Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Podruhé už bez pochybností. Wangek knockoutoval Gonzaleze ve čtyřech kolech

  • Napsal Antonín Vavrda

Wangek vs. Gonzalez / zdroj foto: HBO BoxingWangek vs. Gonzalez / zdroj foto: HBO BoxingCARSON – Thajský boxer Wisaksil Wangek alias Srisaket Sor Rungvisai (44-4-1, 40 KO) si dokázal také podruhé poradit s nikaragujským fenoménem Romanem Gonzalezem (46-2, 38 KO) a rázně tak ukončil pochybnosti nad výsledkem prvního souboje.

18. března se oba kohouti utkali prvně. Gonzalez byl jasným favoritem, neporaženou hvězdou, kterou někteří experti považovaly za nejlepšího boxera napříč vahami. Jenže proti Wangekovi přišla porážka. Sporná porážka v zápase, ve kterém poslal Thajec soupeře do pochybného počítání v prvním kole a ve kterém měl několikrát v závěrech kol obrovské problémy ustát tlak svého rivala.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Vím, jak ho porazit, podruhé už budu slavit,“ prohlašoval před sobotním soubojem na otevřeném stadionu StubHub v Carsonu sebevědomě Gonzalez. Jasně největší celebrita celého galavečera.

Jenže žádná pomsta se před 7418 diváky nekonala. Naopak. Thajský šampion WBC v super muší váze byl aktivnější a tvrdší. Opět došlo na srážku hlavami, na které si Gonzalez v prvním duelu několikrát stěžoval. A dle všeho se tím nechal tentokrát rozhodit ještě více.

Výsledkem bylo šokující čtvrté kolo. V její první minutě si přišel Gonzalez pro tvrdý úder v otočeném gardu boxujícího Wangeka, který jej poslal poprvé k zemi. Tentokrát nebylo o čem pochybovat.

Za dalších dvacet vteřin byl Nikaragujec na zemi podruhé a tentokrát již definitivně.

Wangek vs. Gonzalez / zdroj foto: HBO BoxingWangek vs. Gonzalez / zdroj foto: HBO Boxing

„Oba jsme trefovali tvrdé údery, ale ty jeho byly tvrdší a bylo jich více. Podruhé mě trefil skutečně dobře, bohužel. Ale myslím, že budu v pořádku,“ řekl po zápase otřesený bijec přezdívaný „Chocolatito“, než vyrazil na preventivní vyšetření do nemocnice. S šekem na 600 tisíc dolarů v kapse.

Jeho protivník, který jej porazil podruhé v kariéře, vydělal pouhých 170 tisíc dolarů. Daleko více ale pro něj bylo cenné vítězství. „Tohle bylo vítězství pro celé Thajsko. Před prvním zápasem jsem trénoval zhruba dva měsíce, nyní jsem měl na přípravu měsíce čtyři a bylo to znát. Chtěl jsem dát hrdost své zemi,“ usmíval se skrze tlumočníka na celý světa třicetiletý Wangek.

A zatímco jeho vrstevník bude nyní přemýšlet o tom, co dál s kariérou, byť jeho promotér s K2 Promotions Tom Löffler tvrdí, že rozhodně nekončí, Wangek si bude moct vybírat z nabídek. Zájemců o jeho skalp bude nyní opravdu hodně.

Estrada vs Cuadras / zdroj foto: HBO BoxingEstrada vs Cuadras / zdroj foto: HBO Boxing

Třeba vítězové dalších dvou soubojů v této váze na tomto galavečeru – Mexičan Juan Francisco Estrada (36-2, 25 KO) a japonský přízrak Naoya Inoue (14-0, 12 KO). „Budu bojovat s kýmkoliv. Nikdy jsem se nikomu nevyhýbal,“ pronesl na toto konto Wangek. Po sobotě už o tom pochybuje málokdo.

Mimochodem, Estrada si poradil s krajanem Carlosem Cuadrasem (36-2-1, 27 KO) v tvrdé řeži těsně 3-0 na body (3x 114-113), kdy o jeho triumfu rozhodlo počítání poraženého v kole číslo deset (oba v minulosti porazil Gonzalez), Inoue – šampion WBO – zdolal v šesti kolech domácího Antonia Nievese (17-2-2, 9 KO).

Zdá se, že tato váha začíná být hodně zajímavá, co říkáte?

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Inoue vs. Nieves / zdroj foto: HBO BoxingInoue vs. Nieves / zdroj foto: HBO Boxing

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze