Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Ortiz si poradil s Hammerem. Velké prohlášení ale 'King Kong' nepředvedl

Ortiz vs. Hammer / zdroj foto: Boxingscene.comOrtiz vs. Hammer / zdroj foto: Boxingscene.comNEW YORK – Kubánec Luis Ortiz (31-1, 26 KO) dle očekávání porazil Rumuna s německým pasem Christiana Hammera (24-6, 14 KO). Ovšem trápil se s ním trochu více a déle, než se čekalo. Nakonec totiž slavil až po výsledku 3-0 na body (100-90 a 2x 99-91), Profiboxing.cz nabodoval duel 99-91 pro vítěze.

Obávaný kubánský „King Kong“ a proti němu nepříjemný, leč přesto nepříliš nebezpečný Rumun. Pro mnohé to měla být jasná záležitost, ostatně i dle komentátorů televizní přenosu Showtime Boxing tomu tak mělo být.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Hammer byl pro ně dlouho snadné sousto, podceňován, jenže jak ubíhal čas, stále více si získával respekt. Jak od expertů, tak z hlediště Barclays Center v Brooklynu.

Po prvním dějství, které bylo jasně ve prospěch devětatřicetiletého Ortize, totiž ve druhém evropský bijec předvedl několik zajímavých útoků a jednou dokonce poslal favorita do kolen, byť nejspíše nikoliv zásluhou úderu, ale po srážce hlavami.

Tak, či onak, Kubánec si hrábl levou rukavicí o plátno a měl být počítán. Nestalo se.

A poté oba rozjeli show, kdy se navzájem ubezpečovali, že je údery soupeře neohrožují a nemohou poslat k zemi.

Především páté a šesté dějství bylo v tomto ohledu nesmírně zajímavé a také dokázalo strhnout publikum. Do posledních čtyř tříminutovek pak šli oba rivalové s rozbitými nosy a Hammer značně unaven zásluhou tvrdých úderů na spodky.

I přesto jej ale Ortiz knockoutovat nedokázal a po boku své dcerky si musel počkat na jednoznačný bodový verdikt.

„Nebyl to zápas, který jsme čekali, bylo to tvrdší a těžší. Můj roh se mnou musel hodně pracovat. Dostal jsem se ale do tempa, trochu zahřál a myslím, že každá těžká váha by se mnou měla počítat. Anthony Joshua i Deontay Wilder. Jsem připravený bojovat, je mi sice skoro čtyřicet let, ale pořád to v sobě mám,“ řekl bijec, který trefil 140 ze 610 úderů.

„Je velmi dobrý a zkušený boxer. Je technický a chytrý, ale není tak hrozivý, jak všichni říkají. Respektuji ho, ale nemyslím si, že je to nejsilnější soupeř, kterému jsem kdy čelil. Lidé čekali, že mne ukončí před limitem. Já jim ukázal, že se spletli,“ kontroval jednatřicetiletý Hammer, který zasáhl 84 z 403 úderů.

Nejbližší dny ukáží, zda se Ortiz skutečně přiblížil odvetě s Wilderem, či dostane proti šampionovi WBC v těžké váze přednost pro 18. května Američan Dominic Breazeale.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze