Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Krvavé vítězství. Pulev nakonec zdolal Dinua před limitem, snadné 'derby' to ale nebylo

  • Napsal Antonín Vavrda

Kubrat Pulev / zdroj foto: Top Rank BoxingKubrat Pulev / zdroj foto: Top Rank BoxingCOSTA MESA – Bulhar Kubrat Pulev (27-1, 14 KO) má za sebou úspěšný profesionální debut v zámoří. Rumun Bogdan Dinu (18-2, 14 KO) mu ale sedm kol zle zatápěl, než definitivně – a lehce kontroverzně – padl v sedmém kole k zemi.

V ten moment muselo všem bulharským fanouškům v The Hangar pořádně zatrnout. Dinu totiž předvedl skvělý vstup do čtvrtého kola, a svým zadním crossem dokázal roztrhnout levé obočí favorizovaného Puleva.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Navíc přidal další dva přesné údery a bulharská „Cobra“ hodně překvapeně zaplula do provazů. „To zranění nebylo tak vážné, prostě to k boxu patří,“ komentoval po duelu nepříjemný moment Pulev, který ale ukázal vzápětí své velké zkušenosti.

Pokud by totiž duel skončil kvůli tomuto zranění, triumf by slavil jeho soupeř.

Pulev se ale dokázal v přestávce oklepat, uklidnit, na úvod pátého dějství ukázat lékaři, že je v pohodě a že chce pokračovat a poté začala úřadovat jeho dlouhá pravačka. „Byl jsem v pohodě, mohl jsem pokračovat,“ přidal po duelu sebevědomě.

Bulharští fanoušci / zdroj foto: Top Rank BoxingBulharští fanoušci / zdroj foto: Top Rank Boxing

Zatímco první tři dějství byla relativně taktická a bylo znát, že se poznali dva kvalitní technici se zkušenostmi z amatérského ringu, čtvrtá „krvavá“ tříminutovka nastartovala zase trochu jinou bitvu. Tvrdou, ostrou, drsnou.

A v ní Pulev postupně začínal získávat navrch. Ještě jednou ale jeho příznivcům muselo zatrnout.

Nástup do sedmého dějství mu sice vyšel skvěle, jenže i kvůli sklánění hlavy lehce otřeseného rumunského chasníka v neutrálním rohu jej nakonec dostal na podlahu ringu také údery do zátylku.

Zkušený ringový Raul Caiz Sr. poté mnohé hodně překvapil. Správně oznámil down Dinua. A stejně tak správně strhl bod Pulevovi za údery do zátylku a dal dvaatřicetiletému rodákovi z Bukurešti šanci (čas) se z otřesení alespoň trochu dostat.

Pravdou je, že jen oddálil neodvratné, navíc je pravda, že Dinu se skláněním své hlavy taktéž nezachoval dle litery pravidel a Caiz jej ještě předtím klidně mohl odmávat.

To nakonec učinil o dvě minuty později, otřesený Rumun už se zpět do zápasu dostat nedokázal, byť po krátké přestávce zkusil zastavit o pět let staršího soupeře několika tvrdými údery.

Kubrat Pulev / zdroj foto: Top Rank BoxingKubrat Pulev / zdroj foto: Top Rank Boxing

Pulev tak mohl slavit vítězný zámořský debut a po duelu si plácnout se dvěma legendami tohoto sportu – svým trenérem Ullim Wegnerem a promotérem Bobem Arumem, kterého pustil skrze provazy do ringu.

„Myslím, že dneska to byl ode mne velmi kvalitní box, ukázal jsem sílu úderu, dobrou strategii,“ usmíval se Pulev, který celkem trefil 110 z 378 úderů a vydělal si 250 tisíc dolarů (Dinu trefil 42 z 239 úderů a na účet mu přiteklo 80 500 dolarů).

Už před zápasem jednička a povinný vyzývatel federace IBF (pás drží Anthony Joshua) pronesl, že by rád odvetu za olympijské hry v Pekingu 2008, kde ho vyřadil Kolumbijec Oscar Rivas, Arum pak přidal, že Pulev by mohl být už na podzim připravený na střet s Joshuou.

V rámci galavečera slavil vítězný comeback oblíbený Jessie Magdaleno (26-1, 18 KO), který si 3-0 na body poradil v souboji o volný Americký titul WBC v pérové váze s dalším ex-šampionem Rikem Ramosem (30-5, 14 KO), knockout večera předvedl Rus Maxim Dadašev (13-0, 11 KO), svůj duel pak zvládl i mladší Pulevův bratr Tervel (13-0, 11 KO).

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze