Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Murray zdolal Spadu a vysloužil si Golovkina, Budler dál vládne 'prckům'

  • Napsal Antonín Vavrda

Martin Murray vs. Domenico Spada / zdroj foto: Sports YahooMartin Murray vs. Domenico Spada / zdroj foto: Sports YahooMONTE CARLO – Zatímco v Česku se v sobotu večer bojovalo o tuzemské amatérské tituly v krásném prostřední plzeňského Parkhotelu, v milionářské baště Monte Carlu se konal profesionální galavečer s hlavním chodem v podobě duelu středních vah Martina Murrayho (28-1-1) a Domenika Spady (39-6).

A byl to zápas plný tvrdých výměn a také velkých emocí. Ringový rozhodčí Daniel Van de Wiele totiž souboj v čase 1:19 sedmého kola zastavil, nechal italského bijce ošetřovat, aby následně lékař doporučil duel kvůli roztrženému obočí ukončit.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

To se ale čtyřiatřicetiletému rodákovi z Říma pranic nelíbilo, a když bodoví označili za vítěze Murrayho hodně divokými verdikty 67-66, 69-67 a 68-63, odmítl soupeři podat ruku, místo toho se bil do prsou, aby ukázal, kdo je dle něj skutečným vítězem.

Martin Murray slavíMartin Murray slavíOvšem neprávem. Murrayho sice potrápil, bodoví ale určili vítěze správně. Dvaatřicetiletý Brit si tak oficiálně zajistil duel s Kazachem Gennadijem Golovkinem (31-0), ke kterému by mělo dojít na stejném místě 21. února příštího roku. Zhatit jej může pouze dohoda Golovkinova promotéra – K2 Promotions – s portorickou legendou Miguelem Cottem.

Hodně práce měl v nejnižší váhové kategorie Jihoafričan Hekkie Budler (27-1). Toho totiž čínský soupeř Xiong Zhao Zhong (24-1-6) poslal ve druhé rundě k zemi, ovšem ten mu oplatil stejnou mincí ve třetím dějství. Hodně zajímavá „štípaná" se nakonec doboxovala až do posledního gongu a triumf 3-0 na body mohl oslavit Budler, který tak potřetí obhájil své tituly mistra světa WBA a IBO.

V dalších zápasech galavečera slavili triumfy favorizovaní Eleider Alvarez (16-0), který v sedmém kole knockoutoval Ryna Liebenberga (16-1) a získal do držení „Stříbrný" titul WBC v polotěžké divizi, a Randy Caballero (22-0). Ten se stal novým šampionem IBF v bantamové váze poté, co vybodoval ve dvanácti kolech Stuarta Halla (16-3-3).

Jediný netitulový souboj mezi Sergejem Chomitským (29-3-11) a Nickem Blackwellem (15-4) pak skončil po šesti kolech nerozhodně.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze