Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Bitva s ruským happy-endem. Kovaljov předvedl fantastický zvrat a Yardeho sundal

  • Napsal Antonín Vavrda

Kovaljov vs. Yarde / zdroj foto: RCC BoxingKovaljov vs. Yarde / zdroj foto: RCC BoxingČELJABINSK – Ruský bohatýr Sergej Kovaljov (34-3-1, 29 KO) má za sebou možná největší triumf profesionální kariéry. V nádherné a drsné bitvě dokázal v jedenáctém kole knockoutovat britský talent Anthonyho Yardeho (18-1, 17 KO) a přiblížil se velkému střetu s Mexičanem Canelem Alvarezem (52-1-2, 35 KO).

Byla to bitva o všechno. V předchozím střetu Ilunga Makabu (26-2, 24 KO) podruhé dobyl ruské území, výrazně zkomplikoval kariéru svému protivníkovi Alexeji Papinovi (11-1, 10 KO) a velkou show v Čeljabinsku tak musel zachránit hlavní hrdina.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Místní hrdina, kterému z hlediště zaplněném 7500 diváky, fandila maminka, další část rodiny a také boxerští krajané Ruslan Provodnikov, Eduard Trojanovskij, nebo nyní již trenér Kostya Tszyu.

A pro šestatřicetiletého Kovaljova to nebyla vůbec snadná bitva. Od začátku sice dominoval svým jabem, který má tvrdší než někteří bijci zadní ruku, ovšem na startu druhé poloviny z dvanácti vypsaných kol začal o devět let mladší povinný vyzývatel z Londýna stupňovat tempo.

Náhle to byl „Krusher“, kdo boxoval z ústupu. Náhle to byl on, kdo inkasoval čisté údery a zdálo se, ž že i ztrácí půdu pod nohama. V osmé tříminutovce začal Yarde rozebírat šampiona údery na spodek a spolukomentátor ESPN André Ward, který Kovaljova dvakrát porazil a podruhé právě díky úderům na tělo, jen poznamenal: „A zase ty spodky. Sergej ztrácí šťávu.“

Kovaljov vs. Yarde / zdroj foto: RCC BoxingKovaljov vs. Yarde / zdroj foto: RCC Boxing

Kovaljov vs. Yarde / zdroj foto: RCC BoxingKovaljov vs. Yarde / zdroj foto: RCC Boxing

Když poté Yarde své údery zvedl i na hlavu, Traktor Arena v Čeljabinsku zažívala šok. Kovaljov jen tak tak přežil osmé dějství, manažer Egis Klimas si jen hluboce oddechl a nechápavě se díval kolem sebe, a jeho trenér Buddy McGirt mu důrazně připomněl, že pokud to bude takto pokračovat, zápas ukončí.

Jeho slova zabrala.

Deváté dějství chvíli pokračovalo v kolejích toho předcházejícího, ale domácí hrdina se dokázal vzpamatovat, dokázal si najít svoji vzdálenost, Yardeho trestat. A ostrovní „kulturista“ ve svém první devátém kole kariéry vytuhl.

Toho dokázal Kovaljov zkušeně využít. V desátém pokračování vyzývatele, kterému slíbil školení za jeho drzosti před duelem, načal, aby pak v jedenáctém právě on splnil slib o knockoutu. Díky své tvrdé přední ruce.

Kovaljov vs. Yarde / zdroj foto: RCC BoxingKovaljov vs. Yarde / zdroj foto: RCC Boxing

Kovaljov vs. Yarde / zdroj foto: RCC BoxingKovaljov vs. Yarde / zdroj foto: RCC Boxing

Právě levačkou poslal Yardeho na podlahu ringu, ze které se mu už nechtělo, Luis Pabon ho odmával a spustil obrovskou lavinu nadšení v čeljabinské aréně. V době ukončení duelu vedl Kovaljov u všech tří bodových a to tak, že výrazně: 98-92, 97-94, 96-93.

Stačilo mu tak zápas „jen doboxovat“. On ale chtěl knockout, za který si vysloužil velkou pusu od maminky. A nejspíše i životní „money fight“ s mexickou hvězdou Canelem Alvarezem, ke kterému by mělo dojít 2. listopadu na americké půdě.

„Canelo? Budu bojovat s kýmkoliv. Canelo je skvělý bojovník a pokud chce zápas, jsem připraven,“ usmíval se vítěz, který trefil 223 z 686 úderů (přední rukou 115 ze 404). „Udělali jsme vše, co Canelo chtěl. Moje číslo má,“ přidal se už klidný a rozverný Klimas.

Kovaljov našel i slova chvály pro Yardeho: „Je silný a kvalitní boxerskou inteligenci. Potřebuje pouze více zkušeností. Ty já mám, proto jsem Krusher a vítěz.“

„Rozhodly zkušenosti, přestože jsme se v rohu shodly, že mu údery na spodek ublížily. Zkusil jsem to, nevyšlo to, on naopak dokázal tempo vystupňovat. Nemám se zač stydět, většina lidí by si ani netroufla sem přijet a boxovat s ním,“ přidal poražený.

A jejich slova pak potvrzují také Yardeho statistiky – ten trefil 132 z 575 úderů, nejvíce z 21 soupeřů, proti kterým CompuBox úderové statistiky měřil.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze