Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Mexický styl a krvavá řežba. Fury zdolal Wallina na body a poté mu vysekl poklonu

  • Napsal Antonín Vavrda

Fury vs. Wallin / zdroj foto: Boxingscene.comFury vs. Wallin / zdroj foto: Boxingscene.comLAS VEGAS – Brit Tyson Fury (29-0-1, 20 KO) je stále neporaženým šampionem těžké váhy, když v noci na neděli zdolal ve dvanácti kolech na body šikovného Švéda Otto Wallina (20-1, 13 KO). Duel ale ovlivnilo krvavé zranění britského bijce, který oslavoval v mexickém stylu...

Dle mnohých to měl být jednoznačný zápas. Jenže Otto Wallin ukázal, že v něm je více, než mnozí vnímali. Že je šikovný, zkušený a odolný, na což někteří experti upozorňovali.

VÍCE K ZÁPASU FURY VS. WALLIN:

A také se ukázalo, jak jedna situace může zvrátit, nebo ovlivnit zápas. Zvláště v těžké váze.

„Pokud by rozhodčí usoudil, že kvůli tomu cutu nemůže Fury pokračovat a zápas by byl ukončený, tak by prohrál. Bojoval s nepříjemným zraněním, krví, spoustou krve. Byl to skvělý výkon a parádní zápas. Věděli jsme, co ve Wallinovi je, byl to pekelný zápas,“ pronesl po duelu promotér Bob Arum.

Podruhé měl jeho elitní bijec namále. Podobná situace nastala také v březnu v souboji Kubrata Puleva s Bogdanem Dinuem, kde také favorizovanému Bulharovi zkomplikovalo cestu za vítězstvím zranění nad okem.

Fury vs. Wallin / zdroj foto: Boxingscene.comFury vs. Wallin / zdroj foto: Boxingscene.com

Fury vs. Wallin / zdroj foto: Boxingscene.comFury vs. Wallin / zdroj foto: Boxingscene.com

Stejně jako „Kobra“, tak i „Cikánský král“ si ale s nepříjemnou situací poradil. „Byl to dobrý výkon, dostal jsem dvanáct kvalitních kol, byl to skvělý zápas. Měl jsem zranění, neviděl jsem, úplně to změnilo zápas. Jsem ale cikánský válečník a toto je Den mexické nezávislosti. Viva Mexico!“ usmíval se Brit už s „Májským pásem“ WBC přes rameno.

Došel k němu ale trnitou cestou. Wallin od úvodního kola zlobil. Byl aktivní, vždyť se nakonec zastavil na čísle 127 trefených úderů z 334. Vícekrát nikdo Furyho v jeho patnácti CompuBox sledovaných duelech nezasáhl. Ani Wilder. Ani Vladimir Kličko.

„Udělal jsem, co jsem mohl. Snažil jsem se, co bylo v mých silách, ale Tyson je skvělým šampionem. Způsob, jakým jsem bojoval, mi ale říká, že nikdo nemůže pochybovat o mém srdci a ani o tom, že jsem dobrý boxer,“ usmíval se přesto lehce zklamaný osmadvacetiletý Švéd, který si zápasem vydělal životních 1,5 milionu dolarů.

Fury vs. Wallin / zdroj foto: Boxingscene.comFury vs. Wallin / zdroj foto: Boxingscene.com

Fury vs. Wallin / zdroj foto: Boxingscene.comFury vs. Wallin / zdroj foto: Boxingscene.com

Jeho výkon ocenilo 8249 diváků v T-Mobile Arena stejně jako vítěz. „Blahopřeji Ottovi a Bůh žehnej jeho otci. Nechť odpočívá v pokoji. Vím, že by byl nesmírně pyšný na výkon svého syna. Je to pravý Vikingský válečník,“ připomněl Fury, že v květnu zemřel otec a první trenér jeho protivníka.

„Byl hodně tvrdý, je to velký silný chlap. Několikrát jsem ho zasáhl čistě do brady, ale on pokračoval. Stejně jako po úderech na tělo. Byl dosud neporažený a dneska ukázal proč,“ přidal Brit, který měl za zápas garantováno 12,5 milionů dolarů.

Ještě více by si měl vydělat v únoru, kdy se má dle smluvních závazků postavit v odvetě Američanovi Deontayi Wilderovi (41-0-1, 40 KO). „Deontayi Wildere, kde jsi? Chci tě příště kámo. Všechno tohle je příprava. Měl jsem dlouho dobu mimo ring, ale už se na tebe moc těším. 22. února, to je naše datum,“ dodal už zase usměvavý Fury, než odešel ze scény.

Dočká se on i fanoušci?

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze