Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Loma je králem světa. Campbell bojoval, odolával i s chvaty z MMA, ovšem padl

  • Napsal Antonín Vavrda

Vasyl Lomačenko / zdroj foto: Boxingscene.comVasyl Lomačenko / zdroj foto: Boxingscene.comLONDÝN – Ukrajinský boxer Vasyl Lomačenko (14-1, 10 KO) přidal do své sbírky pásů WBO a WBA také ten WBC v lehké váze, když v londýnské O2 Arena porazil hladce 3-0 na body (2x 119-108 a 118-109) domácí naději Luka Campbella.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Vyprodáno bylo během pár dní. V londýnské O2 Arena se tísnilo na 18 tisíc fanoušků lačnících po špičkovém boxu.

V prvních řadách Vladimir Kličko, Alexander Usyk, István Kovács, David Haye, Tony Bellew, George Groves, Michael Conlan a další. První tři mají doma olympijské zlato, další trojice „jen“ tituly mistrů světa, poslední ze jmenovaných na top úspěch zatím čeká.

A kdo ví, třeba sledoval i možného příštího soupeře.

Ano, Michael Conlan je momentálně boxerem pérové váhy, ale... „Vasyl sjednotí lehkou váhu a pak se postaví šampionům super pérové a pérové, aby sjednotil pásy také v těchto vahách,“ řekl po duelu promotér Bob Arum, zatímco mu za zády vykukoval vtipálek Alexander Usyk.

To už je celkem slušná výzva pro to, abyste si sáhli na světový pás.

Jednatřicetiletý Lomačenko totiž v londýnském ringu ukázal, proč jej řada expertů považuje za nejlepšího boxera bez rozdílu vah. „Patří k velikánům Muhammadu Alimu, Marvinu Haglerovi, Sugaru Rayi Leonardovi, Floydu Mayweatherovi, Oscaru de la Hoyovi a Mannymu Pacquiaovi,“ má jasno jeho velký obdivovatel a také promotér Arum.

Jak už bývá u Lomačenka zvykem, první kolo bylo z jeho strany oťukávací, snažil se načíst styl svého protivníka, taktéž olympijského šampiona (Ukrajinec má zlata z Her hned dva). A úplně mu to nevycházelo, například zadní spodek trefoval Brit velmi přesně. Stejně jako mu vycházela taktika s kontry na spodky ve chvíli, kdy favorit rozjel své obávané kombinace.

Přesto si v pátém dějství, kdy už Loma zvyšoval obrátky, naběhl na vstřícný zadní úder, zavrávoral, chytil tvrdý spodek a jen díky gongu oznamujícímu konec kola „přežil“. Výraz, se kterým přišel do svého rohu, ale mluvil za své.

Jenže Campbell duel nezabalil. Bojoval dál a v sedmé tříminutovce to dokonce vypadalo, že dostal soupeře do problémů. A fanoušky do varu, případně na nohy. Jenže „odměnou“ mu byla po pár vteřinách sprška úderů od šampiona WBA a WBO.

„Nezlomil se, ukázal velké srdce, protože bojoval se skutečným ďáblem. Je to sakra bojovník, má tak velké srdce. Bude jednou šampionem,“ pochválil Brita Arum. Důkazem budiž i čísla.

Loma vs. Campbell / zdroj foto: Boxingscene.comLoma vs. Campbell / zdroj foto: Boxingscene.com

Ukrajinec trefil 221 z 527 úderů, soupeř 131 ze 420. Daleko výraznější rozdíl pak byl ve druhé polovině zápasu, ve které zasáhl Lomačenko 140krát, Campbell „jen“ 73krát. A v jedenáctém dějství byl i počítán, kdy už tlak favorita nevydržel.

Opět povstal a bojoval. A když se ocitl v problémech o kolo později, aby se uchránil od počítání, předvedl parádní strh Lomačenka na zem, za který by se nemusel styděl ani čerstvý český světový šampion v judu Lukáš Krpálek, nebo elitní zemaři světa MMA.

I díky tomuto nakonec duel doboxoval na body. Na více ale pomýšlet nemohl. „Prostě mě porazil, to je vše. Je to speciální bojovník, ale to jsme všichni věděli. Tohle je box a trénujeme, abychom vyhrávali. Chtěl jsem vyhrát, takže jsem zklamán, ale dneska to byla noc Vasyla Lomačenka,“ pronesl po duelu jednatřicetiletý rodák z Hullu.

„Těžko se na někoho takového hledá taktika a připravuje. Luke ale může být dnes na sebe pyšný. Boxoval s nejlepším boxerem na světě. A nedal mu to zadarmo,“ přidal se jeho trenér Shane McGuigan.

A co sám vítěz? „Děkuji Londýne, bylo to skvělé. Britští fanoušci jsou nejlepší na světě. Nesmírně jsem si to užíval. Co teď? To je na mém promotérovi Bobu Arumovi. Ale všichni ví, že chci boxovat o poslední titul, pás IBF. Proti komu? Rád bych zápas s Teofimem Lopezem, ale myslím si, že 14. prosince jejich vzájemný zápas ovládne Richard Commey,“ pronesla ukrajinská hvězda, než vyrazila slavit.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze