Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Monstrum! Beterbijev v deseti kolech přejel také Gvozdyka a je králem polotěžké váhy

  • Napsal Antonín Vavrda

Beterbijev bije Gvozdyka / zdroj foto: TwitterBeterbijev bije Gvozdyka / zdroj foto: TwitterPHILADELPHIA – Rus Artur Beterbijev (15-0, 15 KO) pokračuje v podmaňování polotěžké divize. Dnes v noci přidal ke svému titulu IBF také pás WBC, když v deseti kolech vyprovodil z ringu Ukrajince Alexandra Gvozdyka (17-1, 14 KO).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Je to Pan Nezastavitelný.

Ano, je zranitelný. Ano, občas udělá nějakou tu chybku, dvakrát mezi profíky byl počítán. Přesto zatím nikdo z patnácti soupeřů nenašel recept na Rusa Artura Beterbijeva.

Ani Ukrajinec Alexander Gvozdyk. Přitom ten začal dobře, před zraky kamarádů z amatérského národního týmu Alexandra Usyka a Vasyla Lomačenka úvodní kolo ovládl, byť v jeho závěru ringový Gary Rosato chybně dvaatřicetiletého bronzového olympionika z Londýna 2012 počítal.

Taky za to dostal řádně vyčiněno od jeho trenéra Teddyho Atlase.

A když se následně dle nových pravidel WBC podíval na opakovaný záběr, uznal svoji chybu a down odvolal. A tím i bod dolů na kartách trojice rozhodčích.

Ovšem bylo to tak trochu Pyrrhovo vítězství pro šampiona WBC. Beterbijev od druhého kola zpřesnil své útoky, trpělivě rozebíral protivníka údery na spodek a postupně ho unavoval. Ano, občas používal nefér údery jako backhandy, nebo lokty v klinčích, dlužno dodat, že to byl soupeř, který měl potřebu se v některých okamžicích chytat.

Gvozdyk byl do desátého kola na podlaze ringu ještě dvakrát, pokaždé mu dolů pomohl Rus více tlakem než údery, a tak počítání nenásledovalo. Nešlo si ale nevšimnout, že šampion IBF dominuje stále více a více.

Beterbijev bije Gvozdyka / zdroj foto: TwitterBeterbijev bije Gvozdyka / zdroj foto: Twitter

Už právě v deváté tříminutovce inkasoval „The Nail“ řadu tvrdých a nepříjemných úderů jak na spodky, tak na hlavu. Vše ale dokázal ustát. V desátém dějství už nikoliv. A po třetím pokleknutí už jej Rosato ani nepočítal a rovnou odmával.

A zatímco ten zamířil zklamaně do svého rohu, Beterbijev mohl začít společně se svým rohem slavit velkolepé vítězství, kterému se uklonil i v první řadě sedící Brit Tyson Fury.

Mimochodem, po devíti kolech vedl 2-1 na body Gvozdyk (87-83, 86-85, 83-87, Profiboxing.cz bodoval duel taktéž pro Beterbijeva 87-83).

Ruský knockoutér tak svého rivala porazil i podruhé v kariéře, poprvé se tak stalo na turnaji před jeho zlatým světovým šampionátem v roce 2009. A bude nyní zajímavé sledovat, kam povedou jeho kroky dále.

Zbylé dva pásy – federací WBA a WBO – totiž drží (zatím) jeho krajané. Taktéž neporažený Dmitrij Bivol (17-0, 11 KO), který si před šesti dny poradil s Dominikáncem Leninem Castillem, a Sergej Kovaljov (34-3-1, 29 KO), kterého čeká za dva týdny střet s králem střední váhy Canelem Alvarezem z Mexika. A ten – i kdyby zvítězil – s největší pravděpodobností v polotěžké divizi nezůstane...

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze