ukázal, že bude pokračovat, vnitřně už ale o tomto svém rozhodnutí přesvědčený nebyl, zaparkoval do rohu a zde ve dvojitém krytu de facto počkal na to, až mezi něj a trefujícího Furyho zkušený ringový vstoupí.

„Klíčem k úspěchu bylo, že jsem si to chtěl užít. Pořádně jsem se najedl, přibral dalších pět kilo, cítím zpět svoji sílu, svůj úder,“ usmíval se po triumfu vítěz, který si expresně vydělal 13,5 milionů dolarů, jeho soupeř bral rovný milion.

„Chtěl jsem, aby si to lidé užili jako já a doufám, že tomu tak bylo. Udělal jsem pro to maximum. Chci poděkovat Bobu Arumovi a ESPN za tuto šanci, za skvělou show. Co bude dál? Bob ti to řekne, máme termín 21. září, nebo 5. října, no a pak další rok budeme hledat pana Wildera, aby mi odevzdal ten svůj zelený pás,“ přidal, než si vzal do ruky mikrofon a milované ženě Paris zapěl spolu s halou slavnou odrhovačku od Aerosmith „I Don't Wanna Miss a Thing“.

„Sedneme si a v dalších několika dnech, týdnech oznámíme jméno dalšího soupeře. Každý ho chce vidět znovu v ringu,“ přidal za svého oblíbence ostrovní promotér Frank Warren.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze