Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Noc nadějí? Ortiz s Washingtonem řádili, Breazeale s problémy

  • Napsal Antonín Vavrda

Luis Ortiz slavíLuis Ortiz slavíINDIO – Galavečer s podtitulem „Noc těžkých nadějí" uspořádaly v noci na pátek stáj Golden Boy Promotions a televize FOX Sport. Všechny tři hlavní hvězdy Luis Ortiz, Gerald Washington i Dominic Breazeale uhájili svojí neporazitelnost, když se nejvíce natrápil posledně jmenovaný.

Monte Barrett (35-2-11) sice dokázal před třemi podruhé ukončit kariéru samojskému hrdinovi Davidu Tuovi, proti Kubánci Luisi Ortizovi (21-0) ale tentokrát předvedl daleko horší výkon. Sice po půl minutě zjevně svižnou zadní otřásl svým soupeřem, jenže místo aby do něj vletěl, počkal si, až se vyskáká a následně již začala úřadovat levačka čísla 2 na ratingu WBA.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Pětatřicetiletý „Skutečný King Kong" nejprve ve druhém kole roztrhl svému o sedm let staršímu soupeři pravou tvář, aby následně po dalším tvrdém zadním direktu v rundě čtvrté zápas ukončil, když Barrettovi zlomil nos, ten poklekl a následně se nechal odmávat.

Luis Ortiz slavíLuis Ortiz slavíPro zkušeného Američana to dost možná bylo to poslední, co v profesionálním ringu zažil, přece jen ve dvaačtyřicetileti letech po dvacetiměsíční pauze se dá očekávat, že s jeho kariérou je definitivně ámen, Ortiz se naopak dost možná hodně nenápadně jako první naděje Golden Boy Promotions probije až k souboji s Vladimirem Kličkem, případně s Alexem Povětkinem o regulérní titul WBA.

V předpogramu se představili také dva urostlí talenti těžké váhy pořádající organizace Golden Boy Promotions – Dominic Breazeale (10-0) a Gerald Washington (12-0). A oba si vedli přece jen trochu rozdílně, ovšem nutno objektivně uznat, že byla také rozdílná kvalita jejich soupeřů.

Prvně jmenovaný, který je posledním zámořským účastníkem supertíhy pod pěti kruhy, kde ale stejně jako jeho krajané v Londýně velkou díru do světa neudělal, narazil na nepříjemného Dominikánce Nagyho Aguileru (19-8).

Dominic Breazeale slavíDominic Breazeale slavíZkušený boxer, který má za sebou souboje s Tomaszem Adamkem, Antoniem Tarverem, či Chrisem Arreolou, si s sebou do India přivezl skvělou formu a Breazeala řádně potrápil. 202 centimetrů vysoký obr, který všechna svá dosavadní utkání vyhrál před limitem, se tentokrát musel „trápit" v ringu všech osm vypsaných kol.

Bijec přezdívaný „Trouble" sice dostal svého protivníka věren své přezdívce v závěru druhého, čtvrtého, i posledního osmého kola do problémů, ovšem do počítání nikoliv. Sám byl také ve druhé polovině souboje dvakrát lehce otřesen, když se Aguilera paradoxně dokázal prosazovat proti vyššímu soupeři hodně dlouhou přední rukou.

Aguillera ukázal, že Breazeale má ještě velkou slabinu ve své defenzivě, když více jak polovina z 99 inkasovaných úderů se dá označit za zbytečné. Na druhou stranu ale předvedl velkou odolnost, když sám nakoupil téměř 250 čistých ran. Jediným, kdo dostal „Dominikánský Dynamit" na zem, tak stále zůstává pouze knockoutér Arreola.

Washington a ScottWashington a Scott„Ještě nikdy nepotkal žádného pořádného boxera. Až bude mít po zápase se mnou, tak mi zavolejte a uvidíme, co vám o jeho kvalitách povím," tvrdil před duelem s bývalým americkým fotbalistou Geraldem Washingtonem pětatřicetiletý navrátilec Skipp Scott (16-2). Je jasné, že nyní svůj názor nejspíše trochu poopraví.

Už v prvním kole byl z něj cítit velký respekt k urostlému „El Negrovi", který s ním lehce otřásl, ovšem do bezhlavého útoku se nehnal a počkal si na svojí šanci. Ta přišla v polovině druhé rundy, kdy Scott chytil levý hák, nestihl se na Washingtona pověsit a ten toho využil.

Nutno dodat, že jeho poslední úder přistál pod ruku na žebra Scotta až poté, co už byl na kolenou a že zde trochu zaspal ringový rozhodčí Lou Moret. To ale nic nemění na tom, že počítání bylo regulérní a že se z něj 203 centimetrů vysoký obr z Houstonu již nedostal a Washington tak mohl podvanácté předvést vítězný taneček.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze