Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Lovec lapil také Beltrana. Famózní Crawford dál vládne lehké váze

  • Napsal Antonín Vavrda

Crawford vs. Beltran / zdroj foto: Top RankCrawford vs. Beltran / zdroj foto: Top RankOMAHA – Americký talent Terence Crawford (25-0) míří mezi absolutní boxerskou smetánku. Na domácí půdě v Omaze před bouřícími tribunami CenturyLink Center ve dvanáctikolové krásné bitvě zničil Mexičana Raymunda Beltrana (29-1-7) a obhájil svůj titul mistra světa WBO.

Dva nejlepší boxeři lehké váhy si to rozdali v největším městě státu, který je znám spíše svým zemědělstvím, než boxem. Jenže stále teprve sedmadvacetiletý Crawford se to rozhodl změnit a zatím se mu to daří skvěle.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Před více jak 17 tisíci nadšenými fanoušky postupně kolo po kole ničil o šest let staršího Mexičana, který si dělal nárok na jeho pás mistra světa. K němu mu tak trošku pomohl, když mu loni v září načal někdejšího šampiona Rickyho Burnse, jemuž zlomil čelist, přesto odjel z Glasgow domů bez světového titulu.

To se povedlo až o půl roku později právě Crawfordovi a nyní dokázal, že osud tomu chtěl správně. Mladý Američan totiž dokázal naprosto eliminovat hlavní zbraň svého soupeře – drtivé háky, především pak ten z jeho přední ruky. Jak?

Crawford vs. Beltran / zdroj foto: Top RankCrawford vs. Beltran / zdroj foto: Top RankJednoduše: rychlostí a otočením gardu. Ač pravák, strávil bijec přezdívaný „Lovec" od druhého kola většinu duel v levorukém postoji a tato taktika slavila opět úspěch. Stejně jako proti Burnsovi, nebo proti Gamboovi.

Na rozdíl od protěžované kubánské hvězdičky ale Beltran většinu duelu zachoval chladnou hlavu a bojoval o senzaci až do posledního dějství. V něm sice dvakrát dokázal přesně zasáhnout hlavu domácího favorita, k senzačnímu obratu měl ale hodně daleko.

Crawford tak mohl se svým synkem v náruči oslavit suverénní obhajobu titulu mistra světa a hlasitě si řekl o nominaci na boxera roku nejenom dle respektovaného časopisu The Ring. Bude zajímavé sledovat, koho mu postaví promotér Bob Arum do cesty nyní.

Za jistých okolností by nemusel být nereálný ani případný souboj s Mannym Pacquiaem, pokud zkrachují jednání s Golden Boy Promotions a Showtime ohledně šlágru s Floydem Mayweatherem, nebo Dannym Garciou.

l Crawford vs. Beltran / zdroj foto: Top Rankl Crawford vs. Beltran / zdroj foto: Top RankZatímco v hlavním titulovém souboji proběhlo všechno dle papírových předpokladů, ve druhém duelu o titul mistra světa mezi Jevgenijem Gradovičem (19-1-0) a Jaysonem Velezem (22-1-0) se zrodilo překvapení. Ne ale tak úplně zásluhou šestadvacetiletého Portoričana, jehož zastupuje slavný krajan Miguel Cotto, ale díky přízni bodových.

O dva roky staršímu „Ruskému Mexičanovi" sice pět kol trvalo, než svojí silou a agresivitou dosud relativně neznámého rivala přetlačil, poté ale v ringu jasně dominoval. S tímto se ale z rozhodčích ztotožnil jen jeden, verdiktem 117-111. Další viděl souboj pro Veleze v poměru 115-113, třetí pak remízově 114-114.

Dá se tak říct, že vlk se nažral a koza zůstala celá. Oba bojovníci si udrželi čisté rekordy a Gradovič pak coby šampion titul, pachuť z výsledku ale především v jeho ústech ještě nějakou dobu zůstanu. Mimochodem, o jaký úlet se jedná, dokazuje například i bodování Dana Rafaela, který viděl souboj v poměru 118-110 pro Gradoviče. Bohužel pro Rusa i pro fanoušky, nejrespektovanější boxerský novinář mezi bodovými rozhodčími neseděl...

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze