Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Série v křížové váze skončila, Grisunins z počítání vybodoval ve WBSS Pejsara

  • Napsal Antonín Vavrda

Václav Pejsar po zápase / zdroj foto: youtubeVáclav Pejsar po zápase / zdroj foto: youtubeRIGA – Český boxer Václav Pejsar (14-8, 12 KO) prohrál v lotyšské Rize 0-3 na body s domácím Nikolajsem Grisuninsem (11-1-1, 5 KO), přestože ho poslal ve druhém kole do počítání. V tom třetím mu ale Lotyš oplatil stejnou mincí.

„Po sparinzích s Glowackim mne už nemůže Grisunins překvapit,“ vyprávěl před odletem do Rigy plzeňský bijec. Bohužel se tentokrát spletl.

ČESKÁ STOPA V RINGU:

Po úvodním opatrnějším kole čtyřiatřicetiletých vrstevníků patřilo to druhé opticky českému bojovníkovi, který dokázal zkracovat vzdálenost a tělo na tělo byl o něco aktivnějším boxerem v ringu. Bylo vidět, že tento styl boje domácímu levákovi nevyhovuje.

Navíc v závěru této tříminutovky „zaspal“ v cestě do provazů, Pejsar po promáchnutém levém háku další úder zvedl na hlavu soupeře, třikrát přesně trefil bradu a domácí hvězdička šla poprvé v profesionální kariéře na podlahu ringu.

Bohužel pro hostujícího boxera chybělo do konce kola pár vteřin, a to nakonec de facto rozhodlo. Při vstupu do třetího dějství to Pejsar zkusil, tlačil, jenže při jednom z útoků jej Grisunins v polovině kola parádně z kontru trefil na pravou stranu žeber a český tvrďák šel do kolen.

Tvrdou „játrovku“ trošku rozchodil, paradoxně mu trošku pomohl down, který de facto následoval po tlaku domácího bojovníka, který ale naštěstí netrefil opět spodek a vypadalo to, že jeho protivník spíše ztratil rovnováhu.

Do konce kola oba předvedli ještě jednu tvrdou přestřelku, kterou ale ustáli.

Grisuninsovi vrátila počítání soupeře ztracené sebevědomí a od čtvrtého kola už byl v ringu vždy o fous lepším z dvojice. Pejsar se snažil zkracovat, jenže dostával se až moc blízko a soupeř si dokázal jeho tvrdé háky vždy pohlídat. Navíc dobře trefoval na střední a delší vzdálenost, po jednom ze zvedáků v úvodu šestého dějství roztrhl Pejsarovi levé oční víčko, v akci byl na chvíli lékař, český „Vlk“ ale chtěl pokračovat.

Duel tak dospěl k bodovému verdiktu, který zněl jasně: 2x 59-53 a jednou 58-53 (Profiboxing.cz duel nabodoval 57-54).

Český bijec tak po předchozích dvou triumfech v křížové váze poprvé na svého soupeře nestačil.

Grisunins slaví vítězství / zdroj foto: YoutubeGrisunins slaví vítězství / zdroj foto: Youtube

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze